
Справа № 379/151/18
3/379/68/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.02.2018 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на АЗС м. Тараща, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серія ГП 585703 від 07.02.2018, складеного ДОП Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області, лейтенантом поліції ОСОБА_2, вбачається, що 29.01.2018 близько 16 год. 30 хв. в с. Кирдани по вул. Козача, 72, за місцем спільного проживання, ОСОБА_1 вчинив сімейну сварку відносно дружини ОСОБА_3, в ході якої ображав її нецензурною лайкою, шарпав за верхній одяг, на зауваження не реагував, чим своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-2 КУпАП.
Приписами ч. 1 ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП закріплено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому, у коментованій статті 256 КУпАП, зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення повинен містити перелік всіх обов’язкових реквізитів протоколу, і у разі їх відсутності він не має доказового значення. Протокол про адміністративне правопорушення займає провідне місце в числі засобів, за допомогою яких встановлюються фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку посадові особи встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, вину особи в його вчиненні та інші обставини, що вказуються у ст. 280 КУпАП i мають значення для правильного розв’язання справи. Така позиція законодавця вимагає вiд посадових осiб, якi складають протокол, суворо дотримуватися порядку його оформлення.
Проте, в порушення вимог ст. 256 КУпАП посадовою особою, яка склала протокол, невірно зазначено статтю, яка передбачає відповідальність за вказане правопорушення.
При цьому, суд звертає увагу, що обов’язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
У зв’язку з вказаними недоліками, існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог ст. ст. 256, 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, яка складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП , -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-2 КУпАП повернути до Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанову разом із матеріалами адміністративної справи направити до Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_4.