
12.02.2018
Справа № 263/1364/18
Провадження № 2-а/263/179/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2018 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Музика О.М., перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Служби національної безпеки України в Донецькій області про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Служби національної безпеки України в Донецькій області про зобов'язання вчинити певні дії. На обґрунтування вимог позивач посилається на те, що 26 червня 2013 року він зареєстрував шлюб із громадянкою України ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_7) ОСОБА_4 час шлюбу у них народилася донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є громадянкою України. Після реєстрації шлюбу позивач почав постійно проживати у м. Маріуполі у квартирі його дружини за адресою: АДРЕСА_1. 28 листопада 2013 року позивачу видана довідка щодо тимчасового проживання в Україні, термін дії якої двічі продовжувався до 27 жовтня 2015 року та до 14 травня 2016 року. 06 липня 2015 року позивач через хворобу батьків був вимушений виїхати за межі України до Узбекистану. При перетинанні державного кордону України з Російською Федерацією під час перевірки документів позивача працівниками митної служби порушень виявлено не було. 09 липня 2015 року при поверненні ОСОБА_3 до України, працівники митної служби, посилаючись на Наказ Управління служби національної безпеки України, повідомили про заборону в'їзду позивача на територію України з 2013 року по 2018 рік, у зв'язку з чим останній повернувся до Узбекистану, де знаходиться і на теперішній час. За заявами позивачки та адвокатськими запитами з'ясувати інформацію щодо наказу, на підставі якого позивачу відмовлено у в'їзді до України, не вдалося. У зв'язку із чим, посилаючись на положення ст. ст. 26, 33 Конституції України, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», СК України, Конвенції «Про права дітей», КУпАП, позивачі просять суд усунути перешкоди та зобов'язати відповідача не перешкоджати в'їзду громадянина Узбекистана ОСОБА_3 на територію України.
Ознайомившись із матеріалами адміністративної позовної заяви, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
За змістом частини першої вказаної статті справи щодо визнання дій органів державної влади неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії не відноситься до виключного переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 КАС України).
За таких обставин, оскільки законодавець у статті 20 КАС України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, врегулював питання розмежування предметної юрисдикції між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, предмет позову відноситься до виключної предметної юрисдикції окружних адміністративних судів, у положенні п. 2 ч. 1 ст. 29 цього Кодексу врегульовано питання про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, під змістом підсудності у цьому пункті розуміється предметна юрисдикція, слід дійти висновку, що справа підлягає розгляду Донецьким окружним адміністративним судом за предметною юрисдикцією.
Керуючись ст. ст. 3, 20, 29 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Служби національної безпеки України в Донецькій області про зобов'язання вчинити певні дії, - направити на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О.М. Музика