
Справа № 740/585/18
Провадження № 1-кс/740/77/18
УХВАЛА
про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії
13 лютого 2018 року м.Ніжин
Слідчий суддя Ніжинського міськрайонного суду
Чернігівської області Пантелієнко В.Г.,
за участю секретаря судового засідання- Заколодної Ю.О.,
слідчого Ніжинського ВП ГУНП
в Чернігівській області Івашка О.М.,
розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні, погоджене з прокурором Ніжинської місцевої прокуратури Кобилецькою І.І., заявлене у межах кримінального провадження, внесеного 26 січня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018271180000014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,
ВСТАНОВИЛА:
12 лютого 2018 року слідчий Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області Івашко О.М. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Ніжинської місцевої прокуратури Кобилецькою І.І., в якому зазначає, що у провадженні Ніжинського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області перебувають матеріали досудового розслідування за №42018271180000014 від 26 січня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України за фактом привласнення коштів місцевого бюджету службовими особами комунального торгівельно-виробничого підприємства «Школяр» при здійсненні послуг з організації та забезпечення харчування дітей загальноосвітніх шкіл м. Ніжина.
Досудовим розслідуванням було встановлено, що з Ніжинської місцевої прокуратури для організації проведення досудового розслідування надійшли матеріали кримінального провадження № 42018271180000014, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.01.2018 року, за ч. 2 ст. 191 КК України. Підставою внесення відомостей до ЄРДР став рапорт начальника Ніжинського МВ управління СБ України в Чернігівській області про те, що у ході здійснення службової діяльності, отримано дані щодо факту привласнення коштів місцевого бюджету службовими особами торгівельно-виробничого підприємства «Школяр» при здійсненні послуг з організації та забезпечення харчування дітей загальноосвітніх шкіл м.Ніжина, яке протягом останніх десяти років на території м. Ніжина займалося постачанням харчування для навчальних закладів. Замовником послуг виступає Управління освіти Ніжинської міської ради. Протягом 2017 року із місцевого бюджету за вище вказані послуги перераховано більше 7 млн. гривень на розрахункові рахунки КТВП «Школяр». Схема розкрадання бюджетних коштів полягає у різного роду маніпуляціях із рецептурою та обвішуванням учнів шкіл, що частково знайшло своє підтвердження у Ніжинській ЗОШ №1, де група батьків провела раптові контрольні зважування порцій сніданків.
З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження виникає необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області з метою підтвердження чи спростування факту розкрадання бюджетних коштів.
У судовому засіданні слідчий Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області Івашко О.М. просив задовольнити клопотання із зазначених у ньому підстав.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України неприбуття представника особи, у володінні якої знаходиться зазначена інформація, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що заходи державного нагляду (контролю) - це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13 серпня 2014 року "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребуються у разі, якщо такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі клопотання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування.
Відповідно до п.2.1. спільного наказу Головного КРУ , МВС України , СБУ України та Генеральної прокуратури від 19.10.2006 за № 346 \1025\685\53 «Про затвердження порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки України», органи ДКРС проводять планові та позапланові виїзні ревізії за зверненнями правоохоронних органів за місцезнаходженням об'єкта контролю відповідно до Закону та Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 N 550.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду і не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Керуючись ст.ст.132, 309, 372 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансованого контролю в Україні», слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання слідчого Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області Івашка О.М. задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області (код ЄРДПОУ 02147606, м. Ніжин вул. Купецька,13 ) у період часу з 23.04.2018 року по 15.05.2018 рік, що охоплює період з 12.01.2017 по 31.12.2017.
В ході проведення ревізії дослідженню підлягають наступні питання:
1.Відповідно до якої програми було виділено бюджетні кошти для організації та забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах м. Ніжина на 2017 рік?
2.Хто виступав розпорядником бюджетних коштів?
3.Хто виступав виконавцем з організації забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах м. Ніжина на 2017 рік?
4.Чи проводилась процедура державних закупівель для виконання послуг забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах м. Ніжина на 2017 рік?
5.Чи відповідала дана процедура вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі»?
6.Яка сума бюджетних коштів була виділена та освоєна на забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах м. Ніжина на 2017 рік?
7.Що стало підставою для оплати послуг виконавця?
8.Чи було дотримано технології приготування страв та правильності списання продуктів харчування?
9.Чи наявні факти перевищення норм закладки продуктів в окремі страви, визначені рецептурою страв згідно картотеки?
10.Чи наявні факти понаднормового списання продуктів харчування?
11.Чи наявні розбіжності при порівнянні кількості дітей, які щоденно відвідували їдальні з кількістю меню розкладок?
12.Ким і як проводився бракераж готових страв? Які цілі і склад бракеражної комісії? Чи вівся бракеражний журнал? Чи виявлялись бракеражною комісією факти порушень відповідно до її цілей та завдань?
13.Чи надходили від батьків учнів у якості спонсорської допомоги продукти харчування та (або) кошти для їх придбання з метою забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах м. Ніжина на 2017 рік?
Виконання ревізії доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ніжинського
міськрайонного суду Пантелієнко В.Г.