
БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська область, 07541
Справа № 356/1318/17
№ провадження 2-а/356/3/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.02.18 року Березанський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді: Голік Г.К.
з участю секретаря Бейгул Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про зобов'язання вчинити дії по перерахунку та виплаті пенсії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись при цьому на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ за вислугою років, пенсія призначена за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом МВС України, наказом ГУ МВС України в Київській області по особовому складу від 28.11.2008 року № 666 о/с звільнений у відставку (за віком) з посади заступника начальника Березанського міського відділу, у званні майора міліції, календарна вислуга 20 років 03 місяці 17 днів.
У зв'язку з втратою чинності Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року та набранням чинності Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року з прийняттям змін у законодавстві, що регулюють пенсійне забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ, виникли підстави для перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції, включно і його, право на перерахунок раніше призначеної пенсії з 01 січня 2016 року. Він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області і з отриманої відповіді від 25.09.2017 року дізнався, що перерахунок пенсії у відповідності до чинного законодавства буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. 29.12.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей № 900 V-ІІІ від 23 грудня 2015 року. Цим законом внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах,встановлених законодавством для поліцейських. Відповідно до п. 12 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» № 580- VІІ спеціальні звання міліції прирівнюються до спеціальних звань поліції. 11.09.2017 року позивач звернувся до ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області і просив надати інформацію про виготовлення довідки про грошове забезпечення у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року для перерахунку пенсії за відповідною посадою поліцейських. У відповіді від 02.10.2017 року № 29/К-835 на його звернення ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Київській області повідомила, що листом МВС України від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 було повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій. Відповідно до листа МВС України від 24.04.2017 року № 5551/05/22-2017 щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій у ліквідаційній комісії ГУ МВС України в Київській області була створена робоча група, якою у період з 27.04.2017 року по 16.06.2017 року проводилась підготовка та передача до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, у тому числі і позивача за № 29/145 від 31.05.2017 року.
Відповідач у листі від 25.09.2017 року № 969/К-01 також підтверджує, що всі необхідні документи для перерахунку пенсії ними отримані, але повідомляє, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Тому позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей №900 V -ІІІ від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки про грошове забезпечення від 29.05.2017 року № П-681 провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.01.2016 року до моменту здійснення перерахунку, та виплачувати таку пенсію в подальшому з урахуванням здійсненого перерахунку. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір, сплачений при подачі позовної заяви, за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.
Ухвалою Березанського міського суду Київської області від 19.12.2017 року було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про зобов'язання вчинити дії по перерахунку та виплаті пенсії. Призначено підготовче судове засідання на 15.01.2018 року на 13:00.
15.01.2018 року ухвалою суду підготовче провадження закрито, справу призначено до судового розгляду.
Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце слухання справи в судове засідання представника не направив. Представник відповідача надіслав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що відповідач вважає позовну заяву такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного. Відповідно до ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав. Позивач звернувся до суду з даним позовом в грудні 2017 року, подавши цей позов більш ніж через шість місяців з моменту порушення, на його думку, прав, свобод не подавши клопотань про його поновлення, або належних доказів поважності причин пропуску строку. Щодо вимоги провести перерахунок пенсії з урахуванням розміру грошового забезпечення поліції, відповідач вказав, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Фінансове забезпечення перерахунків пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України, що потребує змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині виділення додаткових асигнувань. Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Враховуючи вищевикладене, відповідач просив позовні вимоги ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за період з 01.01.2016 року по 15.06.2017 року залишити без розгляду, в іншій частині позовних вимог відмовити повністю.
Позивачем ОСОБА_1 було подано відповідь на відзив, в якій він просив відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області на його позов відхилити, позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 205 КАС України у разі повторної неявки повідомленого належним чином відповідача в судове засідання, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
В судовому засіданні встановлено.
Щодо доводів представника відповідача про пропущення позивачем строків на звернення до суду, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з копії листа Головного управління Пенсійного Фонду України у Київській області від 25.09.2017 року ОСОБА_1 було повідомлено, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Тобто, ОСОБА_1 дізнався про порушення його права на перерахунок пенсії з відповіді, отриманої 25.09.2017 року, отже ним не пропущено строку на звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав.
ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ за вислугою років (а.с. 7).
Згідно з витягом з наказу ГУ МВС України в Київській області від 28.11.2008 року № 666 о/с ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ у відставку з посади заступника начальника Березанського міського відділу (а.с. 8).
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Київській області та отримує пенсію за вислугу років (а.с. 29).
11.09.2017 року позивач направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області звернення про інформацію з пенсійної справи (а.с. 12).
Головне управління ПФУ в Київській області, розглянувши звернення, листом від 25.09.2017 року № 969/К-01 повідомило, що згідно зі ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів Державного бюджету України (а.с. 9)
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII, всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, в строки, передбачені частиною 2 статті 51 цього Закону. В разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з частиною 3, яка діє з 29 грудня 2015 року, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» від 15 липня 2015 року №614-VIII внесено зміни до статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а саме доповнено статтю 51 частиною третьою такого змісту: «Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком».
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби,та деяких інших осіб».
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-УІІІ статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах ,встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11 2015 року № 988.
Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів доля призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, передбачено,що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45,згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Головне управління МВС України в Київській області 29.05.2017 року надало довідку П-681 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с. 11).
Відповідно до листа Головного управління МВС України в Київській області від 02.10.2017 року, останнє повідомляє, що листом Міністерства внутрішніх справ України від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017 було повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій. Після чого Пенсійні фонди України підготували списки осіб,пенсії яких підлягають перерахунку, та направили на ліквідаційні комісії областей. У ліквідаційній комісії ГУМВС України в Київській області була створена робоча група, якою у період з 27.04.2017 по 16.06.2017 проводилась підготовка та передача до органів Пенсійного фонду довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у тому числі і позивача за №29/145 від 31.05.2017. Наказом МВС України № 138 від 17.02.2017, затвердженим у МЮУ від 15.03.2017 за № 348/30216, затверджено перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення, або отримують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, що прирівнюються посадам поліцейських. Грошове забезпечення позивачу для перерахунку пенсії визначено - 8081, 25 гривня. Відповідно до постанови КМУ від 13.02.2008 року №45, довідки про розмір грошового забезпечення готуються в одному екземплярі та подаються до ГУПФУ. Дані довідки зберігаються у пенсійній справі за місцем призначення (перерахунку) пенсії (а.с.10).
Відповідно до матеріалів та фактичних обставин справи Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області повідомлялося про прийняття відповідного нормативного акту, на підставі якого збільшується хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій службовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, отримувало довідку про новий розмір грошового забезпечення позивача від ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Київській області.
Так, в силу приписів частини вісімнадцятої статті 43 Закону № 2262-XII (із змінами, внесеними Законом № 900-VII) передбачено невідкладний перерахунок пенсій в разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Посилання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку є безпідставним. Оскільки, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яка базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства,не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України»).
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин, тобто для задоволення позову адміністративний суд повинен установити, що у зв'язку з прийняттям рішенням чи вчиненням дій (допущення бездіяльності) суб'єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи охоронювані законом інтереси позивача.
З огляду на зазначене, вирішуючи спір, суд повинен пересвідчитись у належності особі, яка звернулась за судовим захистом, відповідного права або охоронюваного законом інтересу (чи є така особа належним позивачем у справі - наявність права на позов у матеріальному розумінні), а також встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним (встановити факт порушення).
Тобто, встановлення факту наявності порушення права, свободи чи інтересу особи, яка звертається до суду за їх захистом, є обов'язковим під час судового розгляду.
Таким чином, обов'язковою умовою для визнання протиправним рішення (дії, бездіяльності) суб'єкта владних повноважень є наявність факту порушення останнім прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів особи, яка звернулась за їх судовим захистом.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За таких обставин Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області мало підстави, повноваження для перерахунку позивачу пенсії, в спірних відносинах допустило бездіяльність.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 6, 9, 14, 242, 243, 246 КАС України, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задоволити в повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, юридична адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ-71, 04071, код ЄДРПОУ 22933548, щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, з 01.01.2016 відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, юридична адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ-71, 04071, код ЄДРПОУ 22933548, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України,щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей» №900 У-ІІІ від 23 грудня 2015 року,постанови Кабінету Міністрів № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.05.2017 року № П-681 провести нарахування, перерахунок пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.01.2016 до моменту здійснення перерахунку та виплачувати таку пенсію в подальшому з урахуванням здійсненого перерахунку.
Стягнути з Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області, юридична адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ-71, 04071, код ЄДРПОУ 22933548, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, судовий збір, сплачений при подачі позову в розмірі 640 (шістсот сорок)гривень за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Березанський міський суд Київської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Г. К. Голік