Постанова № 72103182, 08.02.2018, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
08.02.2018
Номер справи
133/70/18
Номер документу
72103182
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 133/70/18

П О С Т А Н О В А

Іменем України

08.02.2018

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли на адресу суду від начальника Козятинського ВП ГУНП у Вінницькій області

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 ст. 130 КУпАП ,

В С Т А Н О В И Л А :

18.12.2017 о 13 год. 00 хв. в смт. Глухівці Козятинського району Вінницької області водій по вул. Заводській ОСОБА_2 керував авто Тойота д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп’яніння, а саме: реакція зіниць на світло, тремтіння пальців рук, нездорова блідість шкіри, від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, у встановленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків.

ОСОБА_2 на розгляд адмінматеріалу не з’явився, але до суду надіслав заяву про розгляд адміністративного матеріалу у його відсутності. До заяви додав висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного , наркотичного чи іншого сп’яніння № 30 від 18.12.2017, який складено о 14:10 год. Згідно даного висновку у громадянина ОСОБА_2 ознак сп’яніння не виявлено.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 підтверджується :

- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №148079, згідно якого ОСОБА_2 від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, у встановленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків,

-рапортом інспектора роти № 4 БУПП у Вінницькій області ОСОБА_3 від 18.12.2017, згідно якого водію ОСОБА_4 18.12.2017 було запропоновано в присутності двох свідків пройти освідування на стан наркотичного сп’яніння, на що водій ОСОБА_4 відмовився,

поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 18.12.2017, згідно яких працівниками патрульної поліції ОСОБА_2 , у встановленому законом порядку, було запропоновано пройти медичний огляд на стан сп’яніння, від проходження якого він відмовився.

Отже знайшло підтвердження вчинення ОСОБА_2 порушення, передбаченого п.2.5 ПДР України та ч.1 ст.130 КУпАП.

Відповідно до вимог п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Так, відповідно до ч.2,3,4,5 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

При розгляді даного адміністративного матеріалу не можна взяти до уваги доданий ОСОБА_2 до матеріалів справи висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного , наркотичного чи іншого сп’яніння № 30 від 18.12.2017, оскільки він проведений з порушенням вимог ст. 266 КУпАП. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку № 30 від 18.12.2017 за результатами огляду ОСОБА_2 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння проводиться у відсутності поліцейського та за ініціативою ОСОБА_2 уже після складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Також до висновку не додано підтвердження того, що в КП « Козятинська ЦРЛ» наявна ліцензія на проведення експертизи на стан наркотичного сп’яніння, відсутні відомості про реєстрацію зазначеного висновку в закладі охорони, та відсутня печатка установи.

Зазначений висновок

Враховуючи вище зазначене та характеризуючі відомості особи ОСОБА_2, вважаю необхідним застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.

Крім того, вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_2 судові витрати у виді судового збору відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП .

Нормою даної статті передбачено , що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом ( суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір даного збору на день слухання справи становить 352 грн.40 коп.

На підставі викладеного , керуючись ст. 9 , 10 , 32,33, 40-1 , 251 , 284 КУпАП ,-

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті)грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок на користь Державної судової адміністрації України( код ЄДРПОУ 26255795), місце знаходження: вул.. Липська,18/5,м. Київ ,01601, код ЄДРПОУ 26255795 для зарахування до державного бюджету надходжень: за кодом класифікації доходів бюджету 22030106, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

СУДДЯ : підпис ОСОБА_1

З оригіналом вірно:

СУДДЯ - СЕКРЕТАР-

Дата документу 08.02.2018