
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
---------------------
У Х В А Л А
07 лютого 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/4862/17
Категорія: 2 Головуючий в 1 інстанції: Бутенко А. В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Бойка А.В.,
суддів: Осіпова Ю.В.,
Скрипченка В.О.,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства аграрної політики та продовольства України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2017р. по справі №815/4862/17
позивач ОСОБА_4
відповідач Міністерство культури України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправними дій щодо ненадання первинної правової допомоги,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2017р. задоволено частково позов ОСОБА_4 до Міністерства культури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправними дій щодо не надання первинної правової допомоги.
На зазначену постанову суду Міністерство аграрної політики та продовольства України подало апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч.5 ст.296 КАС України, а саме: до скарги не додано документу про сплату судового збору на суму 3520 грн.
Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 05 січня 2018 р. апеляційна скарга була залишена без руху і наданий строк для усунення недоліків до 30.01.2018 року.
05.02.2018 року до суду від Міністерства аграрної політики та продовольства України надійшло платіжне доручення №936 від 21.12.2017 року на суму 1408 грн. та клопотання про відстрочення сплати судового збору чи продовження строку для усунення недоліків.
В клопотанні апелянт посилається на відсутність коштів для сплати судового збору у повному обсязі, оскільки зупинено операції на рахунках Мінагрополітики.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Апелянтом на підтвердження зупинення оперіцій на своїх рахунках надано лист Державної казначейської служби України від 24.01.2018 року № 13-08/58-1522.
Проте, колегія суддів зазначає, що апелянт отримав ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху 11.01.2018 року, а отже у нього був достатній строк для виконання вимог процесуального законодавства по сплаті судового збору до 24.01.2018 року.
Таким чином, колегія суддів доходить висновку про відмову у задовлоенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною 2 вказаної статті встановлено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено виключний перелік обставин та осіб, яким судом може бути відстрочено або розстрочено сплату судового збору на певний строк.
Міністерство аграрної політики та продовольства України не підпадає під жодний критерій, визначений ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", а тому суд апеляційної інстанції вимушений відмовити у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, апелянтом станом на 07.02.2018 року недоліки апеляційної виправлені не були.
До апеляційної скарги, яка оформлена і подана з порушенням вимог ст..ст.295 та 296 КАС України, застосовуються положення ст.169 цього Кодексу.
Керуючись ст..ст.169,295,296,298 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити Міністерству аграрної політики та продовольства України у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відмовити Міністерству аграрної політики та продовольства України у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Повернути апеляційну скаргу Міністерству аграрної політики та продовольства України.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя-доповідач: А.В. Бойко
Суддя: Ю.В. Осіпов
Суддя: В.О. Скрипченко