
Справа № 457/931/17
провадження №2-а/457/2/18
УХВАЛА
25 січня 2018 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області у складі: головуючого судді Марчука В.І., при секретарі Мазурика В.В..
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Трускавецької міської ради, міського голови міста Трускавця ОСОБА_2 про визнання незаконними дій виконавчого комітету Трускавецької міської ради та міського голови,
в с т а н о в и в :
В провадженні Трускавецького міського суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Трускавецької міської ради, міського голови міста Трускавця ОСОБА_2 про визнання незаконними дій виконавчого комітету Трускавецької міської ради та міського голови.
Справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 10.30 год. 25.01.2018 року.
25.01.2018 року сторони в судове засідання не з‘явились.
25.01.2018 року до суду поступило клопотання представника ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі №457/931/17 з метою повного одужання заявника до 28.02.2018 року. На підтвердження лікування представником позивача долучено довідку комунального закладу охорони здоров‘я «Харківська міська клінічна багатопрофільна лікарня №17» №898 (85) від 18.01.2018 року.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі: захворювання учасника справи, підтвердженого медичною довідкою, що перешкоджає прибуттю до суду, якщо його особиста участь буде визнана судом обов’язковою, - до одужання.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, судом не визнавалась особиста обов‘язкова участь позивача, крім цього у позивача наявний представник, який може представляти інтереси останнього в судовому засіданні, тому в задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі №457/931/17 слід відмовити.
Крім цього, відповідно до п. 10 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України, в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року, справи в судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст. ст. 19, 20 КАС України в редакції, що діє з 15.12.2017 року. Частиною першою ст. 20 КАС України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які розглядаються місцевими загальними судами. Згідно частини 2 вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Серед переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам з 15.12.2017 року відсутні адміністративні справи з приводу оскарження дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування, що пов'язані з визнанням незаконними їх рішень та зобов‘язання вчинити певні дії. Відтак, в силу положень ч. 2 ст. 20 КАС України, така категорія справ підсудна окружним адміністративним судам.
Таким чином, в судовому засіданні судом встановлено, що даний спір не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Як встановлено після відкриття провадження та до початку розгляду справи по суті, дана справа предметно підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду, а тому з метою запобігання порушення права позивача на справедливий та неупереджений судовий захист, суд вважає, що слід справу передати на розгляд вказаного адміністративного суду.
Керуючись ст. 19, 20, 29, 229 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ :
Клопотання представника ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі №457/931/17 залишити без задоволення.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Трускавецької міської ради, міського голови міста Трускавця ОСОБА_2 про визнання незаконними дій виконавчого комітету Трускавецької міської ради та міського голови - передати для розгляду у ОСОБА_4 окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_5