
Справа № 462/5490/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2018 року Залізничний районний суд міста Львова
у складі:
головуючого судді Ліуша А.І.
при секретарі Трипалюк А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії та визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В:
представник відповідача Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради у судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження по справі, оскільки даний спір слід розглядати у порядку цивільного судочинства, так як він не стосується захисту прав, свобод, інтересів у сфері публічно-правових відносин, а спрямований на виникнення, зміну або припинення цивільних прав фізичної особи.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до переконання, що клопотання слід задовольнити.
Як вбачається із позовної заяви ОСОБА_1, позовні вимоги заявлені щодо зобов'язання Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, суб'єкта владних повноважень, погодити технічну експлуатацію реконструйованого будинку на АДРЕСА_1 та визнання права власності на реконструйований будинок на АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
У відповідності ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин.
Однак, відповідно до ст. 177 ЦК України об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У відповідності до постанови Верховного суду України від 31 січня 2017 року у справі № 21-1237а16, визначальним принципом здійснення правосуддя в адміністративних справах є принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі і обов'язок суб'єкта владних повноважень доказувати правомірність своїх дій чи рішень, тоді як визначальним принципом цивільного судочинства є змагальність сторін.
Отже, як вбачається із матеріалів справи, а також враховуючи аналогічну позицію, викладену у постанові Верховного суду України від 31 січня 2017 року у справі № 21-1237а16, даний спір не є публічно-правовим, оскільки спрямований на виникнення, зміну або припинення цивільних прав позивача, ґрунтується на юридичних фактах, стосовно яких існує спір про право власності на будинок на АДРЕСА_1, до вирішення якого і поза зв'язком з яким не можуть бути розв'язані питання, пов'язані з погодженням технічної експлуатації реконструйованого будинку на АДРЕСА_1, а відтак позивачу слід звернутись до суду з даним позовом у порядку цивільного судочинства, а не у порядку адміністративного судочинства, а тому провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст. 238 КАС України, -
У Х В А Л И В:
закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії та визнання права власності роз'яснивши позивачу що розгляд таких справ віднесений до цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду зазначений строк обчислюється з дня складення повної ухвали суду.
Суддя: /підпис/ А.І. Ліуш
Копія вірна.
Суддя: А.І. Ліуш