Постанова № 722185, 14.06.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
14.06.2007
Номер справи
4/133
Номер документу
722185
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"14" червня 2007 р.

Справа № 4/133

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Хилька Ю.І.,за участю секретаря судового засідання Волоткевича А.В. розглянув адміністративну справу № 4/133

за позовом Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго” м.Київ в особі Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Дніпровському регіоні” м.Запоріжжя

до відповідача : фізичної особи- суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 с.Успенка Онуфріївського району Кіровоградської області

про стягнення 8500 грн. штрафу за невиконання припису

час прийняття 16 год 50 хв.

Представники сторін:

від позивача - участі не брали;

від відповідача - ОСОБА_1 - особисто;

Заявлено позов про стягнення 8500 грн. штрафу за невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області створена у відповідності до Положення про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 929, та здійснює свою діяльність у складі регіональної державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпровському регіоні та є її структурним підрозділом.

Відповідно до п.13 Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області ", затвердженого головним державним інспектором України з енергетичного нагляду - заступником директора державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" , мета діяльності Інспекції є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної" системи України, посилення впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання й споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.

У відповідності до припису ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаним додержуватись вимог  нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії та несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачання та правил користування електричною і тепловою енергією, а також виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду згідно із законодавством України.

Згідно із ст. 9 Закону України Про електроенергетику" інспекція здійснює нагляд за електричними установками споживачів та має право надавати споживачам обов'язкові для виконання приписи і застосовувати до них в установленому порядку санкції за порушення норма нормативно-правових актів.

18.10.2005 року державним інспектором Світловодської групи Східного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кіровоградській області Ярмоленком Я.А. проведено комплексну перевірку технічного стану та організацію експлуатації електроустановок відповідача. Виявлені в ході перевірки порушення законодавства України про електроенергетику відображено в акті - обстеження (перевірки) НОМЕР_1 від 18.10.2005 року, який було вручено представнику відповідача ОСОБА_1. На підставі вказаного акту-обстеження державним інспектором з енергетичного нагляду Ярмоленком Я.А. відповідачу видано припис 18.10.2005 року НОМЕР_2 з визначенням заходів, спрямованих на усунення порушень та визначення строків для усунення виявлених порушень. При проведенні контрольної перевірки 16.02.2006 року на предмет виконання викладених в приписі вимог, виявлено факти невиконання п.п. 3,4,5,6,7,8,10,11,12,16 припису про що було складено акт НОМЕР_3 від 16.02.2006 року. та акт перевірки.

За результатами перевірки дотримання законодавства про електроенергетику підприємств відповідача встановлено, що споживач не додержується вимог пункту 10.2 "Правил користування електричною енергією» та частин 2 і 3 ст.26 Закону України "Про електроенергетику" та не виконує припис НОМЕР_2 від 18.10.05 року, за що несе відповідальність, передбачену частиною 4 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику".

За порушення вимог пункту 10.2 "Правил користування електричною енергією", ухилення від виконання припису інспекції Держенергонагляду, керуючись ст.27 Закону України "Про електроенергетику", "Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 № 1312, інспекцією на приватного підприємця ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 8500 грн. згідно до постанови НОМЕР_4 від 21.03.2006 року, який необхідно було сплатити до Державного бюджету протягом 30 днів з дня прийняття Постанови.

Постанова НОМЕР_4 від 21.03.2006 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику отримана 25.03.2006 року відповідачем, що посвідчується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення НОМЕР_5 (а.с.56). Вказана постанова відповідачем прийнята до відома, не була оскаржена або скасована у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.27 Закону України „Про електроенергетику" штрафи за порушення законодавства про електроенергетику стягуються до державного бюджету України.

Відповідно до п.10 зазначеного вище Положення суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідач не надав витребуваних судом доказів, але виявив бажання реалізувати своє право на участь в судовому засіданні. В той же час, заявлене відповідачем клопотання про відкладення попереднього судового засідання залишено судом без задоволення, оскільки відповідачем не подано до суду доказів наявності поважних причин для відкладення розгляду справи в попередньому засіданні, зокрема хвороби відповідача, яка перешкоджає йому взяти участь в судовому засіданні. При розгляді справи в судовому засіданні відповідач заявив клопотання про відмову в позові, оскільки починаючи з 2004 року вона подала заяву в податкову інспекцію і фактично не займалась підприємницькою діяльністю. Однак вказане пояснення відповідача спростовується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, згідно до якого ОСОБА_1 припинила підприємницьку діяльність 17.05.2007 року, тобто на час проведення перевірки працівниками позивача та вирішення питання про накладення штрафу відповідач була зареєстрована в якості фізичної особи- суб'єкта підприємницької та була притягнута до відповідальності у вигляді накладення штрафу на законних підставах. Припинення підприємницької діяльності після звернення позивачем з позовом до суду, господарським судом розцінюється як намагання відповідача уникнути сплати штрафу.

Проаналізувавши правовідносини між учасниками спору та надавши їм правову оцінку, господарський суд приходить до переконання, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення повністю.

Судом отримані та досліджені в судовому засіданні безспірні докази про те, що позивач звернувся до суду обґрунтовано. Наявність підстав для стягнення суми штрафу в примусовому порядку повністю доведено дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: Статутом Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” (а.с.10-23), Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кіровоградській області (а.с.26-35), Акту обстеження (перевірки) НОМЕР_3 (а.с.47), припису НОМЕР_2 (а.с.49-50), Акту перевірки (а.с.52), постанови (а.с.55).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160,163,167 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи- суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 АДРЕСА_1 розрахункові рахунки невідомі, несплачену суму штрафу в розмірі 8500 грн. в доход Державного бюджету України р/р 31110106700361 у банку ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код бюджетної класифікації 21081100, код 23680428 одержувач УДК в Онуфріївському районі.

Сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову в порядку і строки відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова виготовлена в повному обсязі 14.06.2007 року.

 

Суддя