
Справа №461/7737/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2018 року м.Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Лялюка Є.Д.,
за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
представника третьої особи ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, треті особи: Львівський обласний військовий комісаріат, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії –
в с т а н о в и в:
ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, треті особи: Львівський обласний військовий комісаріат, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, в якому просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_5 на підставі довідки №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року про розмір грошового забезпечення, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України та зобов'язати відповідача провести ОСОБА_5 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії, виходячи з розрахунку 83% грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року про розмір грошового забезпечення, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, починаючи з 01.06.2017 року, з врахуванням фактично проведених виплат, без обмеження максимального розміру пенсії та стягнути на його користь заборгованість згідно проведеного перерахунку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ. 03.10.2017 р. Державним підприємством обслуговування повітряного руху України йому видано довідку №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року про розмір грошового забезпечення. 02 жовтня 2017 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії із 01 червня 2017 року на підставі вказаної довідки. Однак, відповідачем відмовлено у проведенні перерахунку та виплати пенсії. Позивач вважає таку відмову протиправною та незаконною, такою, що порушує його законні права та інтереси. Просить позов задоволити.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила такий задоволити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, подала заперечення на позовну заяву, в яких зазначила, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 01.02.2008 року «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом - (2262-ХІІ) або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Крім цього, відповідач вказує на те, що при зміні грошового забезпечення військовослужбовців чинним законодавством передбачено проведення масового перерахунку всіх пенсій військовослужбовцям, а не індивідуально, по окремих особах за їх заявами. При цьому відповідач зазначає, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунків пенсій у зв'язку з виданням будь-яким міністерством розпоряджень чи відомчих наказів. Просить у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи – Державного підприємства обслуговування повітряного руху України в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив такі задоволити.
Представник третьої особи – Львівського обласного військового комісаріату в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, причини своєї неявки суду не повідомив.
З урахуванням вимог ст. 205 КАС України, суд вважав за можливе розглянути справу за відсутності представника третьої особи на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з приписами ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_5 майор запасу Збройних сил України, наказом Міністерства оборони України №600 від 19 жовтня 1999 року відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із залишенням на військовій службі в Збройних силах України, що підтверджується наявним в матеріалах справи витягом з наказу МОУ від 19 жовтня 1999 року №600 /а.с. 11, 12/.
Відповідно до Наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (з особового складу) від 01.12.1999 року №273/о та Наказу Львівського Регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (з особового складу) від 09.12.1999 року №184/К, ОСОБА_5, з 19.11.1999 року був зарахований до списків особового складу Львівського РСП та призначений на посаду старшого диспетчера керування повітряним руху чергової зміни /а.с. 13-18/.
Як вбачається із матеріалів справи, наказом першого заступника Міністра оборони України №60 від 12.07.2004 року позивач звільнений з військової служби у запас відповідно до пункту ч.67 підпункту «б» (за станом здоров’я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, з посади старшого штурмана з контролю за режимом польотів (диспетчера з руху літаків) Львівського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України у військовому званні майор. Зазначеним наказом була визначена вислуга років у Збройних Силах України яка складає: в календарному обчисленні - 20 років 11 місяців, пільгова - 31 рік 03 місяці /а.с. 19/.
Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (з особового складу) від 26.07.2004 року №280/о, майора ОСОБА_5, було звільнено з посади старшого штурмана з контролю за режимом польотів (диспетчер з руху літаків) Львівського РСП з 02.08.2004 року /а.с. 20, 21/.
Відповідно до довідки від 02.08.2004р. №14.4-2403, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України та довідки від 15.09.2004р. №269/ФС/727 виданої військовою частиною А2602, грошове забезпечення військовослужбовця майора ОСОБА_5 за останньою штатною посадою виплачувалось з розрахунку окладу за військове звання, посадового окладу та відсоткової надбавки за вислугу років (40%). На підставі цих довідок та у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідачем була призначена пенсія за вислугу років в розмірі 83% грошового забезпечення /а.с. 22-24/.
20.07.2017 року представник позивача ОСОБА_2 звернувся до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із заявою про надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_5 та повідомити чи Державним підприємством обслуговування повітряного руху України надсилалась довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_5 у відповідні інстанції для здійснення перерахунку пенсії протягом 2014-2017 р.р. /а.с. 25/.
Відповідно до листа від 03.08.2017 р. №1-24-2912 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, позивача повідомлено, що наказом Украероруху від 30.06.2017 р. №228 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» з 01.06.2017 р. були змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних Сил України, які відряджені до Украероруху для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Украерорух направив повідомлення про зміну складової грошового забезпечення (окладу) відповідної категорії військовослужбовців до Міністерства оборони України для повідомлення в Пенсійний фонд України про підстави для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям, звільненим із військової служби безпосередньо з посад, займаних в Украерорусі. Вказаним листом також надано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_5 для самостійного подання до органів Пенсійного фонду України документів на перерахунок пенсії /а.с. 26, 27/.
02 жовтня 2017 року представник позивача ОСОБА_2 звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01 червня 2017 року на підставі вищевказаної довідки /а.с. 28/, однак листом від 30 жовтня 2017 року №1739/Б-20/12.03-06 позивача повідомлено, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” у зв’язку з виданням будь-яким міністерством розпоряджень чи відомчих наказів, а також не передбачено індивідуального перерахунку пенсій військовослужбовцям за їх заявою /а.с. 29, 30/.
У відповідності до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на момент розгляду справи), перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Згідно з приписами ч.4 ст. 63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З наведеної норми права вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року № 1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» передбачено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій» від 7 лютого 2001 року № 104 військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби.
При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.
За відрядженими особами зберігаються всі види матеріального забезпечення за попереднім місцем служби, гарантії щодо соціального захисту, передбачені законодавством, за рахунок бюджетів Збройних Сил, інших військових формувань, органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно п. 43 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001, № 1053/2001 особи офіцерського складу, прапорщики (мічмани) Збройних Сил України за їх згодою можуть бути відряджені до органів виконавчої влади, інших цивільних установ із залишенням на військовій службі.
Пунктом 77 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001, № 1053/2001 передбачено, що пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців. Обчислення пенсій провадиться, виходячи із суми грошового забезпечення за тими посадами, які військовослужбовці займали в органах виконавчої влади, на підприємствах і в організаціях, або, за бажанням військовослужбовців, із грошового забезпечення за посадами, які вони займали до відрядження.
Згідно з п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів, схеми посадових окладів, окладів за військовим званням та додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу згідно з відповідними додатками.
Відповідно до п. 5 цієї ж постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою, схемами згідно з відповідними додатками за аналогічними посадами.
Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів керівникам державних органів, у тому числі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.
Тому наказ Украероруху № 228 від 30.06.2017 року «Про підвищення посадових окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України», яким підвищено з 1 червня 2017 року посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху, є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у зв’язку зі зміною розміру грошового забезпечення відрядженого військовослужбовця, яку раніше обіймав позивач.
Частиною 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ зазначено, що перерахунок пенсії провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Такий Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45. Згідно з абзацом 7 пункту 3 цього Порядку особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами».
Відтак, перерахунок пенсії, ОСОБА_5, має здійснюватися згідно довідки №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року, яка видана на підставі Наказу №228 від 30.06.2017 "Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям,відрядженим до Украероруху".
Також, суд під час розгляду даної справи приймає до уваги те, що положення ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не вказують на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби він перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що, у свою чергу, дає право позивачу на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу.
Відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, в тому числі і Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Однак, Рішенням Конституційного Суду України у справі №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають статті 17 Конституції України, положення першого речення частини сьомої статті 43 Закону № 2262, згідно з якими «максимальний розмір пенси (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенси за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність». Зокрема, Конституційний суд зазначив, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України
Відтак, пенсія позивача підлягає перерахунку без обмежень максимального розміру. При перерахунку ОСОБА_5 пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто 83% грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Представником відповідача у судовому засіданні не доведено правомірності прийняття рішення про відмову у перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_5 у зв’язку із зміною розміру грошового забезпечення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_5 є підставними та позов необхідно задоволити.
Окрім того, відповідно до вимог ст.139 КАС України, з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у розмірі 640,00 грн. на користь ОСОБА_5
Керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст.ст. 2, 6, 77, 139, 205, 229, 241-246, 255, 295, 382 КАС України, суд –
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ: 13814885) щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_5 (79021, м. Львів, вул. С. Петлюри, 51/42) на підставі довідки №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року про розмір грошового забезпечення, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ: 13814885) провести ОСОБА_5 (79021, м. Львів, вул. С. Петлюри, 51/42) перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії на підставі довідки №2.2.1-39-261 від 17.08.2017 року про розмір грошового забезпечення, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, починаючи з 01 червня 2017 року, виходячи з розрахунку 83% грошового забезпечення для обчислення пенсії без обмеження максимального розміру пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ: 13814885) провести перерахунок доплати, як різницю між отриманою та перерахованою пенсією з 01.06.2017р., та виплатити заборгованість ОСОБА_5 (79021, м. Львів, вул. С. Петлюри, 51/42).
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ: 13814885) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_5 (79021, м. Львів, вул. С. Петлюри, 51/42) судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Лялюк Є.Д.