
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"12" лютого 2018 р. справа № 809/81/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні у справі за позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, вул. Чорновола 24/2, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200) до Коломийської міської ради (код ЄДРПОУ 04054334, проспект Грушевського 1, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78203), третя особа ОСОБА_2 (вул. Карпатська 195, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200) про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017, -
В С Т А Н О В И В:
19.01.2018 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Коломийської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Коломийської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017 та ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно із частиною 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
З матеріалів справи вбачається, що фізична особа ОСОБА_3 звернувся до суду із адміністративним позовом до суб’єкта владних повноважень Коломийської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017.
Частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин - є адміністративною справою незначної складності (малозначною справою).
У відповідності до пункту 3 частини 6 статі 12 Кодексу адміністративного судочинства України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України - загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні
Згідно частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Оцінивши зміст позовної заяви, суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі не вимагає проведення судового засідання, що є підставою, передбаченою частиною 6 статті 262 цього Кодексу для відмови розгляді справи в судовому засіданні.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що заяву Коломийської міської ради про розгляд у судовому засіданні справи за позовом ОСОБА_3 до Коломийської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017 - слід залишити без задоволення.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 4, 12, 243, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Коломийської міської ради про розгляд у судовому засіданні справи за позовом ОСОБА_3 до Коломийської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №1713-23/2017 від 20.07.2017 - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу, окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шумей М.В.