
Номер справи 623/345/18
Номер провадження 3/623/98/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2018 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючої, не заміжня, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, проживає за адресами: АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, РНОКПП: НОМЕР_1, яка протягом року притягувавсь до адміністративної відповідальності – за ч.1 ст.187 КУпАП 09.11.2017 року у виді штрафу в розмірі 51-00 грн., засудженої: 1) 17.09.2003 Ізюмським міським судом Харківського області за ст.185 ч.3, 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік; 2) 22.06.2004 Ізюмським міськрайонним судом Харківського області ст.185 ч.2, 71 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі; 3) 28.11.2011 Ізюмським міськрайонним судом Харківського області за ст.309 ч.1, 75 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки, яка протягом року притягувалася до адміністративної відповідальності протягом року за ч.1 ст.187 КУпАП - постановою Ізюмського міськрайонного суду від 09 листопада 2017 року,
за ч.2 ст.187 КУпАП. Правопорушник з вимогами ст.268 КУпАП ознайомлена.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ГП №004012 громадянка ОСОБА_1 порушила правила адміністративного нагляду, чим скоїла правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину повністю визнала, щиро розкаялася у скоєному правопорушенні, зазначила про можливість сплати штрафу.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1, надані нею у судовому засіданні, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року по справі № 623/4537/13-к; провадження 1-в/623/55/2017 у відношення ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, а саме, крім іншого, їй заборонено відлучатися з дому за місцем проживання з 22-00 години до 06-00 години наступного дня без дозволу працівника поліції, який здійснює адміністративний нагляд.
Однак не зважаючи на заборону, 04 лютого 2018 року, близько 23-00 години гр. ОСОБА_1, у відношенні якої постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року встановлено адміністративний нагляд, була відсутньою за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 без поважної причини, чим повторно порушила правила адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ГП №004012 від 06.02.2018 року, поясненнями самої правопорушниці ОСОБА_1, даними ним в судовому засіданні та наявними в матеріалах справи (а.с.7), копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року про встановлення у відношенні ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 рік (а.с.5), копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09 листопада 2017 року (а.с.8), згідно якої ОСОБА_1 протягом року було притягнуто до адміністративної відповідальності: за ч.1 ст.187 КУпАП.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.2 статтею 187 КУпАП, оскільки вона дійсно порушила правила адміністративного нагляду повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 1 та п. г) ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ та особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами. Санкція ч.2 ст.187 КУпАП є альтернативною, що дає можливість визначити стягнення з урахуванням форми вини та даних про особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Стаття 27 КУпАП встановлює що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне піддати правопорушницю адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст. ст. 27, 33, ч.2 ст.187, 221, 282, 283, 284 КУпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень на користь держави - призначення платежу: адміністративні штрафи та санкції, рахунок отримувача: 31118106700012, отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, код отримувача 37283992, банк отримувача: ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача: МФО 851011, код класифікації доходів: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1судовий збір на користь держави в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 копійок - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне Управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т.Д. Бєссонова