
8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
08 лютого 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/957/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши заяву Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/957/16 за позовом публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
06 лютого 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла вищевказана заява в якій Офіс великих платників податків ДФС просить суд замінити боржника виконавчого провадження за виконавчим листом по адміністративній справі № 812/957/16 з Офісу великих платників податків ДФС на належну сторону ГУ ДФС у Луганській області.
Згідно частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Статтею 379 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про заміну сторони виконавчого провадження КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Згідно пункту другого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Частиною другою статті 161 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як зазначалось судом раніше, Офіс великих платників податків ДФС просить суд замінити боржника на належну сторону - ГУ ДФС у Луганській області. Однак у заяві про заміну сторони виконавчого провадження Головне управління ДФС у Луганській області не зазначено у якості зацікавленої особи. Також заявником не надано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення заяви ГУ ДФС у Луганській області
Окрім того, подана заява підписана представником Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності від 15 грудня 2017 року, виданої в.о. начальника Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_2 без надання доказів на підтвердження повноважень останньої на вчинення таких дій.
Отже, заява про про заміну сторони виконавчого провадження не відповідає вимогам статті 161 КАС України.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяви про заміну сторони виконавчого провадження (стаття 379 КАС України), беручи до уваги приписи частини сьомої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України для залишення без руху заяви Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження та надати заявнику строк для усунення встановлених недоліків.
Керуючись статтями 7,169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву Офісу великих платників податків ДФС про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/957/16 за позовом публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати заявнику протягом 5-ти (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки заяви про заміну сторони виконавчого провадження шляхом надання суду: уточненої заяви про заміну сторони виконавчого провадження, із зазначенням зацікавленої особи Головного управління ДФС у Луганській області, ідентифікаційний код, адресу, засоби зв'язку, доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення ГУ ДФС у Луганській області копії уточненої заяви про заміну сторони виконавчого провадження з доданими документами, доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_2.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде повернута заявникові та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.В. Смішлива