
Справа № 161/19309/17
Провадження № 3/161/425/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2018 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д. при секретарі судового засідання Гайбун Б.В., за участю захисника ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, керівника ТзОВ "ВОГ Рітейл",
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 3055 від 05 грудня 2017 року слідує, що ОСОБА_2, будучи керівником ТзОВ "ВОГ Рітейл", несвоєчасно подав податкову декларацію екологічного податку за 3 квартал 2017 року з граничним терміном подання 09 листопада 2017 року, що зафіксовано в акті №7516/16-31-12-06-12/37821544 від 05 грудня 2017 року, який є додатком до протоколу, чим порушив вимоги, передбачені п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України.
В суді захисник ОСОБА_1 заперечила вчинення ОСОБА_2 інкримінованого адміністративного правопорушення, просила провадження у справі закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події та складу адміністративного правопорушення, оскільки декларацію екологічного податку за 3 квартал 2017 року з граничним терміном подання 09 листопада 2017 року вчасно подано, у тому числі, електронним та поштовим зв’язком, про що свідчать відповідні підтверджуючі документи та квитанції.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно до вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Разом з цим, під час розгляду справи в порядку ст. 278 КУпАП виявлені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення, що мають істотні значення для вирішення справи, в результаті чого, 18 грудня 2017 року постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області матеріали справи про адміністративне правопорушення за № 161/19309/17 (провадження №3/161/4560/17) повернуті на доопрацювання.
Зважаючи на викладене протокол не доопрацьований у відповідності до вимог постанови суду від 18 грудня 2017 року, оскільки порушено право на захист, ОСОБА_2 протокол не вручено, а також не роз'яснено прав і обов'язків, які визначені ст. 268 КУпАП під час його складення.
Поряд з цим, ч. 3 ст. 62 Конституції України визначено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущенні. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З аналізу диспозиції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП вбачається, що суб`єктивна сторона даного виду правопорушення характеризується виключно прямим умислом.
Як вбачається з наданих захисником доказів, керівництвом ТзОВ "ВОГ Рітейл" вживались заходи щодо подання податкової декларації екологічного податку за 3 квартал 2017 року, тобто податкову декларацію екологічного податку доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 23 жовтня 2017 року в 15:59:56 електронним зв’язком з відповідним підписом та 09 листопада 2017 року поштовим зв’язком із повідомленням про вручення рекомендованого відправлення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад вказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому провадження підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, в цій частині, з вищенаведених підстав.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 163-1, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв’язку із відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_3