Рішення № 72217826, 14.02.2018, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
14.02.2018
Номер справи
711/8864/17
Номер документу
72217826
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/8864/17

Р І Ш Е Н Н Я

02 лютого 2018 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого - судді Казидуб О. Г.

за участю секретаря Зайцевій О. І.

розглянувши в судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася із позовом до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що вона з 14.02.2012 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи від загального захворювання, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058).

Позивач вказує, що вона 24. 03.2017 року звернулась до відповідача - управління ОСОБА_2 Фонду України в м.Черкаси Черкаської області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VIII).

Пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889- VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Однак, їй було відмовлено у призначенні пенсії за віком, так як її стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій державної служби по підрахунку відповідача складає 19 років 10 місяців 7 днів. Оскільки посади в органах місцевого самоврядування не відносяться до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723, до стажу державної служби не враховано період її роботи у відділі культури Черкаського міськвиконкому з 04.07.2001 року (дата набрання чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування») по 24.08.2002 року.

Рішення, про відмову їй у призначенні пенсії, оформлено протоколом №23/1 від 31.03.2017 року, про що зазначено у листі відповідача від 18.04.2017 року № 6612/04. Зазначає, що вказаний лист вона не отримувала, про що свідчать її повторні та неодноразові звернення до відповідача та Урядову «гарячу лінію».

До 01 травня 2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року (далі - Закон № 3723-XII).

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII.

Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-УІІІ втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону № 889-VІІІ.

Як зазначено вище, пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-VІІІ передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону № 889- VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Вказує, що стаж роботи, за яким вона має право на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу” складає 22 роки 5 місяців 18 днів:

1.З 15.07.1977 року по 01.09.1978 року працювала на посаді інспектора райвідділу культури Шполянської районної Ради депутатів, з 01.09.1977 року за сумісництвом - викладач по класу акордеону.( 1 рік 2 місяці)

2. З 03.10.1989 року по 01.09.2001 року працювала на посаді завідуючої відділом культури Черкаського міськвиконкому.26.04.1994 року присвоєно 9 ранг державного службовця та 09.03.1995 року прийнято Присягу державного службовця. (11 років 10 місяців 28 днів)

3. З 01.09.2001 року по 12.08.2002 року працювала начальником відділу культури міськвиконкому. 10.08.2001 року прийнято Присягу посадової особи місцевого самоврядування та 15.10.2001 року присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування (9 місяців 17 днів) пункт 2 постанови КМУ від 03.05.1994 року №283 зі змінами від 2001 року.

4.З 19.07.2002 року по 27.02.2004 року навчалася в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Після закінчення навчального закладу надана відпустка на 30 календарних днів.(1 рік 6 місяців 20 днів).

5. З 22.03.2004 року по 26.10.2005 року працювала на посаді заступника начальника-начальника відділу культур но-дозвіл евої роботи.(1 рік 7 місяців 4 дні)

6.З 26.10.2005 року по 05.03.2007 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу мистецтв, навчальних, клубних, бібліотечних, музейних закладів, охорони історико-культурної спадщини, кіно- відеопрокату (1 рік 4 місяці 8 днів).

7.З 05.03.2007 року по 04.12.2008 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу регіонального розвитку та кадрової роботи. (1 рік 9 місяців І день).

8.З 11.12.2008 року по 10.03.2011 року працювала на посаду начальника управління культури і туризму облдержадміністрації. 11.12.2008 року присвоєно 8 ранг державного службовця. 25.12.2009 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури» (2 роки 4 місяці).

Спірним у вказаній справі є її право на зарахування до стажу державної служби періоду роботи на посаді начальника відділу культури міськвиконкому з 01.09.2001 року по 12.08.2002 року (11 місяців 19 днів), що впливає на право призначення пенсії відповідно до Закону № 3723-XII.

Вказує, що сукупний стаж роботи складає 22 роки 5 місяців 18 днів та вона має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% від суми їхньої заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. А особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 60% від заробітної плати працюючого державного службовця, що відповідає посаді та рангу особи за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що передбачено статтею 37 Закону № 3 723-XII.

Просить суд визнати протиправним та скасувати протокол № 23/1 від 31.03.2017 року Управління ПФУ в м. Черкаси щодо відмови їй у призначенні пенсії за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу»; зобов’язати ПФУ м. Черкаси призначити і виплачувати з 24.03.2017 року пенсію державного службовця за віком відповідно до вимог ст. 37 ЗУ «Про державну службу» № 3723 - VІІІ у розмірі 60% суми заробітної плати працюючого державного службовця, що відповідає посаді та рангу особи за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з урахуванням раніше проведених виплат.

Представник позивачки ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_3 до початку розгляду справи,змінила позовні вимоги ,просила визнати протиправним та скасувати розпорядження (протокол)№23/1 від 31.03.2017 року Управління ОСОБА_2 фонду України в м. Черкасах щодо відмови ОСОБА_4 у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язати управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкасах зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 04.07.2001 року по 24.08.2002 року та період навчання з 01.09.2002 року по 27.02.2004 року,призначити та виплатити з 24.03.2017 року пенсію за віком відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу №3723-Х11» у розмірі 60% відповідно до довідки №128-10 від 24.03.2017 року ,яка видана Управлінням культури і туризму Черкаської обласної державної адміністрації. Просила справу розглянути в її відсутність та просила задовольнити змінені позовні вимоги.

Представник відповідача ОСОБА_2 фонду України в м. Черкаси за довіреністю ОСОБА_5 просила справу розглянути без участі представника та відмовити в задоволенні позову.

Третя особа :представник Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації в судове засідання не зявився, причину неявки невідомі ,хоч і були належним чином повідомлені..

Третя особа: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністраці просили проводити розгляд справи без участі представника.

Суд, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено ,що ОСОБА_4 з 14.02.2012 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи від загального захворювання, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Позивач вказує, що вона 24. 03.2017 року звернулась до відповідача - управління ОСОБА_2 Фонду України в м.Черкаси Черкаської області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889- VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Однак, їй було відмовлено у призначенні пенсії за віком, так як її стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій державної служби по підрахунку відповідача складає 19 років 10 місяців 7 днів. Оскільки посади в органах місцевого самоврядування не відносяться до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723, до стажу державної служби не враховано період її роботи у відділі культури Черкаського міськвиконкому з 04.07.2001 року (дата набрання чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування») по 24.08.2002 року.

Рішення, про відмову їй у призначенні пенсії, оформлено протоколом №23/1 від 31.03.2017 року, про що зазначено у листі відповідача від 18.04.2017 року № 6612/04.

До 01 травня 2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII.

Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-УІІІ ,втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону № 889-VІІІ.

Як зазначено вище, пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-VІІІ передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону № 889- VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Судом встановлено ,що стаж роботи, за яким позивач має право на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу” складає 22 роки 5 місяців 18 днів, а саме: з 15.07.1977 року по 01.09.1978 року працювала на посаді інспектора райвідділу культури Шполянської районної Ради депутатів, з 01.09.1977 року за сумісництвом - викладач по класу акордеону.( 1 рік 2 місяці); з 03.10.1989 року по 01.09.2001 року працювала на посаді завідуючої відділом культури Черкаського міськвиконкому.26.04.1994 року присвоєно 9 ранг державного службовця та 09.03.1995 року прийнято Присягу державного службовця. (11 років 10 місяців 28 днів);з 01.09.2001 року по 12.08.2002 року працювала начальником відділу культури міськвиконкому. 10.08.2001 року прийнято Присягу посадової особи місцевого самоврядування та 15.10.2001 року присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування (9 місяців 17 днів) пункт 2 постанови КМУ від 03.05.1994 року №283 зі змінами від 2001 року; з 19.07.2002 року по 27.02.2004 року навчалася в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Після закінчення навчального закладу надана відпустка на 30 календарних днів.(1 рік 6 місяців 20 днів);з 22.03.2004 року по 26.10.2005 року працювала на посаді заступника начальника-начальника відділу культур но-дозвіл евої роботи.(1 рік 7 місяців 4 дні);з 26.10.2005 року по 05.03.2007 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу мистецтв, навчальних, клубних, бібліотечних, музейних закладів, охорони історико-культурної спадщини, кіно- відеопрокату (1 рік 4 місяці 8 днів);з 05.03.2007 року по 04.12.2008 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу регіонального розвитку та кадрової роботи. (1 рік 9 місяців І день);з 11.12.2008 року по 10.03.2011 року працювала на посаду начальника управління культури і туризму облдержадміністрації. 11.12.2008 року присвоєно 8 ранг державного службовця. 25.12.2009 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури» (2 роки 4 місяці).

Як вбачається з матеріалів справи ,а саме з даних розрахунку стажу ОСОБА_1 Управлінням пенсійного фонду України Черкаські області по її пенсійній справі № 183730 (арк.спр.104) та відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» ,який вступає в дію з 03.07.2001 року,суд вважає за можливе позивачці зарахувати державну службу з 04.04.2001 року по 24.08.2002 року. Також відповідно до персоніфікованого обліку Управлінням пенсійного фонду України зараховано їй з 01.09.2002 року по 31.12.2003 року стаж по момент вступу Закону України »Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». Тому суд вважає за можливе врахувати позивачці стаж державної служби до закінчення навчання тобто по 27.02.20047 року ,що підтверджено дипломом магістра № НС№23607419(арк.спр.103).

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про державну службу»,Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ст..ст.6-8,77,90,242,245,246,370 КАС України,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження (протокол)№23/1 від 31.03.2017 року Управління ОСОБА_2 фонду України в м. Черкасах щодо відмови ОСОБА_4 у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»

Зобов'язати управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкасах зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 04.07.2001 року по 24.08.2002 року та період навчання з 01.09.2002 року по 27.02.2004 року,призначити та виплатити з 24.03.2017 року пенсію за віком відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу №3723-Х11 у розмірі 60% відповідно до довідки №128-10 від 24.03.2017 року ,яка видана Управлінням культури і туризму Черкаської обласної державної адміністрації.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 12 лютого 2018 року.

02 лютого 2018 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого - судді Казидуб О. Г.

за участю секретаря Зайцевій О. І.

розглянувши в судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася із позовом до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що вона з 14.02.2012 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи від загального захворювання, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058).

Позивач вказує, що вона 24. 03.2017 року звернулась до відповідача - управління ОСОБА_2 Фонду України в м.Черкаси Черкаської області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VIII).

Пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889- VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Однак, їй було відмовлено у призначенні пенсії за віком, так як її стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій державної служби по підрахунку відповідача складає 19 років 10 місяців 7 днів. Оскільки посади в органах місцевого самоврядування не відносяться до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723, до стажу державної служби не враховано період її роботи у відділі культури Черкаського міськвиконкому з 04.07.2001 року (дата набрання чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування») по 24.08.2002 року.

Рішення, про відмову їй у призначенні пенсії, оформлено протоколом №23/1 від 31.03.2017 року, про що зазначено у листі відповідача від 18.04.2017 року № 6612/04. Зазначає, що вказаний лист вона не отримувала, про що свідчать її повторні та неодноразові звернення до відповідача та Урядову «гарячу лінію».

До 01 травня 2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року (далі - Закон № 3723-XII).

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII.

Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-УІІІ втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону № 889-VІІІ.

Як зазначено вище, пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-VІІІ передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону № 889- VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Вказує, що стаж роботи, за яким вона має право на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу” складає 22 роки 5 місяців 18 днів:

1.З 15.07.1977 року по 01.09.1978 року працювала на посаді інспектора райвідділу культури Шполянської районної Ради депутатів, з 01.09.1977 року за сумісництвом - викладач по класу акордеону.( 1 рік 2 місяці)

2. З 03.10.1989 року по 01.09.2001 року працювала на посаді завідуючої відділом культури Черкаського міськвиконкому.26.04.1994 року присвоєно 9 ранг державного службовця та 09.03.1995 року прийнято Присягу державного службовця. (11 років 10 місяців 28 днів)

3. З 01.09.2001 року по 12.08.2002 року працювала начальником відділу культури міськвиконкому. 10.08.2001 року прийнято Присягу посадової особи місцевого самоврядування та 15.10.2001 року присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування (9 місяців 17 днів) пункт 2 постанови КМУ від 03.05.1994 року №283 зі змінами від 2001 року.

4.З 19.07.2002 року по 27.02.2004 року навчалася в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Після закінчення навчального закладу надана відпустка на 30 календарних днів.(1 рік 6 місяців 20 днів).

5. З 22.03.2004 року по 26.10.2005 року працювала на посаді заступника начальника-начальника відділу культур но-дозвіл евої роботи.(1 рік 7 місяців 4 дні)

6.З 26.10.2005 року по 05.03.2007 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу мистецтв, навчальних, клубних, бібліотечних, музейних закладів, охорони історико-культурної спадщини, кіно- відеопрокату (1 рік 4 місяці 8 днів).

7.З 05.03.2007 року по 04.12.2008 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу регіонального розвитку та кадрової роботи. (1 рік 9 місяців І день).

8.З 11.12.2008 року по 10.03.2011 року працювала на посаду начальника управління культури і туризму облдержадміністрації. 11.12.2008 року присвоєно 8 ранг державного службовця. 25.12.2009 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури» (2 роки 4 місяці).

Спірним у вказаній справі є її право на зарахування до стажу державної служби періоду роботи на посаді начальника відділу культури міськвиконкому з 01.09.2001 року по 12.08.2002 року (11 місяців 19 днів), що впливає на право призначення пенсії відповідно до Закону № 3723-XII.

Вказує, що сукупний стаж роботи складає 22 роки 5 місяців 18 днів та вона має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% від суми їхньої заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. А особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 60% від заробітної плати працюючого державного службовця, що відповідає посаді та рангу особи за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що передбачено статтею 37 Закону № 3 723-XII.

Просить суд визнати протиправним та скасувати протокол № 23/1 від 31.03.2017 року Управління ПФУ в м. Черкаси щодо відмови їй у призначенні пенсії за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу»; зобов’язати ПФУ м. Черкаси призначити і виплачувати з 24.03.2017 року пенсію державного службовця за віком відповідно до вимог ст. 37 ЗУ «Про державну службу» № 3723 - VІІІ у розмірі 60% суми заробітної плати працюючого державного службовця, що відповідає посаді та рангу особи за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з урахуванням раніше проведених виплат.

Представник позивачки ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_3 до початку розгляду справи,змінила позовні вимоги ,просила визнати протиправним та скасувати розпорядження (протокол)№23/1 від 31.03.2017 року Управління ОСОБА_2 фонду України в м. Черкасах щодо відмови ОСОБА_4 у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язати управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкасах зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 04.07.2001 року по 24.08.2002 року та період навчання з 01.09.2002 року по 27.02.2004 року,призначити та виплатити з 24.03.2017 року пенсію за віком відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу №3723-Х11» у розмірі 60% відповідно до довідки №128-10 від 24.03.2017 року ,яка видана Управлінням культури і туризму Черкаської обласної державної адміністрації. Просила справу розглянути в її відсутність та просила задовольнити змінені позовні вимоги.

Представник відповідача ОСОБА_2 фонду України в м. Черкаси за довіреністю ОСОБА_5 просила справу розглянути без участі представника та відмовити в задоволенні позову.

Третя особа :представник Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації в судове засідання не зявився, причину неявки невідомі ,хоч і були належним чином повідомлені..

Третя особа: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністраці просили проводити розгляд справи без участі представника.

Суд, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено ,що ОСОБА_4 з 14.02.2012 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи від загального захворювання, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Позивач вказує, що вона 24. 03.2017 року звернулась до відповідача - управління ОСОБА_2 Фонду України в м.Черкаси Черкаської області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889- VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Однак, їй було відмовлено у призначенні пенсії за віком, так як її стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій державної служби по підрахунку відповідача складає 19 років 10 місяців 7 днів. Оскільки посади в органах місцевого самоврядування не відносяться до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723, до стажу державної служби не враховано період її роботи у відділі культури Черкаського міськвиконкому з 04.07.2001 року (дата набрання чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування») по 24.08.2002 року.

Рішення, про відмову їй у призначенні пенсії, оформлено протоколом №23/1 від 31.03.2017 року, про що зазначено у листі відповідача від 18.04.2017 року № 6612/04.

До 01 травня 2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII.

Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-УІІІ ,втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону № 889-VІІІ.

Як зазначено вище, пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 889-VІІІ передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону № 889- VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Судом встановлено ,що стаж роботи, за яким позивач має право на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу” складає 22 роки 5 місяців 18 днів, а саме: з 15.07.1977 року по 01.09.1978 року працювала на посаді інспектора райвідділу культури Шполянської районної Ради депутатів, з 01.09.1977 року за сумісництвом - викладач по класу акордеону.( 1 рік 2 місяці); з 03.10.1989 року по 01.09.2001 року працювала на посаді завідуючої відділом культури Черкаського міськвиконкому.26.04.1994 року присвоєно 9 ранг державного службовця та 09.03.1995 року прийнято Присягу державного службовця. (11 років 10 місяців 28 днів);з 01.09.2001 року по 12.08.2002 року працювала начальником відділу культури міськвиконкому. 10.08.2001 року прийнято Присягу посадової особи місцевого самоврядування та 15.10.2001 року присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування (9 місяців 17 днів) пункт 2 постанови КМУ від 03.05.1994 року №283 зі змінами від 2001 року; з 19.07.2002 року по 27.02.2004 року навчалася в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Після закінчення навчального закладу надана відпустка на 30 календарних днів.(1 рік 6 місяців 20 днів);з 22.03.2004 року по 26.10.2005 року працювала на посаді заступника начальника-начальника відділу культур но-дозвіл евої роботи.(1 рік 7 місяців 4 дні);з 26.10.2005 року по 05.03.2007 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу мистецтв, навчальних, клубних, бібліотечних, музейних закладів, охорони історико-культурної спадщини, кіно- відеопрокату (1 рік 4 місяці 8 днів);з 05.03.2007 року по 04.12.2008 року працювала на посаді заступника начальника управління - начальника відділу регіонального розвитку та кадрової роботи. (1 рік 9 місяців І день);з 11.12.2008 року по 10.03.2011 року працювала на посаду начальника управління культури і туризму облдержадміністрації. 11.12.2008 року присвоєно 8 ранг державного службовця. 25.12.2009 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури» (2 роки 4 місяці).

Як вбачається з матеріалів справи ,а саме з даних розрахунку стажу ОСОБА_1 Управлінням пенсійного фонду України Черкаські області по її пенсійній справі № 183730 (арк.спр.104) та відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» ,який вступає в дію з 03.07.2001 року,суд вважає за можливе позивачці зарахувати державну службу з 04.04.2001 року по 24.08.2002 року. Також відповідно до персоніфікованого обліку Управлінням пенсійного фонду України зараховано їй з 01.09.2002 року по 31.12.2003 року стаж по момент вступу Закону України »Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». Тому суд вважає за можливе врахувати позивачці стаж державної служби до закінчення навчання тобто по 27.02.20047 року ,що підтверджено дипломом магістра № НС№23607419(арк.спр.103).

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про державну службу»,Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ст..ст.6-8,77,90,242,245,246,370 КАС України,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкаси, треті особи: Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірним, його скасування та зобов’язання вчинити дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження (протокол)№23/1 від 31.03.2017 року Управління ОСОБА_2 фонду України в м. Черкасах щодо відмови ОСОБА_4 у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»

Зобов'язати управління ОСОБА_2 Фонду України в м. Черкасах зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 04.07.2001 року по 24.08.2002 року та період навчання з 01.09.2002 року по 27.02.2004 року,призначити та виплатити з 24.03.2017 року пенсію за віком відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу №3723-Х11 у розмірі 60% відповідно до довідки №128-10 від 24.03.2017 року ,яка видана Управлінням культури і туризму Черкаської обласної державної адміністрації.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 12 лютого 2018 року.

Головуючий: ОСОБА_6