Рішення № 72087249, 06.02.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.02.2018
Номер справи
826/12072/17
Номер документу
72087249
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 лютого 2018 року № 826/12072/17

Окружний адміністративний суд м.Києва у складі судді Смолія І.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Київський завод «Радар»

до Головного Управління Держгеокадастру у Київській області, Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Кірпені міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та м.Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Федоренко А.В.

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом звернулось Публічне акціонерне товариство «Київський завод «Радар» (надалі - ПАТ «Радар», позивач) до Головного Управління Держгеокадастру у Київській області (ГУ Держгеокадастр, позивач - 1), Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Ірпені міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та м.Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Федоренко А.В. (Державний кадастровий реєстратор, відповідач - 2) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити, посилаючись на доводи, викладені в адміністративному позові.

Представник відповідача - 1 заперечив проти заявлених позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи.

Представник відповідача - 2 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Заперечень чи пояснень щодо позову, суду не надано.

Враховуючи положення ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції до 15.12.2017) суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті суд встановив.

На підставі акту на право власності від 26.07.2002 ІІ-КВ №001464 у ПАТ «Київський завод «Радар» перебуває земельна ділянка площею 12.02га для обслуговування дитячого санаторно-оздоровчого центру «Дружний», що знаходиться за адресою: м.Ірпінь, вул.Давидчука, 48.

Позивачем для внесення інформації про земельну ділянку до державного земельного кадастру, її реєстрації та присвоєння кадастрового номеру укладено договори №40 та №412 від 12.02.2016 з КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» на проведення геодезичних обмірів земельної ділянки та виконання робіт з підготовки технічної документація із землеустрою на встановлення її меж.

Рішенням сесії сього скликання Ірпінської міської ради №1409-23-VII від 20.10.2016 позивачеві надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 12.02га для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів(дитячий заклад оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Дружний» в м.Ірпін, вул. Давидчука, 48.

В подальшому, 07.11.2016, позивач звернувся до КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» з заявою щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі з відповідним цільовим призначенням.

28.02.2017 на підставі заяви Ірпінська міська рада передала до Управління держгеокадастру у м.Ірпіні Київської області документацію з розробленою КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» технічною документацією для реєстрації земельної ділянки та присвоєння кадастрового номеру.

Відповідач Рішенням № РВ-3200526592017 від 14.04.2017 відмовив позивачу у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, в якій зазначено про невідповідність поданих документів вимогам, установлених Законом України «Про Державний земельний кадастр» і Порядку ведення Державного земельного кадастру, а саме: «Помилка геометрії обмежень Обмеження, код 01.05, Охорона зона навколо (вздовж) об'єкта енергетичної системи: Помилка геометрії. (Самоперетин межі полігону в точці таки чином, що полігон утворює петлю в координаті: (3350488.18 5589225.37)».

Позивачем на адресу КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» направлено листи від 14.04.2017 №424-1 та від 03.05.2017 №484 з вимогою усунути недоліки, які зазначені в рішенні № РВ-3200526592017 від 14.04.2017.

КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» листом від 22.05.2017 №38/02 повідомило позивача про усунення недоліків та надано виправлену технічну документацію із землеустрою.

Державним кадастровим реєстратором відділу у м.Ірпіні Міськрайонного управління у Києво-Святошинскому районі та в м.Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області винесено рішення від 17.05.2017 №РВ-3200555462017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, я кому зазначено про невідповідність поданих документів вимогам, установленим Законом України «Про Державний земельний кадастр» і Порядком ведення Державного земельного кадастру ,а саме: «Перетин ділянок з ділянкою 3210900000:01:080:0017 Площа співпадає на 0,0007% ; Привести у відповідність до ст.55 Закону України «Про землеустрій».

КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» листом від 29.06.2017 повідомлено позивача, що згідно з кадастровим паном всі координати відповідають дійсності та перетину з ділянкою 3210900000:01:080:0017 немає.

Частиною 1 ст.79-1 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Згідно ч.3 ст.79-1 Земельного кодексу України сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера (ч.4 ст.79-1 Кодексу).

У відповідності до ст.3 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державний земельний кадастр базується на таких основних принципах: обов'язковості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про всі його об'єкти; єдності методології ведення Державного земельного кадастру; об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі; внесення відомостей до Державного земельного кадастру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; відкритості та доступності відомостей Державного земельного кадастру, законності їх одержання, поширення і зберігання; безперервності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру, що змінюються; документування всіх відомостей Державного земельного кадастру.

Статтею 20 Закону України «Про Державний земельний кадастр» передбачено, що відомості Державного земельного кадастру є офіційними. Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим.

Відповідно до ч.2 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно ч.3 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою:

особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;

власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи;

органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності).

Відповідно до ч.4 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:

заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;

оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;

документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Частиною 5 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви:

перевіряє відповідність документів вимогам законодавства;

за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, позивачем подано усі необхідні для здійснення реєстрації документи, у тому числі погоджена технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування санаторно-оздоровчих закладів (дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Дружний») на вул.Давидчука , 48 в м.Ірпені.

Крім того, згідно з кадастровим планом всі координати відповідають дійсності та перетину з ділянкою 3210900000:01:080:0017 немає.

Крім того, з метою захисту прав позивача, суд вважає доцільним задовольнити також позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача - 2 на підставі Технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для обслуговування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Дружний», розташованого по вул.Давидчука, 48 у м.Ірпінь, виготовленої КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» зареєструвати земельну ділянку площею 12,02га, розташовану по вул.Давидчука, 48 у м.Ірпінь з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування санаторно-оздоровчих закладів», яка належить ПАТ «Київський завод «Радар» на праві постійного користування на підставі Державного акту на право постійного користування землею ІІ-КВ №001464 від 26.07.2002, виданого Ірпінською міською радою.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На думку суду, відповідачем не доведено правомірності своїх дій, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись вимогами ст.ст.2, 5- 11, 19, 72- 77, 90, 139, 241- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м.Києва, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення №РВ-3200555462017 про відмову у внесенні відомостей (змін про них) до державного земельного кадастру від 17.05.2017.

Зобов'язати Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Ірпені міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та м.Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Федоренко А.В. на підставі Технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для обслуговування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Дружний», розташованого по вул.Давидчука, 48 у м.Ірпінь, виготовленої КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро» зареєструвати земельну ділянку площею 12,02га, розташовану по вул.Давидчука, 48 у м.Ірпінь з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування санаторно-оздоровчих закладів», яка належить ПАТ «Київський завод «Радар» на праві постійного користування на підставі Державного акту на право постійного користування землею ІІ-КВ №001464 від 26.07.2002, виданого Ірпінською міською радою.

Присудити на користь ПАТ «Київський завод «Радар» (код ЄДРПОУ 14307274) судові витрати в сумі 3200,00грн. за рахунок державних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Київській області (код ЄДРПОУ 39817550).

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.

Суддя І.В. Смолій