
УХВАЛА
06 лютого 2018 р.м.ОдесаСправа № 821/1665/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шевчук О.А., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної служби України з безпеки на транспорті на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11.12.2017 р. по справі № 821/1665/17
позивач ОСОБА_1
відповідач Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки
про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 11.12.2017 р. позов задоволено.
На зазначену постанову суду Державна служба України з безпеки на транспорті подала апеляційну скаргу. Разом з апеляційною скаргою апелянтом надано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій Державна служба України з безпеки на транспорті просить поновити строк подання апеляційної скаргина постанову суду першої інстанції; надати строк 10 днів для оплати судового збору за подання апеляційної скарги з моменту розгляду даної заяви. В обгрунтування заяви апелянтом зазначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну службу з безпеки на транспорті шляхом реорганізації (злиття) Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті, Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції) з її територіальними структурними підрозділами. Розпорядженням КМУ від 16.12.2015 року № 1378 "Питання Державної служби з безпеки на транспорті" Державна служба з безпеки на транспорті розпочала здійснення визначених постановою КМУ від 11.02.2015 року № 103 "Про затвердження Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті" функцій і повноважень. У відповідності до абзацу 1 п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо через територіальні органи. Пунктом 3 постанови КМУ від 26.06.2015 № 592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби без статусу окремої юридичної особи, зокрема, Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки. З огляду на зазначене, апелянт зазначає, що Державна служба України з безпеки на транспорті звертається до суду з апеляційною скаргою на постанову Херсонського окружного адміністративного суду.
Строк подання апеляційної скарги був пропущений відповідачем у звязку із тим, що з вересня 2017 року по 12 січня 2018 були відсутні кошти на оплату судового збору.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.01.2017 р., оскільки адміністративний позов було подано до суду 06.11.2017 р.) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону України № 2147-VІІІ від 3 жовтня 2017 року, яка діє з 15.12.2017 року, оскільки апеляційну скаргу було подано до суду першої інстанції 19.01.2018 р.) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду складає 960 грн.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі/ Приморський р-н/ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код класифікації доходів бюджету 22030101, в сумі 960 грн., в зв`язку з чим апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.169 КАС України залишається без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 298 КАС України (в редакції Закону України № 2147-VІІІ від 3 жовтня 2017 року, яка діє з 15.12.2017 року) апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно ч. 2 ст. 186 КАС України (в редакції до 15.12.2017 р.) апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова Херсонського окружного адміністративного суду була ухвалена в порядку письмового провадження 11 грудня 2017 року.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення копію оскаржуваної постанови суду першої інстанції Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, яке є структурним підрозділом Державної служби України з безпеки на транспортіотримали 15.12.2017 р. (а.с. 31).
Таким чином, у відповідності до ст. 103 КАС України (в редакції до 15.12.2017 р.), перебіг строку на апеляційне оскарження вищезазначеної постанови суду першої інстанції розпочинається 16.12.2017 року та закінчується 25.12.2017 року. Тобто останнім днем подачі апеляційної скарги до канцелярії суду або до поштового відділення є 25.12.2017 р.
Апеляційну скаргу разом з додатками подано до канцелярії суду першої інстанції 19 січня 2018 р., тобто з пропуском встановленого КАС України строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
З огляду на вищезазначене, Державній службі України з безпеки на транспорті необхідно надати: документ про сплату судового збору; докази, що підтверджують дату отримання копії постанови суду першої інстанції; поважні підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження, у зв`язку з чим апеляційна скарга залишається без руху.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті залишити без руху.
Надати апелянту десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Роз'яснити Державній службі України з безпеки на транспорті, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Шевчук О.А.