
Справа №127/5959/17
Провадження № 2-а/127/408/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.02.2018 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі: головуючого судді Жмудя О.О., при секретарі Бедрак М.М.,
за участі позивача: ОСОБА_1.,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Вінницького обласного військового комісаріату та Військової частини А 0549 про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій.
Позов мотивований тим, що 28.12.2010 року наказом Міністерства оборони України (по особовому складу) № 243 ОСОБА_1, відповідно до п. "в" ч. 6 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" було звільнено з військової служби в запас за станом здоров'я. Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" йому було призначено пенсію за вислугу років. При обчисленні йому пенсії за вислугу років ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області враховувалось його грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Як слідує з листа Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 23.02.2017 року за №155/3-12 до складу грошового забезпечення, з якого позивачу обраховувалась пенсія, не було включено щомісячну додаткову грошову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу» з якого йому обраховувалась пенсія, не було включено суми матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, індексацію грошового забезпечення, одноразову грошову допомогу, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Вищезазначеним листом в перерахунку пенсії було відмовлено. Позивач вважає таку відмову незаконною, такою, що порушує його права і дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку йому пенсії із врахуванням щомісячно, додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є протиправними. Просив визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови йому у перерахунку пенсії за вислугу років із врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою № 889, грошової допомоги на оздоровлення, грошової допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні; зобов'язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України №889, грошової допомоги на оздоровлення, грошової допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Ухвалою суду від 10.04.2017 року по справі відкрито провадження в порядку скороченого провадження (відповідно до положень редакції КАС України, який діяв на момент надходження позовної заяви до суду).
28.04.2017 року до суду від Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області надійшло письмове заперечення проти позову, в якому зазначено, що позов є необґрунтованим, безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню, посилаючись на пункт 7 постанови Кабінету Міністрів від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей». Відповідач у своїй відповіді аргументує свою позицію тим, що пенсії обчислюються з відповідних окладів за посадою, військовим званням та відсоткової надбавки за вислугою років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням. Матеріальні допомоги не враховуються до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсій.
Після отримання заперечень відповідача проти позову, суд визнавши наявність доказів, які наявні в матеріалах справи недостатніми для ухвалення законного та справедливого рішення, ухвалою від 03.05.2017 року справу призначено до судового розгляду за загальними правилами КАС України (відповідно до положень редакції КАС України, який діяв на момент надходження позовної заяви до суду).
Ухвалою суду від 31.07.2017 року було витребувано у військової частини А 0549 довідку про суми грошового забезпечення з розшифруванням відносно ОСОБА_1, а також зазначення про нараховані страхові внески до Пенсійного фонду України.
Ухвалою суду від 11.09.2017 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору було залучено Вінницький обласний військовий комісаріат.
Ухвалою суду від 26.09.2017 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору було залучено Військову частини А 0549.
18.12.2017 року позивач подав до суду заяву про збільшення позовних вимог, а саме просив зобов’язати військову частину А 0549 скласти та видати ОСОБА_1 довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував за період 2009-2010 роки із зазначенням отриманих сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких нараховувались страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років із врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні; зобов’язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, відповідно до довідки військової частини А 0549, та виплачувати таку пенсію.
В судовому засіданні позивач уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на обставини, викладені в письмових запереченнях.
Представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору в судове засідання також не з’явились, хоча про місце та час були повідомлені завчасно та належним чином. Представником Військової частини А 0549 суду надано заяву про розгляд справи у відсутність представника. Представник Вінницького обласного військового комісаріату про причини неявки суд не повідомив, в матеріалах справи містяться заперечення проти позову.
Заперечення Вінницького обласного військового комісаріату аргументовані тим, що позивач був звільнений з військової служби 20.12.2010 року та виключений із списків особового складу та всіх видів забезпечення 28.12.2010 року. Пенсія йому була призначена на підставі п. 1 ст. 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року №2011-ХІІ, де вказується, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби проводиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за даним Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 1 Постанови КМ України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди. Які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Грошова допомога на оздоровлення, індексація та одноразова допомога відносяться до одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
А тому, враховуючи вищевикладене, вимога позивача щодо здійснення перерахунку та виплату недоплачених сум пенсії, враховуючи додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, індексацію та одноразову грошову допомогу, законних підстав немає, а отже в позові слід відмовити в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені сторонами по справі обставини, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». До складу грошового забезпечення позивача входить посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові види грошового забезпечення.
Як вбачається з відповіді Головного управління ПФУ у Вінницькій області від 23.02.2017 року, позивачу було відмовлено у здійснені перерахунку пенсії, оскільки при обчисленні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» наведені позивачем виплати не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
З архівної довідки по фінансовим документам в/ч А 0549 щодо нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з січня 2008 року по грудень 2010 року не вбачається нарахування позивачу грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, одноразової грошової винагороди та індексації.
Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
З аналізу вказаної норми слідує, що до складу грошового забезпечення військовослужбовця входять основні види грошового забезпечення, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Норми і порядок пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсії.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за даним Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
При цьому, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, наведених у ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина 1 статті 101 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260.
Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
У відповідності до п.2 ст.15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ, військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням, через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, які мають вислугу 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Поряд з цим суд звертає увагу, що Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282 та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, визначено, що індексація грошових доходів населення - механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення (ст.1 Закону).
Статтею 2 Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.
Згідно статті 4 Закону, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно індексація не є постійною виплатою, а залежить від індексу споживчих цін.
З викладеного вбачається, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні - мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що одноразові додаткові види грошового забезпечення обґрунтовано не враховано ГУ ПФУ у Вінницькій області при визначенні розміру грошового забезпечення позивача для обчислення пенсії.
Наведена правова позиція кореспондується з висновками Конституційного Суду України, викладеними у рішенні від 13.05.2015 року.
Так, 13.05.2015р. Конституційним Судом України прийнято рішення по справі № 1-9/2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Приймаючи вказане рішення Конституційний Суд України виходив з того, що однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій. Згідно з частиною третьою статті 43 Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством.
Положеннями першого речення частини третьої статті 63 Закону передбачено підстави для перерахунку пенсій та перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для їх перерахунку.
Аналіз наведених положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).
Конституційний Суд України наголосив, що виключно Верховна ОСОБА_2 України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України
Таким чином, суд зазначає, що включення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення, що виплачується військовослужбовцям та сплата з вказаних складових внесків на загальнообов'язкове страхування не доводить наявність підстав для включення їх до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія, оскільки такі підстави законодавчо не закріплені.
Приписами ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ повноваження з визначення порядку призначення та виплати пенсій військовослужбовцям надано Кабінету Міністрів України.
Так, відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 33 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Таким чином, перелік видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії визначений наведеною постановою Кабінету Міністрів України відповідає вимогам ч. 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ.
Додатково суд зауважує, що за змістом ст. 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи те, що приписи ч. 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ не передбачають врахування всіх видів грошового забезпечення, які були виплачені військовослужбовцю за час проходження служби та з яких сплачено страхові внески при призначенні пенсії, а наведений вказаною статтею перелік видів грошового забезпечення, які стали підставою для призначення пенсії є вичерпним, суд вважає, що дії відповідачів щодо не проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з включенням спірних складових видів грошового забезпечення є правомірними.
Згідно зі ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно – правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно – правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено правомірності свого рішення щодо відмови позивачу у призначенні пенсії, вона є протиправною, а тому позов в цій частині підлягає задоволенню.
Таким чином, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суд приходить до висновку, про наявність підстав для відмови в задоволення позову, враховуючи встановлені судом факти, суд не вбачає неправомірних дій з боку відповідача, який діяв відповідно до норм чинного законодавства, зокрема, ч. 2 ст. 19 Конституції України, в якій зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне судові витрати залишити за позивачем.
На підставі викладеного, згідно ст.ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», керуючись ст.ст. 2,3,5,72-77, 139, 241-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Вінницького обласного військового комісаріату та Військової частини А 0549 про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій - відмовити.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно вимог ст. 246 ч. 5 п. 4 КАС України:
Позивач ОСОБА_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1;
Відповідач ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, ЄДРПОУ 13322403;
Третя особа Вінницький обласний військовий комісаріат, місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Данила Галицького, буд. 31;
Третя особа Військова частина А 0549, місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Стрілецька, буд. 105.
Повний текст судового рішення складено 16.02 2018 року.
Суддя О.О. Жмудь