
Справа № 417/5138/18
Провадження № 3/417/24/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" лютого 2018 р. с.Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В. за участю секретаря Білянській О.В., прокурора Скиртача О.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого лікарем- стоматолом Марківського РТМО, одруженого, депутат Марківської районної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: с.Марківка, кв.Молодіжний,15/7, Марківського району Луганської області, якому роз’яснено його права відповідно до ст.268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Марківського районного суду Луганської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією №43 від 25.01.2018 року, складений заступником начальника МВ №4 (с.Новопсков) УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.
Відповідно постанови Марківської районної виборчої комісії від 09 листопада 2015 року №64 «Про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради VII скликання», та постанови від 18 листопада 2015 року №66 «Про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради Луганської області ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Марківської районної ради сьомого скликання. Таким чином, відповідно до вимог п.п.б п.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутат ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюються вимоги вказаного Закону.
На підставі договору купівлі-продажу від 09.06.2017 року №4443/2017/491977 ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) SJNFAAJ10U2736723. Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 321 298.11 грн. (триста двадцять одна тисяча двісті дев’яносто вісім гривень 11 коп.).
На підставі вищезазначеного договору купівлі-продажу від 09.06.2017року №4443/2017/491977, NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) SJNFAAJ10U2736723 було зареєстровано 09.06.2017 року на нового власника – ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає – 80000 грн.
За таких умов, у суб’єкта декларування ОСОБА_1 виник обов’язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у десятиденний строк з моменту придбання майна – транспортного засобу марки NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску вартістю 321 298.11 грн. письмово повідомити про це НАЗК.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз’яснено його права та обов’язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушення за ч.2 ст.176-2 КУпАП та пояснив, що згідно виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних і міських голів які відбулися 25.10.2015 року його обрано депутатом Марківської районної ради сьомого скликання. Його повноваження депутата Марківської районної ради підтверджуються посвідченням №19 виданого головою Марківської районної ради ОСОБА_3 На сесіях Марківської районної ради він був ознайомлений з Законом України «Про запобігання корупції» в усній формі. Про те, що необхідно подавати електронні декларації він знав.
На підставі договору купівлі-продажу від 09.06.2017року № 4443/2017/491977 він дійсно придбав транспортний засіб марки NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) SJNFAAJ10U2736723. Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 321 298.11 грн. Про те, що у разі суттєвої зміни майнового стану необхідно повідомити НАЗК письмово протягом 10 днів він не знав. У скоєному щиро кається, більш не допустить таких порушень.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті.
Вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №43 від 25.01.2018 року та матеріали додані до них, з’ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який йому інкримінують, а саме ч.2 ст.172-6 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №43 від 25.01.2018 року (а.с.1-9);
- витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.10-16);
- відповідь з територіального сервісного центру №4443 Регіонального сервісного центру в Луганській області щодо інформації з ЄДР МВС щодо придбання автомобіля (а.с.18-21);
- договором купівлі-продажу 4443/2017/491977 транспортного засобу від 09.06.2017 року (а.с.22-23);
- реєстраційною карткою транспортного засобу (а.с.24)
- заявою №119811343 від 09.06.2017 року(а.с.25-26);
- копією постанови №64 від 09.11.2015 року про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради 7 скликання (а.с.33);
- повідомленням про результати виборів депутатів Марківської районної ради по багатомандатному виборчому округу (а.с.34-39);
- копією постанови № 65 від 09.11.2015 року про проведення першої сесії депутатів Марківської районної ради 7 скликання (а.с.40);
- копією постанови №66 від 18.11.2015 року про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради Луганської області (форма№9) (а.с.41);
- списком зареєстрованих депутатів Марківської районної ради Луганської області (а.с.42-43);
- заявою ОСОБА_1 щодо згоди про реєстрацію депутатом Марківської районної ради в Луганській області (а.с.44);
- копією посвідчення №19 обраного депутата Марківської районної ради Луганської області 7 скликання на ім’я ОСОБА_1 (а.с.46);
- списком депутатів Марківської районної ради 7 скликання (а.с.47-48);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.49-50);
- листом Державного підприємства «Українські спеціальні системи» про надання інформації щодо обмежень в доступі до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(а.с.52)
- рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №224 від 08.06.2017 року (а.с.53-55).
Відповідно до постанови Марківської районної виборчої комісії від 09 листопада 2015 року № 64 «Про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради VII скликання», та постанови від 18 листопада 2015 року № 66 «Про затвердження списку зареєстрованих депутатів Марківської районної ради Луганської області (форма № 9)» ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Марківської районної ради сьомого скликання. Також повноваження депутата Марківської районної ради ОСОБА_1 підтверджуються посвідченням № 19 виданого головою Марківської районної ради ОСОБА_3
Таким чином, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону депутат Марківської районної ради ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 р. N 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб (п. 8).
Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 09.06.2017 року №4443/2017/491977 ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) SJNFAAJ10U2736723. Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 321 298.11 грн. (триста двадцять одна тисяча двісті дев’яносто вісім гривень 11 коп.).
На підставі вищезазначеного договору купівлі-продажу від 09.06.2017 року №4443/2017/491977, NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) SJNFAAJ10U2736723 було зареєстровано 09.06.2017 року на нового власника – ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає – 80000 грн.
За таких умов, у суб’єкта декларування ОСОБА_1 виник обов’язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у десятиденний строк з моменту придбання майна – транспортного засобу марки NISSAN, модель QASHQAI 2013 року випуску вартістю 321 298.11 грн. письмово повідомити про це НАЗК.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Тобто, упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 10.06.2017 по 23 годин 59 хвилин 19.06.2017 у ОСОБА_1 після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80 000 грн., виник обов’язок письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.
Згідно з ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1, допустив порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.52 вказаного Закону не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, тобто вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ч.2ст.172-6, ст.ст.268, 278, 283, 284, 289, 290, 294, 308 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп.
На підставі ч.2 ст.308 КупАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з нього подвійний розмір штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2), судовий збір на користь держави у розмірі 352 гривень 40 копійок .Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача коштів ГУ ДКСУ у м. Києві код банку отримувача 820019 рахунок отримувача 31215256700001 код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання в частині стягнення судового збору протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, а також прокурором у випадках передбачених ч.5 ст. 7 та ч.1 ст.287 цього Кодексу протягом десяти днів з дня її вручення.
Постанова може бути оскаржена, до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області.
Суддя: О.В.Рукас