Рішення № 72217849, 12.02.2018, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
12.02.2018
Номер справи
711/11182/17
Номер документу
72217849
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/11182/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2018 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді: Кондрацької Н.М.

при секретарі: Мелещенко О.В.

розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2017 року позивачем до суду подано адміністративний позов, в якому позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо не проведення йому перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» та довідки № НОМЕР_1 від 02.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провести йому перерахунок та проводити в подальшому виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» починаючи з 01 січня 2016 року. Стягнути з відповідача на його користь судові витрати.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України, пенсія йому призначена відповідно до вимог ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Верховною Радою України 02.07.2015 прийнято ЗУ «Про Національну поліцію» № 580, який вступив в законну силу 07.11.2015, норми якого передбачають створення Національної поліції України, ліквідацію органів міліції та втрату чинності ЗУ «Про міліцію». З метою відновлення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей 23.12.2015 Верховною Радою України прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, яким внесені зміни до ЗУ № 2262. А саме доповнено та змінено статтю 43, якою передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. А статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, в якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Таким чином ВРУ було приведено у відповідність порядок перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України. ЗУ № 900 –VIII від 23.12.2015 набрав чинності 29.12.2015, тобто з цієї дати пенсіонери МВС набувають права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських. Довідка про грошове забезпечення для перерахунку його пенсії надійшла від ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області до ГУ ПФУ у Черкаській області 07.06.2017 (вх. №1024/07),що підтверджено листом відповіддю ГУ ПФУ у Черкаській області на його ім’я за вих. № 1239/Я-10 від 29.11.2017. ГУ ПФУ у Черкаській області, отримавши його довідку від Ліквідаційної комісії УМВС України у Черкаській області, не перерахувало пенсії, він 17.11.2017офіційно звернувся до ГУ ПФУ у Черкаській області з вимогою невідкладно перерахувати та виплатити пенсію, відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» починаючи з 01.01.2016. 29.11.2017 він отримав лист – відповідь № 1239/Я-10 в якому йдеться про відмову в перерахунку його пенсії, з тих підстав, що у видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік додаткові кошти для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України не передбачено. Таким чином, бездіяльність відповідача щодо не перерахунку пенсії з 01.01.2016 року позивач, є протиправною.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою судді 13 грудня 2017 року відкрито скорочене провадження у справі.

15 грудня 2017 року вступив в дію КАС України.

Згідно п.10 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних витрат.

Як вбачається із матеріалів справи відповідач 18.12.2017 отримав ухвалу суду від 13.12.2017 про відкриття провадження по справі та копію позову з додатками, проте в строк, встановлений судом не надіслав до суду відзив на позовну заяву.

У відповідності до ч. 5 ст. 162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.

Згідно ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вище викладене, а також відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 194 КАС України судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні – залі судових засідань.

Перевіривши наявні матеріали справи та визначивши відповідні їм правовідносини сторін, суд дійшов наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України. Пенсія йому призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсійне посвідчення серія ААИ № 856944 від 03.11.2015.

Листом № 4019/02/22-2017 від 22 березня 2017 року ОСОБА_2 внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про те, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 1 січня 2016 року.

Копією довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 02.06.2017, виданої позивачеві ГУПФУ в Черкаській області, підтверджено факт її надходження з ліквідаційної комісії ГУМВС України в Черкаській області до ГУ ПФУ в Черкаській області.

17.11.2017 позивач офіційно звернувся до ГУ ПФУ у Черкаській області з вимогою невідкладно перерахувати та виплатити пенсію, відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» починаючи з 01.01.2016.

Листом ГУ ПФУ в Черкаській області від 29.11.2017 року позивача було повідомлено, що із прийняттям постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» до Головного управління ПФУ у Черкаській області ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області була направлена довідка для перерахунку його пенсій з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських. Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.

Вважаючи порушеними свої права та гарантії, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Вирішуючи спір відповідно до встановлених обставин справи та відповідних їм правовідносин, суд виходить з наступного.

ОСОБА_2 внутрішніх справ України від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017, який зареєстрований в Пенсійному фонді України 28.03.2017 за № 1167/5, повідомлено, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.

Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 №9493/02-23 повідомив головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ. Зазначений лист зареєстровано у головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області 29.03.2017 за № 398/01. В даному листі також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

02.06.2017 головне управління ПФУ в Черкаській області отримало довідку № НОМЕР_1 від 02.06.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 видану Ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким ОСОБА_2 внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду. Пенсійна справа позивача знаходиться у Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Черкаській області.

Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області не здійснило перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби та деяких інших осіб» посилаючись на те, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України; у видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік не передбачено додаткових коштів для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, а тому перерахунок та виплату перерахованої пенсії із грошового забезпечення, встановленого законодавством для поліцейських, буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Однак в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не зазначено, що для здійснення перерахунку та виплати перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України мають бути виділені додаткові кошти з Державного бюджету України.

Отже у Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області відсутні перешкоди для здійснення перерахунку та виплати перерахованої пенсії позивачу. Мотиви відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у здійсненні перерахунку пенсії позивача, наведені у листі від 29.11.2017 № 1239/Я-10, не можуть бути визнані судом законними і обґрунтованими.

За правилами ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.01.2016, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, при цьому судом визнано незаконними і необґрунтованими мотиви відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у проведенні перерахунку пенсії позивача, то суд, з урахуванням наведеної ст. 51 Закону, вважає можливим задовольнити позовні вимоги починаючи з 01.01.2016.

Таким чином, суд погоджується з доводами позивача про те, що бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо не проведення йому перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» та копії довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області є протиправною.

Не подавши заперечення проти позову, відповідач не переконав суд у правомірності своїх дій, не виконавши обов’язку, передбаченого ч. 2 ст. 77 КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Пунктом 1 частини 1 статті 371 КАС України передбачено, що негайно виконуються рішення суду про виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних держанихфондів у межах суми стягнення за один місяць. А тому ця сума підлягає негайному стягненню на користь позивача.

На підставі наведеного, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», керуючись ст.ст. статтями 6-8, 77, 90, 242, 245, 246, 370 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію – задовольнити.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» та довідки № НОМЕР_1 від 02.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області - протиправною.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (місцезнаходження: м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) провести ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН № НОМЕР_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) перерахунок та проводити в подальшому виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» починаючи з 01 січня 2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ21366538, м. Черкаси вул. Смілянська 23) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН № НОМЕР_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) понесені ним судові витрати у розмірі 640 грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржено учасниками справи до Київського апеляційного адміністративного суду, через Придніпровський районний суд м. Черкаси. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий: ОСОБА_3