
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
05 лютого 2018 року м. Київ № 826/30/18
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Власенкова О.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
? ОСОБА_1
до?? Міністерства внутрішніх справ України,
Головного управління Національної поліції у м.Києві
про?? скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
? Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів, в якому просить:
? - поновити строк на оскарження наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 2356 о/с;
? - визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 2356 о/с по особовому складу в частині звільнення ОСОБА_1 з займаної посади;
? - поновити ОСОБА_1 на посаді старшого інспектора відділу громадської безпеки Управління транспортної міліції.
? Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.01.2018 залишено позовну заяву без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків, шляхом подання до суду письмових пояснень стосовно дати, коли вона дізналася про своє звільнення з роботи, та відповідних доказів на підтвердження цієї обставини, а також письмових пояснень стосовно причин, що зумовили несвоєчасне звернення до суду, та відповідних доказів на підтвердження наявності цих причин.
? На виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.01.2018 через канцелярію суду 22.01.2018 від позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи письмових пояснень, у тексті яких вона зазначила, що перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною по досягнення нею 3-річного віку позивач вирішила перервати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та вийти на роботу.
? 07.11.2017 після особистого звернення до відділу кадрів позивача було повідомлено про звільнення з органів внутрішніх справ та видано трудову книжку.
? 08.11.2017 ОСОБА_1 звернулася до Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві про поновлення на посаді.
? 05.12.2017 позивач отримала відповідь від департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України від 05.12.2017 №X- 1186/12/1/2/03-2017 про неможливість поновити її на роботі, оскільки у випадку бажання проходити службу в Національній поліції, позивач зобов'язана була подати відповідний рапорт у 3-х місячний термін з дня опублікування Закону України «Про Національну поліцію» в газеті «Голос України».
Вважаючи своє право порушеним, позивач 02.01.2018 звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
? Дослідивши надані позивачем документи суд зазначає наступне.
? Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 2356 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з займаної посади.
? Частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
? Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції та ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства внутрішніх справ, у тому числі Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, та створено новий орган - Головне управління Національної поліції у місті Києві.
? Таким чином, у межах спірних правовідносин встановлено скорочення штатів у зв'язку із ліквідацією територіальних органів Міністерства внутрішніх справ.
? Пунктами 8, 9, 10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Закон України «Про Національну поліцію» опубліковано в газеті «Голос України» від 06.08.2016.
Відповідно до частини п'ятої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, встановлюється місячний строк.
Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач знала та/або повинна була дізнатися про своє звільнення з дня опублікування вищевказаного Закону та в установлений строк могла звернутися до суду з цим позовом. Відтак, звернення позивача до суду 02.01.2018 відбулося поза межами установленого законом строку.
Доводи позивача про те, що вона лише 07.11.2017 після звернення до відділу кадрів та Національної поліції України та з листа відділу кадрів та Національної поліції України від 05.12.2017 №х-1186/12/1/2-03-2017 дізналася про своє звільнення не відповідають дійсності та не заслуговують на увагу суду.
Будь-яких інших пояснень та доказів щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду позивач не надала.
За наведених обставин суд дійшов висновку про відсутність поважних причин, що зумовили несвоєчасне звернення позивача до суду, що зумовлює повернення позовної заяви позивачу.
Відповідно до частини першої, другої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
? Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
? Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду з подібним позовом після того, як перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
? Керуючись частиною другою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
? Позовну заяву повернути.
? Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та в строки, встановлені частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293-296 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.О. Власенкова