
Справа № 2-а-253/18
760/28463/17
У Х В А Л А
02 лютого 2018 року в м. Києві суддя Солом′янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Київської міської митниці ДФС, третя особа: ОСОБА_3, про визнання протиправними дій, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Представник позивача звернувся до суду з позовною заявою до Київської міської митниці ДФС України про визнання протиправними дій, яка не відповідала вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Ухвалою суду від 26 грудня 2017 року позовна заява була залишена без руху з наданням позивачу строку протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних судом недоліків. Крім того, позивачу було роз'яснено, що в разі невиконання вимог суду, позовна заява буде визнана неподаною і повернута йому.
Позивач отримав копію ухвали суду 16 січня 2018 року, про що свідчать дані повідомлення про вручення поштового відправлення.
25 січня 2018 року на виконання вимог ухвали суду про залишення позову без руху позивачем до суду було подано позовну заяву з додатками.
У своїй позовній заяві до Київської міської митниці ДФС позивач просить визнати протиправними дії та бездіяльність відповідача, що полягають у наступному: безпідставному тимчасовому вилученні та утриманні ЗКМ ТОВ «ДХЛ Інтернешнл Україна» майна, не складанні та не наданні копій протоколів тимчасового вилучення майна, що містилося в експрес-відправленні, не зазначенні у протоколі про порушення митних правил повного переліку майна, що містилося в експрес-відправленні та було вилучене, не залученні понятих під час оформлення протоколу про порушення митних правил та не здійсненні перекладу зазначеного протоколу і належної оцінки тимчасово вилученого майна.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 20 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Статтею 21 КАС України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Позивачем заявлено вимогу не лише з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, що підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а й вимогу щодо бездіяльності суб'єкта владних повноважень стосовно вилучення, утримання, оцінки майна, що підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, оскільки позивач не має місця проживання (перебування) в Україні, а позов подано за місцем знаходження відповідача, адміністративну справу, згідно з вимогами ст.ст. 25, 26 КАС України, потрібно передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись ст.ст. 20, 21, 25, 26, 29 КАС України, -
у х в а л и в :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Київської міської митниці ДФС, третя особа: ОСОБА_3, про визнання протиправними дій - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Л.І. Кізюн