ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"09" лютого 2018 р. Справа № 809/56/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши в ході підготовчого провадження в приміщенні суду клопотання в адміністративній справі за позовом Релігійної Громади "Українська православна Церква" села острівець Городенківського району Івано-Франківської області до Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження за №726 від 01.12.2017 року,-
В С Т А Н О В И В:
15.01.2017 року Релігійна Громада "Українська православна Церква" села острівець Городенківського району Івано-Франківської області звернулася до Івано-Франківського окружного адміністративног суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації про про визнання протиправним та скасування розпорядження за №726 від 01.12.2017 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.01.2018 року відкрито правдження по справі, якою ухвалено розгляд по справі здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
30.01.2018 року збоку відповідача та 06.02.2018 року збоку позивача по справі відповідно, на адресу суду надійшли клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Вищевказані клопотання мотивовані:
- зі сторни позивача - суспільною важливістю рішення суду для подальшої реалізації членами релігійної громади Української Православної Церкви села Острівець Городенківського району Івано-Франківської області свого конституційного права на свободу совісті та віросповідання;
- з боку відповідача - соціальною значимістю даного питання, уникнення конфліктних ситуацій в майбутньому, а також на належну реалізацію права на свободу світогляду і віросповідання.
Розглянувши зазначені письмові клопотання сторін, суд зазначає наступне.
Пунктом 2 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України серед іншших прав учасників справи встановлено їх право брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно статті 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що саме цим нормативно-правовим актом визначається порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Особливості порядку проведення спрощеного судового провадження визначені положеннями статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При цьому, пунктом 2 частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано право суду відмовити у задоволенні клопотання сторони про розгляд справи у судовому засідання з викликом сторін, у випадку якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
У відповідності до пункту 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно пункту 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є, в тому числі і інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження категорії справ визначені частиною 4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене суду зазначає, що категорію адміністративної справи у спірних правовідносинах, що склалися, слід віднести до справ не значної складності.
На переконання суду, для повного та всебічного встановлення обставин справи, її розгляд достатньо проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, враховуючи як характер спірних правовідносин так і предмет доказування.
На думку суду, не участь сторін у судовому засіданні, а саме безумовне виконання судового рішення, що набуде законної сили у даній адміністративній справі, стане запорукою як не виникнення конфліктних ситуацій в майбутньому так і дотримання конституційних прав громадян на свободу світогляду і віросповідання.
На підставі викладеного, у задоволенні клопотань сторін слід відмовити.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 4, 12, 243, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотань сторін про розгляд справи в судовому засідання з повідомленням (викликом) сторін – відмовити.
Ухвала оскарженою не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Суддя Панікар І.В.