Постанова № 72068902, 07.02.2018, Сватівський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
07.02.2018
Номер справи
426/730/18
Номер документу
72068902
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 426/730/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2018 року м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Скрипник С.М., за участю секретаря судового засідання Гапич К.В., прокурора Барабаша Ю.М., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, пенсіонерки, депутата Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області, зареєстрованої та проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_2 -

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Стельмахівської сільської ради Луганської області відповідно, до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП є суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу II «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Декларація), за 2016 рік тільки 29.11.2017 року о 09-48 годині, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Рішенням № 1/2 першої сесії сьомого скликання Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області від 06 листопада 2015 року визнано повноваження депутата Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області ОСОБА_1.

Отже, з вищевикладеного встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області є суб’єктом декларування, а тому зобов’язана була подати Декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію за 2016 рік лише 29.11.2017 року, тобто несвоєчасно.

Так, ОСОБА_1 порушила вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно (29.11.2017 року), без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

ОСОБА_1 свою провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнала, пояснила, що несвоєчасно подала декларацію, оскільки являється пенсіонеркою, не мала можливості своєчасно виготовити ключ, у вчиненому розкаюється, просить суворо не карати.

Прокурор зазначив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів, у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Пояснив, що провина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі, умови складання протоколу про адміністративне правопорушення не суперечать чинному законодавству. Просив визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до Протоколу першої сесії сьомого скликання Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області від 06 листопада 2015 року визнано повноваження депутата Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області ОСОБА_1 (а.с.14-25).

Таким чином, депутат Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до листа ознайомлення ОСОБА_1 попереджена про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно із частиною першої статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-УІП набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Для всебічного, повного та об’єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Згідно ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями164-14,212-15,212-21цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1 було виявлено 16.01.2018 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, у якому було зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1, будучи депутатом Стельмахівської сільської ради Сватівського району Луганської області, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 судом визнається те, що ОСОБА_1 вину визнала, у вчиненому розкаюється.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КпАП України.

Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.

Керуючись, ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.172-6,ст.ст. 9, 221,245, 251, 283,284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП та піддати стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352,40 (триста п’ятдесят дві гривні сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місцезнаходження: вулиця Липська, 18/5, м.Київ, 01601): отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 320,00 грн.

Роз’яснити ОСОБА_1, що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя: С.М.Скрипник