Постанова № 72168393, 12.02.2018, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
12.02.2018
Номер справи
279/5027/17
Номер документу
72168393
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 279/5027/17 Провадження № 2-а/279/52/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2018 р.

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючої судді Невмержицької О.А., з секретарем Хомутовською М.А., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростень адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради про визнання дій неправомірними і виплату державної допомоги,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з даним позовом, зазначивши, що вона є матір"ю чотирьох дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. В вересні 2017 року вона звернулась до відповідача з заявою про призначення її родині державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї. Однак, листом №4039/12.1 від 09.11.2017 року їй у призначенні соціальної допомоги було відмовлено, оскільки вона нібито не подала всіх необхідних документів, зокрема документ на автомобіль (дата придбання та вартість), що впливає на достовірність інформації щодо майнового стану її сім"ї. З даним рішенням вона не погоджується, так як подала всі необхідні документи для призначення вказаної допомоги, в тому числі і документи на право власності на автомобіль (копію договору купівлі-продажу від 06.01.2017 року). Будь-яких інших документів при поданні заяви, відповідач у неї не вимагав. Просить визнати неправомірними дії відповідача та зобов"язати розглянути її звернення щодо призначення соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї.

Сторони до суду не з"явились, письмово клопотали про розгляд справи за їх відсутності, позивач позов підтримала, відповідач позов не визнав, подавши до суду письмові заперечення, просив в задоволені позову відмовити.

Представник відповідача в запереченні вказав, що ОСОБА_1 звернулась з заявою про призначення державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї. При цьому, в заяві нею було надано згоду на збирання інформації про сім"ю, доходи, власність та майновий стан, попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан. В графі: придбання автомобіля, ОСОБА_1 вказала: "Не придбала", що не відповідає дійсності, так як в попередньому зверненні є копія договору купівлі-продажу автомобіля з нечіткою датою. Крім того, вказана соціальна допомога не призначається, якщо працездатні члени малозабезпеченої сім"ї не працюють. Чоловік позивача, ОСОБА_6 працезданий, та відповідно даних ДФС не має доходу, тобто не працює, тому позивач не має право на призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям.

За таких обставин справу розглянуто у відсутність сторін, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, на підставі поданих доказів.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши їх в сукупності, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що позивач являється матір"ю чотирьох дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.12-15).

В вересні 2017 року позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення її родині державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї.

Листом за №4039/12.1 від 09.11.2017 року було повідомлено про відмову в призначенні державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї, оскільки нею не подано документ на придбання автомобіля та його вартість, що впливає на достовірність інформації щодо майнового стану сім"ї (а.с.10).

Разом з тим, заява позивача щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї була розглянута по суті уповноваженим органом, та рішенням міської комісії з питань призначення житлової субсидії від 27.10.2017 року за №32 вирішено - відмовити в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім"ї ОСОБА_1 в зв'язку з тим, що заявниця не надала документ про придбання автомобіля та його вартість, що впливає на достовірність інформації щодо майнового стану сім`ї (а.с.33).

Згідно із ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім"ям" (Далі - Закон) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї; середньомісячний сукупний доход сім'ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. До сукупного доходу сім'ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення.

Згідно вимог ст.4 вказаного Закону для призначення вказаної допопомги подається заява про надання державної соціальної допомоги. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї , довідка про наявність та розмір земельної частки (паю); довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції.

З матеріалів справи слідує, що 11.09.2017 року позивач звернулась за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, подавши заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.28-29). В заяві нею було надано згоду на збирання інформації про сім"ю, доходи, власність та майно, попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допопомоги у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан. ОСОБА_1 вказала, що транспорний засіб "Не придбала", при цьому, нею було подано копію договору купівлі-продажу транспортного засобу, про що зазначив й сам відповідач у запереченні.

При цьому, посилання відповідача на те, що дата придбання автомобіля була вказана нечітко не заслуговують на увагу, оскільки вказана обставина не позбавляла відвовідача можливості звернутись до відповідних органів з метою перевірки або отримання інформації про придбання позивачем вказаного автомобіля, оскільки місцеві державні адміністрації мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації.

Також, судом не береться до уваги посилання відповідача на ту обставину, що чоловік позивача не працює, хоча є працездатного віку, оскільки ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні допомоги з інших підстав.

Відповідно до ст.77 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Отже, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню, а рішення відповідача про відмову в призначенні державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім`ї є передчасним та необгрунтованим.

Судові витрати підлягають стягненню відповідно до положень ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 9,77,90,139,229,242-246 КАС України, Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім"ям",

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області щодо відмови в призначенні державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї та зобов"язати розглянути звернення ОСОБА_1 щодо призначення державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім"ї.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області на користь ОСОБА_1 640,00 гривень понесених судових витрат.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складення).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони:

Позивач: ОСОБА_1, місце проживання: 11500, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2 виданий 17.05.2010 року.

Представник позивача: ОСОБА_7, місце перебування: АДРЕСА_2, засоби зв'язку НОМЕР_3.

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, місце знаходження: 11500, житомирська область, м.Коростень, вул.Шевченка 8, ЄДРПОУ 0319270, засоби зв'язку (04142) 44732.

Суддя : Невмержицька О.А.