Ухвала суду № 72220502, 07.02.2018, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.02.2018
Номер справи
757/63020/17-к
Номер документу
72220502
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/63020/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2018 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Білоцерківця О.А.,

при секретарі Король А.О.,

з участю прокурора Циба Р.Я.,

захисника підозрюваної Пономаренка О.А.,

підозрювана ОСОБА_2

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Києві клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України, на підставі ч. 4 ст. 258-5 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України Циба Р.Я. звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22017000000000382, про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 258-5 КК України на підставі ч. 4 ст. 258-5 КК України та підтримане з викладених в ньому підстав.

Захисник підозрюваної та підозрювана не заперечували проти закриття кримінальної провадження та звільнення її від кримінальної відповідальності.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 починаючи з 2005 року по кінець 2014 року обіймала посаду бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Ясинуватський машинобудівний завод».

Фактичним власником даного товариства на той час була Особа № 1, яка окрім цього, була також власником Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясинуватський машинобудівний завод».

02.03.2015 наказом директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Ясинуватський машинобудівний завод»

(далі - ТОВ «ТПК ЯМЗ») ОСОБА_4 № 2 ОСОБА_2 призначено на посаду головного бухгалтера наведеного товариства.

Відповідно до п. 7 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» на ОСОБА_2, як на головного бухгалтера покладались наступні функції:

- забезпечення дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності;

- організація контролю за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій;

- участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства;

- забезпечення перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства .

При цьому, ОСОБА_2 вчинила злочин проти громадської безпеки за наступних обставин.

Відповідно до абзацу 19 статті 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» (далі - Закон) терористичною організацією визнається стійке об'єднання трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів. Організація згідно зазначеного абзацу визнається терористичною, якщо хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.

При цьому, терористична діяльність відповідно до статті 1 Закону охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.

07.04.2014 під безпосереднім керівництвом та контролем невстановлених на цей час представників влади Російської Федерації та Збройних Сил Російської Федерації, на території Донецької області України створено терористичну, згідно ст. 1 абз.19 Закону, організацію «Донецька народна республіка» (далі за текстом - «ДНР»), одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України (а саме - шляхом відокремлення від України території Донецької області в порушення порядку, встановленого Конституцією України, згідно ст. ст. 2, 73 якої, територія України є цілісною і недоторканою, а питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом). Вказана організація є стійким об'єднанням невизначеного кола осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, та в якому її структурні підрозділи здійснюють терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації.

07.04.2014 за поданням керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженим із Головою Служби безпеки України, на території Донецької і Луганської областей розпочато проведення антитерористичної операції.

13.04.2014 через посилення сепаратистських виступів та захоплення державних установ на сході України виконуючий обов'язки Президента України Указом від 14.04.2014 №405/2014 затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та Україною розпочато на території Донецької та Луганської областей широкомасштабну антитерористичну операцію (далі - АТО) із залученням Збройних Сил України та інших військових формувань.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України.

17.03.2015 Постановою Верховної Ради України №252-VIII визначено, що до окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» тимчасово запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, належать райони або їх частини, міста, селища і села, що знаходяться на територіях, які розташовані між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, яка визначена додатком до цієї Постанови, які згідно до постанови Верховної Ради України № 254-VІІІ водночас є тимчасово окупованою територією, в т.ч. м. Ясинувата Донецької області.

Терористична організація «ДНР» діє на території України незаконно та її учасники вчиняють терористичні акти - захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування із застосуванням зброї, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії (зокрема, артилерійські обстріли), які створюють небезпеку для життя та здоров'я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, в тому числі щодо визнання легітимності діяльності «ДНР» та влади її керівників, а також перешкоджають виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України, військовослужбовцями Збройних Сил України й інших військових формувань України, задіяними у проведенні антитерористичної операції на території Донецької області.

Указана терористична організація має: конкретних лідерів, які підтримують між собою тісні взаємозв'язки, чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, керівники та учасники яких підпорядковуються лідерам організацій, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов'язки згідно з єдиним планом спільних злочинних дій.

Так, на учасників політичного блоку терористичних організацій покладаються наступні обов'язки:

-створення так званих органів державної влади «ДНР» та організація їх діяльності;

-видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР»;

-організація та проведення незаконних референдумів та виборів на територіях, підконтрольних «ДНР»;

-проведення агітаційної роботи серед населення Донецької області щодо діяльності терористичної організації «ДНР» з метою схиляння їх до участі у вказаній терористичній організації та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;

-організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу;

-налагодження взаємодії між лідерами «ДНР», представниками влади та ЗС РФ з метою координації дій щодо застосування актів збройної сили проти держави України, спрямованих на захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;

-налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для здійснення актів застосування збройної сили проти держави України, зокрема протидії правоохоронним органам та силам АТО;

-налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ДНР» дискредитації діяльності органів державної влади України і осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;

-надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам силового блоку «ДНР» та для забезпечення їх протиправної діяльності;

-забезпечення учасників «ДНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами.

На учасників силового блоку терористичних організацій покладаються наступні обов'язки:

-систематична організація та здійснення актів застосування збройної сили проти держави України у особі представників сил АТО, зокрема ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, задіяними у проведенні антитерористичної операції;

-створення не передбачених законом озброєних підрозділів та участь у їх діяльності;

-вербування нових учасників до складу силового блоку терористичних організацій «ДНР» та, організація їх у групи, навчання, озброєння та керівництво їхніми діями;

-захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об'єктів на території Донецької області;

-вчинення терористичних актів та диверсій на інший території України;

-захоплення чи заволодіння у інший спосіб зброєю, боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у ході проведення АТО та забезпечення власної злочинної діяльності;

-викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;

-силова підтримка учасників політичного блоку незаконних утворень «ДНР», захоплення, а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд;

-організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації.

На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків.

Зважаючи, що забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР» пов'язаної із посяганням на територіальну цілісність України, потребувало значних матеріальних витрат, фінансування цих потреб вирішено здійснювати за рахунок створення так званих «податкової та банківської системи «ДНР». Особи, залучені до цих підрозділів терористичної організації, під виглядом нібито оподаткування господарської діяльності фізичних та юридичних осіб, забезпечували збір грошових коштів з суб'єктів господарювання, що здійснювали свою діяльність на підконтрольній їм території, які у подальшому розподілялися між співучасниками у тому числі для фінансового та матеріального забезпечення незаконних збройних підрозділів, що вели бойові дії проти військовослужбовців ЗС України та інших правоохоронних органів, залучених до проведення АТО.

Зокрема, для забезпечення організації виконання вищевказаних дій, на підставі рішення керівників терористичної організації «ДНР», створено «Міністерство фінансів ДНР», що знайшло своє відображення у відповідній постанові №32-3 від 08.09.2014.

03.10.2014 прийнято та введено в дію «Временное Положение о налоговой системе Донецкой народной республики», яким визначено податкову систему «ДНР», реєстрацію підприємств та підприємців в так званих «податкових органах «ДНР».

Також, 07.10.2014 «Міністерством фінансів «ДНР» створено так званий «Центральний республіканський банк ДНР», який виконує функції розрахунково-касового центра «ДНР».

Зазначені документи, видані керівниками терористичної організації «ДНР» з метою надання вигляду легітимності діяльності даної терористичної організації всупереч діючому законодавству України і є протиправними та такими, що суперечать основоположним принципам Конституції України та іншим законодавчим актам України.

На підставі викладеного, ОСОБА_2 усвідомлювала незаконність та злочинність діяльності терористичної організації «ДНР», а також те, що основною метою даного злочинного об'єднання є насильницька зміна та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, а також зміна меж території і державного кордону України.

На початку 2015 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлені) Особа № 1 (досудове розслідування щодо якої здійснюється окремому кримінальному провадженні), діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою забезпечення отримання прибутку на тимчасово окупованій території,за рахунок виробничих потужностей та активів ТОВ «ЯМЗ», усвідомлюючи, що діяльність незаконних збройних підрозділів терористичної організації «ДНР» щоденно призводить до загибелі значної кількості людей та настання інших тяжких наслідків, вирішив здійснювати фінансування діяльності цієї організації шляхом перерахування грошових коштів під виглядом сплати так званих податків структурним підрозділам вказаної терористичної організації - «Міністерству доходів та зборів «ДНР» через «Центральний Республіканський банк ДНР».

З метою приховання факту продовження здійснення господарської діяльності ТОВ «ЯМЗ» та отримання у її результаті прибутку, частина якого підлягала перерахуванню для забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР», Особа № 1 за рахунок виробничих потужностей та активів ТОВ «ЯМЗ» у структурних підрозділах зазначеної терористичної організації - «Департаменті державної реєстрації Міністерства доходів та зборів ДНР» зареєстрував суб'єкт господарської діяльності іменований «Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання Ясинуватський машинобудівельний завод» (далі - ТОВ «НВО ЯМЗ»), якому присвоєно ідентифікаційний номер 36479355.

Зважаючи на ділові та професійні якості, обізнаність у веденні господарської діяльності ТОВ «ЯМЗ», до своєї злочинної діяльності Особа № 1 заздалегідь залучила Особу № 2 - директора ТОВ «ЯМЗ», головного бухгалтера ТОВ «ТПК ЯМЗ»ОСОБА_2, та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, попередньо домовившись з ними про продовження ведення господарської діяльності ТОВ «ЯМЗ» на тимчасово окупованій території та отримання у її результаті прибутку, частина якого підлягала перерахуванню для фінансування діяльності терористичної організації «ДНР» під виглядом сплати так званих податків до «бюджету «ДНР» через «Центральний Республіканський банк «ДНР».

У подальшому, для реалізації виконання злочинного умислу, пов'язаного з фінансовим забезпеченням терористичної організації «ДНР», що у свою чергу створювало умови для безперешкодного отримання Особою № 1 незаконних доходів на тимчасово окупованій території Донецької області, невстановленою на цей час досудовим розслідуванням особою було укладено з так званим «Центральним Республіканським банком ДНР» договір на відкриття та обслуговування поточного рахунку ТОВ «НВО ЯМЗ» НОМЕР_1.

У свою чергу, ОСОБА_2 виконуючи відведену їй роль у злочинному плані, виконуючи вказівки Особи № 1, згідно яких вона відповідала за ведення обліку та розподіл грошових коштів, отриманих у результаті господарської діяльності

ТОВ «НВО ЯМЗ» шляхом визначення обсягу коштів, що підлягали перерахуванню для фінансування потреб терористичної організації «ДНР», тобто за складання так званої «податкової звітності», діючи умисно, з корисливих мотивів та метою, що полягали у бажанні залишитись працевлаштованою за попереднім місцем роботи і надалі отримувати заробітну плату, за попередньою змовою групою осіб, у період з лютого 2015 року по грудень 2015 року, перебуваючи на своєму робочому місці - за місцем розташування офісу ТОВ «ТПК ЯМЗ» за адресою: м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, б. 3-5, офіс 68, отримувала на робочу електронну поштову скриньку vostpost@ukr.net з електронної адреси ymz_buhgalteriya@mail.ru від невстановлених на цей час досудовим розслідуванням представників ТОВ «НВО ЯМЗ» статистичні дані та бухгалтерську звітність даного товариства за звітний період, а також проекти податкових декларацій та звітів до так званого «Міністерства доходів та зборів «ДНР», платіжних доручень «Центрального Республіканського банку ДНР», опрацьовувала, узагальнювала отриману інформацію та особисто заповнювала податкові декларації, вносячи до них відомості про суми коштів, які необхідно сплатити ТОВ «НВО ЯМЗ» в якості податків до так званого «бюджету «ДНР» за звітний період. Після опрацювання зазначених документів, ОСОБА_2 у зворотному порядку за допомогою електронної пошти направляла їх невстановленій досудовим розслідуванням особі ТОВ «НВО ЯМЗ» для подальшого подання до так званого «Міністерства доходів та зборів «ДНР» та здійснення відповідних платежів через так званий «Центральний Республіканський банк «ДНР».

При цьому факти так званої сплати податків, тобто перерахування грошових коштів до «бюджету «ДНР», для забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР», Особи №№ 1, 2 підтверджували ОСОБА_2 у телефонному режимі.

У період з лютого 2015 року по грудень 2015 року на виконання злочинного плану Особи № 1 по фінансуванню терористичної організації «ДНР», ТОВ «НВО ЯМЗ», після складання ОСОБА_2 відповідних документів (податкових декларацій, звітів, платіжних доручень), з поточного рахунку НОМЕР_1, відкритого у «Центральному Республіканському банку ДНР», на цілі терористичної організації «ДНР» перераховано:

- у вигляді так званого «податку на прибуток»: у лютому - 70 486 російських рублів; у березні - 108926 російських рублів; у квітні - 54 894 російських рублів; у травні - 49 292 російських рублів; у червні - 68 161 російських рублів; у липні - 76 395 російських рублів; у серпні - 74 273 російських рублів; у вересні - 56 916 російських рублів; у жовтні - 62 541 російських рублів; у листопаді - 63 320 російських рублів;

- у вигляді так званого «єдиного внеску» у лютому - 1 681 728 російських рублів; у березні - 1 670 913 російських рублів; у квітні - 1 508 393 російських рублів; у травні - 1 238 397 російських рублів; у червні - 1 239 608 російських рублів; у липні - 1 270 598 російських рублів; у серпні - 1 313 119 російських рублів; у вересні - 1 291 333 російських рублів; у жовтні - 1 308 766 російських рублів; у листопаді - 1 284 636 російських рублів;

- у вигляді так званого «податку з обігу» у лютому - 88 109 російських рублів; у березні - 86 759 російських рублів; у квітні - 69 899 російських рублів; у травні - 65 239 російських рублів; у червні - 78 722 російських рублів; у липні - 91 099 російських рублів; у серпні - 85 926 російських рублів; у вересні - 68 646 російських рублів; у жовтні - 72 163 російських рублів; у листопаді - 76 255 російських рублів.

Загальна сума грошових коштів ТОВ «НВО ЯМЗ» перерахованих для забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР» становить

15 275 512 російських рублів, у перерахунку по курсу НБУ на дату складання податкових документів складає 5 626 137, 76 гривень, що у 6000 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Ясинуватський машинобудівний завод», достовірно знаючи порядок складання і подання фінансової звітності суб'єктами господарювання, сплати податків та зборів до центральних органів виконавчої влади, усвідомлюючи, що діяльність незаконних збройних підрозділів терористичної організації «ДНР» щоденно призводить до загибелі значної кількості людей та настання інших тяжких наслідків, діючи умисно, з корисливих мотивів та метою, за попередньою змовою групою осіб, у період з лютого 2015 року по грудень 2015 року, перебуваючи на своєму робочому місці - за місцем розташування офісу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Ясинуватський машинобудівний завод», за адресою: м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, б. 3-5, офіс 68, здійснювала ведення обліку та розподіл грошових коштів, отриманих у результаті ведення господарської діяльності ТОВ «НВО ЯМЗ» за звітний період, шляхом визначення обсягу коштів, що підлягали перерахуванню для фінансування потреб терористичної організації «ДНР», тобто складання так званої «податкової звітності»: декларацій та звітів до «Міністерства доходів та зборів «ДНР», платіжних доручень «Центрального Республіканського банку ДНР», на підставі яких ТОВ «НВО ЯМЗ» здійснювало перерахування визначених ОСОБА_2 сум грошових коштів до так званого «бюджету «ДНР», на загальну суму 15 275 512 російських рублів, у перерахунку по курсу НБУ на дату складання податкових документів складає 5 626 137, 76 гривень, тобто у великому розмірі, які у подальшому розподілялися для забезпечення діяльності вказаної терористичної організації, у тому числі для фінансового та матеріального забезпечення незаконних збройних підрозділів, що вели бойові дії проти військовослужбовців ЗС України та інших правоохоронних органів, залучених до проведення АТО.

Під час досудового розслідування 15.09.2017 ОСОБА_2, яка не є організатором або керівником терористичної організації «ДНР», з власної волі, добровільно, до притягнення до кримінальної відповідальності повідомила ГСУ СБ України про умисне вчинення нею за попередньою змовою групою осіб фінансування терористичної організації «ДНР», свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України, визнала повністю та при цьому сприяла припиненню діяльності вказаної терористичної організації, яку вона фінансувала. Так, ОСОБА_2 повідомила про протиправну схему фінансування терористичної організації «ДНР», про осіб які були в ній задіяні, у т.ч. зі складу активних учасників даної терористичної організації, чим сприяла припиненню діяльності терористичної організації «ДНР» та встановленню причетних до неї осіб.

Згідно повідомлення ГУ КЗЕ СБ України, даних щодо вчинення ОСОБА_2 інших злочинів не отримано.

Доказами, що свідчать про факт вчинення ОСОБА_2 інкримінованого злочину є її власні показання, надані у статусі підозрюваної, речові докази - документи та предмети, вилучені під час обшуку за місцем роботи ОСОБА_2 (документація щодо податкової звітності, ноутбук) протоколи огляду зазначених речових доказів, допити свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інші матеріали кримінального провадження зібрані у ході досудового розслідування.

Таким чином, ОСОБА_2 своїми діями, які виразились в сприянні фінансування тероризму, тобто діями з метою матеріального забезпечення терористичної організації «Луганська народна республіка» за попередньою змовою групою осіб, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 258-5 КК України.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 258-5 КК України, особа, крім організатора або керівника терористичної групи (організації), звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені цією статтею, якщо вона добровільно до притягнення до кримінальної відповідальності повідомила про відповідну терористичну діяльність або іншим чином сприяла її припиненню або запобіганню злочину, який вона фінансувала або вчиненню якого сприяла, за умови, що в її діях немає складу іншого злочину.

Відповідно до ч.1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Враховуючи, що ОСОБА_2 добровільно до притягнення до кримінальної відповідальності повідомила ГСУ СБ України про умисне вчинення нею за попередньою змовою групою осіб фінансування терористичної організації «ДНР», щиро розкаялась, а також всіляко сприяла розкриттю даного кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його разом із ним вчинювали, жодних фактів вчинення ОСОБА_2 інших злочинів не встановлено, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 258-5 КК України, а провадження по справі закрити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 285-288 КПК України, ч. 4 ст. 258-5 КК України, суд

У Х В А Л И В :

Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності передбаченої ч. 2 ст. 258-5 КК України, на підставі ч. 4 ст. 258-5 КК України, а кримінальне провадження закрити.

Ухвала набирає законної сили через сім днів з моменту її проголошення, у разі не подачі на неї апеляції.

Ухвала може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі протягом 7 днів з дня її проголошення апеляційної скарги, через Печерський районний суд м. Києва.

Копію ухвали негайно вручити прокурору та підозрюваному.

Суддя О.А.Білоцерківець