Ухвала суду № 72158137, 08.02.2018, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.02.2018
Номер справи
906/365/17
Номер документу
72158137
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "08" лютого 2018 р. Справа № 906/365/17

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участі секретаря судового засідання Шарана Я. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 906/365/17

За заявою Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"(м. Київ)

До боржника ОСОБА_1 підприємства "Теплосервіс"(м. Коростишів, Житомирська область)

про визнання банкрутом

інші учасники провадження у справі про банкрутство:

- а/к ОСОБА_2;

- Головне управління ДФС України у Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7);

- ПАТ по газопостачанню та газифікації "Коростишівгаз" (12501, м.Коростишів, вул. Київська,55);

- Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6);

- Коростишівська міська рада (12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Володимирська, буд. 1);

- Управління Фонду соціального страхування України в Житомирській області (Бульвар Новий, 5, м. Житомир, 10014);

За участі представників:

- від Фонду соціального страхування України в Житомирській області: ОСОБА_3 - дов. № 4 від 04.01.2018;

- від Головного управління ДФС України в Житомирській області: ОСОБА_4 -паспорт серії ВМ 879561;

- від Коростишівської міської ради: ОСОБА_5 - дов. № 97/19/02-19 від 23.02.2017; ОСОБА_6 - дов. № 903/19/02-19 від 12.12.2017;

- від боржника: ОСОБА_7 - дов. № 1/12-2017 від 01.12.2017 - представник ліквідатора;

ВСТАНОВИВ:

У провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/365/17 про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплосервіс" (Житомирська область, м. Коростишів).

15.12.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 за №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Згідно з ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, в редакції чинній з 15.12.2017 господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.

Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 3 ст. 3 ГПК України).

Згідно до підпункту 9 пункту 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII внесено зміни до Закону про банкрутство.

У зв'язку з вищевикладеним, подальший розгляд справи №906/365/17 про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплосервіс" (м. Коростишів, Житомирська область) необхідно здійснювати судом з урахуванням змін, внесених до вищезазначених законодавчих актів.

Постановою суду від 10.10.2017 визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.

Згідно розпорядження керівника апарату господарського суду Житомирської області ОСОБА_8 №264/2017 від 09.11.2017 було здійснено повторний автоматизований розподіл справи №906/365/17 у зв'язку із прийняттям зборами суддів Господарського суду Житомирської області рішення №12 від 08.11.2017 про зміну спеціалізації судді Лозинської І.В.; визначення складу суддів спеціалізації з розгляду справ про банкрутство, а саме: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12; передачею справ про банкрутство, що перебувають у провадженні суддів спеціалізації у спорах між господарюючими суб'єктами та з інших підстав (загальна) на повторний автоматизований розподіл між суддями спеціалізації з розгляду справ про банкрутство.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.11.2017, справа №906/365/17 розподілена для розгляду судді Макаревичу В.А.

Також, згідно розпорядження керівника апарату господарського суду Житомирської області ОСОБА_8 від 09.11.2017 передано для розгляду судді Макаревичу В.А. клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 30.10.2017 №14/10-2017 про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди за період виконання повноважень розпорядника майна боржника з 25.05.2017 по 09.10.2017 на суму 28 800,00 грн; стягнення з ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" грошової винагороди на суму 28 800,00 грн.

Ухвалою суду від 14.11.2017 року суддею Макаревичем В. А., зокрема прийнято до свого провадження справу №906/365/17 про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплосервіс" (Житомирська область, м. Коростишів) та призначено її для розгляду у наступному засіданні суду; прийнято до свого провадження клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 30.10.2017 № 14/10-2017 про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди за період виконання повноважень розпорядника майна боржника з 25.05.2017 по 09.10.2017 на суму 28 800,00 грн; стягнення з ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" грошової винагороди на суму 28 800,00 грн. та призначено його для розгляду у наступному засіданні суду; призначено наступне засідання суду на "08" лютого 2018 р. о 10:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. № 409.

Ухвалою суду від 17.11.2017 прийнято та призначено для розгляду у засіданні суду заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017 про визнання поточних грошових вимог до боржника на суму 28796,79 грн. заборгованості на "08" лютого 2018 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, каб. №409.

Ухвалою суду від 01.02.2018 року прийнято та призначено для розгляду заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області №06-67 від 09.01.2018 року про визнання грошових капіталізованих вимог на суму 106433,77 грн. в судове засідання на "08" лютого 2018р. о 10:30 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, каб. № 409.

Судом встановлено, що всі учасники провадження у справі повідомлені про час і місце розгляду справи своєчасно та з дотриманням виог ГПК України, про що свідчать корінці рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень - ухвали суду від 14.12.2017 у даній справі.

В судовому засіданні було оголошено зміст документів, які надійшли до господарського суду до початку судового засідання:

- 28.12.2017 надійшло рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення ухвали Господарського суду Житомирської області арбітражному керуючому ОСОБА_2;

- 03.01.2018 від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшли письмові пояснення № 1/01-2018 від 03.01.2018 та докази суми боргу по заробітній платі перед працівниками КП "Теплосервіс" на момент звільнення керівника КП "Теплосервіс" ;

- 09.01.2018 від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшов звіт про виконану роботу в процедурі ліквідації підприємства КП "Теплосервіс" за період з 10.10.2017 р. по 09.01.2018 р.;

- 12.01.2018 арбітражним керуючим ОСОБА_2 надано інформацію про працівників , які не отримали заробітну плату та суми, які вона становила у 2016-2017 роках (до моменту розірвання контракту з керівником банкрута);

- 15.01.2018 від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшов лист №2/01-2018 від 15.01.2018 з додатками;

- 07.02.2018 від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшли:

- відзив на заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області № 03/02-2018 від 06.02.2018 р.;

- клопотання № 5/02-2018 від 06.02.2018 р.;

- лист з додатками № 2/01-2018 від 15.01.2018 р.;

- доповнення до клопотання за № 14/10-2017 від 30.10.2017 р. в частині вказання реквізитів арбітражного керуючого ОСОБА_2;

- проміжний звіт арбітражного керуючого за період з 10.10.2017 по 09.01.2018 р.;

- відзив на заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області № 03/02-2018 від 06.02.2018 р.;

- проміжний звіт арбітражного керуючого за період з 10.10.2017 по 07.02.2018 р.

- 07.02.2018 - від ініціюючого кредитора надійшов відзив на клопотання розпорядника майна №14/10-2017 від 30.10.2017 р. про стягнення з ініціюючого кредитора на його користь грошової винагороди за період з 25.05.2017 р. по 09.10.2017 р. у сумі 28 800,00 грн.

Судом ухвалено долучити вказані документи до матеріалів справи.

Також, під час судового засідання представник Коростишівської міської ради оголосив письмову заяву від 06.02.2018 №03-26/218 (з додатками) про відкладення розгляду справи з посиланням на те, що до Міністерства юстиції України та до правоохоронних органів Коростишівською міською радою направлено скаргу та повідомлення про порушення порядку приватизації державного майна КП "Теплосервіс", вчинені кримінальні порушення та інші дії приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу.

Інші присутні у судовому засіданні представники учасників провадження у справі, не підтримали подану заяву про відкладення.

Суд, дослідивши подану представником Коростишівської міської ради заяву з додатками та з'ясувавши думку інших представників, приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи ухвалою суду від 14.11.2017 зобов'язано ліквідатора виконати вимоги постанови суду від 10.10.2017 та надати в наступне судове засідання до 29.01.2017:

- розглянутий комітетом кредиторів звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов’язків; протокол засідання комітету кредиторів надати суду;

- докази звернення до Головного управління статистики у Житомирській області для з’ясування обставин наявності/відсутності заборгованості по заробітній платі перед працівниками банкрута станом на дату подання боржником останнього звіту;

- акт приймання - передачі від посадових осіб банкрута статутних документів, звітної, бухгалтерської, статистичної, технічної та іншої документації, печаток і штампів, правовстановлюючих документів на майнові активи тощо;

- докази прийняття до свого відання майнових активів банкрута боржника та забезпечення їх збереження;

- докази проведення інвентаризації та оцінки майнових активів банкрута;

- докази встановлення обсягу активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання;

- докази повідомлення працівників банкрута про звільнення та докази їх звільнення відповідно до законодавства України про працю;

- докази вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майнових активів банкрута, які знаходяться у третіх осіб;

- докази виявлення документів банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов’язковому зберіганню;

- докази закриття рахунків банкрута у банківських установах, виявлених при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника.

Відповідно до п.10 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013 ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

Враховуючи обмежений строк ліквідаційної процедури, нерозгляд судом у призначеному судовому засіданні проміжного звіту ліквідатора про виконану роботу сприятиме лише затягуванню строку ліквідаційної процедури.

Суд враховує і ті обставини, що заслуховування проміжного звіту ліквідатора ніяким чином не перешкоджає розгляду скарги та повідомлення про порушення порядку приватизації державного майна КП "Теплосервіс", вчинені дії приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу, а тому відмовляє у заяві про відкладення розгляду справи.

У судовому засіданні розглядається проміжний звіт ліквідатора про виконану роботу у ліквідаційній процедурі. Представник ліквідатора оголосив поданий письмовий звіт арбітражного керуючого про виконану роботу за період з 10.10.2017 по 09.01.2018 та по 07.02.2018. До матеріалів справи надано інвентарний опис основних засобів КП "Теплосервіс" станом на 31.12.2017. Представник ліквідатора повідомив, що арбітражним керуючим ОСОБА_2 було зроблено запити задля отримання відповідних офіційних документів від всіх реєструючих органів, та оголошено в судовому засіданні отримані відповіді на запити. Також, було повідомлено суду про те, що боржник, а саме Комунальне підприємство "Теплосервіс"( м. Корростишів, Житомирська область) не є засновником інших юридичних осіб та у банкрута відсутні відокремленні підрозділи.

Представники Коростишівської міської ради поставили в судовому засіданні представнику ліквідатора запитання щодо порядку проведення інвентаризації, складу комісії, яка проводила інвентаризацію, а також стосовно складу включеного до матеріалів інвентаризації нерухомого майна та розбіжностей у матеріалах даної інвентаризації з попередніми даними. Пояснили, що частина нерухомого майна включена до активів, на їх думку, без достатніх правових підстав. У зв'язку з чим Коростишівською міською радою було направлено скаргу та повідомлення про порушення порядку приватизації державного майна КП "Теплосервіс", вчинені незаконні дії приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу.

Суд вважає за необхідне звернути увагу, що ліквідатором до суду не надано протоколу про розгляд проміжного звіту ліквідатора комітетом кредиторів відповідно до чинного законодавства з відповіднимим доказами.

За таких обставин суд приймає оголошену представником ліквідатора інформацію до відома та відмовляє у прийнятті проміжного звіту ліквідатора, який не був розглянутий комітетом кредиторів у встановленому порядку. Зобов'язує ліквідатора подати належний звіт, розглянутий комітетом кредиторів з підтверджуючими матеріалами.

У судовому засіданні розглядалась заява Головного управління ДФС у Житомирської області №1016/06-30/10 від 10.11.2017 року про грошові вимоги до боржника.

Судом встановлено, що ліквідатором не надано письмового відзиву на вищевказану заяву.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши думку присутніх у судовому засіданні представників, які не заперечували проти відкладення заяви, суд приходить до висновку відкласти до наступного судового засідання розгляд заяви Головного управління ДФС у Житомирській області.

Керуючись ст ст. 120,121,234,235 ГПК України, ст.ст. 37 - 48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ліквідатору ОСОБА_2 у прийнятті проміжного звіту про виконану роботу за період з 10.10.2017 по 07.02.2018.

2. Відкласти розгляд зяви Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017 р. на "05" березня 2018 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області каб № 409.

3. Призначити наступне судове засідання у справі для з'ясування стану здійснення ліквідаційої процедури за наступний проміжний період на "05" березня 2018 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, каб. №409.

4. Ліквідатору ОСОБА_2 до 01.03.2018 :

- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону та належне виконання заходів, передбачених ст.ст. 42-45 Закону, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;

- надати до суду розглянутий комітетом кредиторів звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута за період з 10.10.2017 по 07.02.2018 та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов’язків; протокол засідання комітету кредиторів надати суду;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013р. №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013р. за №428/22960;

- надати повні матеріали проведеної інвентаризації майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;

- надати докази відсутності у боржника відокремлених підрозділів;

- надати докази проведення аналізу фінансового стану КП "Теплосервіс";

- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);

- надати довідку про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);

- надати докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної служби інтелектуальної власності України, Регіонального сервісного центру МВС у Житомирській області, Державної інспекції України з безпеки транспорті, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція), Державної авіаційної служби України або їх територіальних представництв; територіального органу Державної служби праці України у Житомирській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об'єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Житомирської митниці Державної фіскальної служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Житомирській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, Публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);

- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про наявність/відсутність за боржником авторських прав;

- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника.

5. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_2 надалі щомісячно надавати до суду розглянутий комітетом кредиторів звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута за відповідний період та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов’язків; протокол засідання комітету кредиторів надавати суду.

6. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_2 реалізацію майна здійснювати у відповідності з розділом 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013. Копії всіх матеріалів у разі підготовки та реалізації майна надавати до суду.

7. Викликати в судове засідання арбітражного керуючого ОСОБА_2, уповноваженого представника Головного управління ДФС у Житомирській області, та уповноважених представників інших учасників провадження у справі про банкрутство.

У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.

Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.

Веб-адреса сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Суддя Макаревич В.А.

Відомість розсилки:

1 - в справу

2 - ОСОБА_1 підприємству "Теплосервіс" (12501, м. Коростишів, вул. Миру, 3) (рек.)

3 - а/к ОСОБА_2 М.( рек. з пов.) та на електронну адресу: (1981202550@mail.gov.ua)

4 - ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка,1) (реком. з пов.)

5 - Головному управлінню ДФС України у Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7) (рек. з пов.)

6 - ПАТ по газопостачанню та газифікації "Коростишівгаз" (12501, м.Коростишів, вул. Київська,55) .(реком. з пов.)

7 - Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6) (рек. з пов.)

8 - Коростишівська міська рада (12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Володимирська, буд. 1) (рек. з пов.)