
Дата документу 12.02.2018 Справа № 554/13962/15-а
У Х В А Л А
12 лютого 2018 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Микитенко В.М.,
з участю секретаря - Шмигло І.А.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду, -
В С Т А Н О В И В:
02.02.2018 року до суду надійшла заява відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави № 554/13962/15-а від 13.04.2017 року в частині зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 11.02.2010 року, відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по другій групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та з виконанням приписів ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і провести виплату нарахованих сум, шляхом стягнення відповідно до витребуваної довідки з Полтавського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області на користь ОСОБА_1 нарахованої, але невиплаченої пенсії.
В судове засідання учасники процесу не з’явились, заявник прохав проводити розгляд справи за його відсутності, у зв’язку з чим суд вирішив розглянути справу в письмовому провадженні.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ст. 378 КАС України встановлено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять його неможливим.
Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Таким чином, зміна на підставі статті 378 КАС України способу і порядку виконання судового рішення не передбачає зміни обраного судом при ухваленні рішення способу відновлення порушеного права.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 11.11.2014 року у справі №21-394а14.
Виходячи зі змісту заяви, державний виконавець просить вирішити додаткову позовну вимогу, а саме: стягнення коштів, проте зазначена вимога не була предметом розгляду в суді під час прийняття постанови на підставі якої видано виконавчий лист № 2-а-5071/10 та його дублікат № 554/13962/15-а.
Правовими положеннями ст. 124 Конституції України та ст. 14 КАС України передбачено, що судові рішення, зокрема рішення та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи аналіз наведених правових положень та обставин справи, суд приходить до висновку, що державний виконавець зобов’язаний діяти в межах своїх повноважень, тих які надані йому законом.
Між тим, в даному випадку, головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області не надано жодного доказу вчинення певної дії для належного виконання судового рішення відповідно до правових положень Закону України «Про виконавче провадження».
Керуючись ст. 378 КАС України, суд ,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави № 554/13962/15-а від 13.04.2017 року – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її отримання через Октябрський районний суд м. Полтави.
Суддя В. М. Микитенко