
ун. № 759/1772/18
пр. № 3/759/1243/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2018 року
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Косик Л.Г., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, керівника ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА СЛУЖБА БЕЗПЕКИ"(40047903), ІПН НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу посадова особа ОСОБА_1, як керівник ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА СЛУЖБА БЕЗПЕКИ" вчинив правопорушення: ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: п.44.1 ст. 44, п.134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755 - VI (із змінами та допвоненнями), п. 1, п.2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України", п.2.4, 2.16 "Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку", затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704, п.18 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністества фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318 (зі змінами та доповненнями) занижено податок на прибуток підприємства на загальну суму 24 669 грн., п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами та доповненнями), занижено податок на додану вартість у загальному розмірі 27 410 грн., що відображено в акті перевірки від 22.01.2018 № 19/26-15-14-01-05/40047903 за період з 05.10.2015 по 30.09.2017 р.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце проведення судового розгляду повідомлявся належним чином. Залучив адвоката та подав клопотання про закриття адміністративного провадження через канцелярію суду.
Суд заслухавши представника правопорушника, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що провадження по справі повинно бути закрито за відсутності події та складу адміністративного правопорушення з огляду на наступне.
Частина 1 ст. 163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до п 44.1. Податкового кодексу України від 02.12.2010, № 2755-VI (ред. з 01.01.2017)"(далі-Кодекс) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення (частина 1 статті 9 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні")
Згідно ст. 44.2. Кодексу для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.
Головний бухгалтер забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності;організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій, тощо.
Таким чином, основними нормативними документами, що визначають порядок ведення податкового обліку є Податковий кодекс України та Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
В судовому засіданні, представник ОСОБА_1 зазначив, що на виконання вищезазначених вимог чинного законодавства, з метою належного ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві ТОВ «Всеукраїнська служба безпеки» директором ОСОБА_1 було вжито наступні заходи:
Затверджено облікову політику згідно якої:
- створено умови для ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
- забезпечено своєчасне подання звітності до фіскальних органів.
- забезпечено проведення аудиторських перевірок.
- забезпечено подання уточнюючих декларацій у випадку самостійного виявлення помилок ведення податкового обліку а також призначено осіб відповідальних за ведення бухгалтерського та податкового обліку.
Також додав, що при проведені планової перевірки представникам ДФС були надані всі необхідні первині документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансова звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством і на підставі яких вівся бухгалтерській облік.
Всупереч вимогам КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення директора ТОВ «Всеукраїнська служба безпеки» - ОСОБА_1 № 29/26-15-14-01-05 від 22 січня 2018 р. відсутні дані про суть адміністративного правопорушення, при цьому міститься посилання лише на пункт Податкового Кодексу України та інші нормативні документи_без викладення встановлених актом перевірки порушень, за які передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не зазначено конкретні дії ОСОБА_1, які спричинили порушення вказаних у протоколі норм Податкового Кодексу України, що не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що в останньому не відображено суті адміністративного правопорушення, а саме не конкретизовано, в чому полягало порушення ведення податкового обліку та яке саме правопорушення було допущено ОСОБА_1 та не відображено саме в яких діях ОСОБА_1 вбачаються порушення п. 134.1. ст. 134, 189.1 статті 189 п. 198.5 ст.198 Податкового кодексу.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений з суттєвими порушеннями вимог закону та не може бути доказом вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1. ст 163-1 КУпАП.
Враховуючи положення ст. 62 Конституції України, відповідно до яких, обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконим шляхом та на припущеннях, а усі сумнів щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно нього підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 163-1, 247, 251, 252, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, керівника ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА СЛУЖБА БЕЗПЕКИ", закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя: Л.Г. Косик