
Дата документу 07.02.2018
ЄУ № 420/102/18
Провадження №3/420/26/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2018 року смт. Новопсков
Луганської області
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Пронька В.В., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Мукбаніані Д.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, паспорт серії ЕК 875801, виданий 06.08.1998 Новопсковським РВ УМВС України у Луганській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка на даний час не працює, до 16.08.2017 працювала начальником Метеорологічної станції Новопсков Луганського обласного центру з гідрометеорології, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, якій роз’яснено її права відповідно до ст. 268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Новопсковського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 42 від 25.01.2018, складений заступником начальника МВ №4 (смт. Новопсков) управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_3 відносно ОСОБА_2 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді начальника метеорологічної станції Новопсков Луганського обласного центру з гідрометеорології, що знаходиться за адресою: вул. Новорозсошанська, 33/А, смт. Новопсков Луганської області, та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 30 вересня 2017 року о 15 год. 03 хв., без поважних причин подала декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнала повністю, у вчиненому щиро розкаялася, просила суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні підтвердив обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, вважає, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вона є суб’єктом даного правопорушення, і наполягав на накладенні адміністративного стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
Розглянувши адміністративний матеріал та додані до нього документи, заслухавши думку прокурора та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступного.
Як вбачається з особової картки працівника № 28, ОСОБА_2 згідно наказу Луганського обласного центру з гідрометеорології № 98-к від 02.11.2005 призначена на посаду начальника метеорологічної станції Новопсков Луганського обласного центру з гідрометеорології.
Таким чином, ОСОБА_2 є посадовою особою публічного права та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3акону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Наказом Луганського обласного центру з гідрометеорології № 37-К від 07.08.2017 «Про звільнення» ОСОБА_2 звільнено з посади начальника метеорологічної станції Новопсков Луганського обласного центру з гідрометеорології з 16.08.2017 відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України (за угодою сторін).
Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 06.09.2016 № 19, є день видачі трудової книжки суб’єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.
Згідно записів в Книзі руху трудових книжок працівників Луганського обласного центру з гідрометеорології, ОСОБА_2 отримала трудову книжку 11.08.2017, про що свідчить її особистий підпис.
Таким, чином, ОСОБА_2 зобов’язана була подати декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), не пізніше дня припинення діяльності, а саме до 11.08.2017.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих норм, ОСОБА_2 декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у строк, визначений законом, подано не було.
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 тільки 30.09.2017 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винної, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, і приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 294, 308 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. на р/р №31114106700223, МФО 804013, Код 37942461, одержувач: УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.
У разі несплати ОСОБА_2 штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_2 подвійний розмір штрафу, а саме 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві грн. 40 коп.) на р/р №31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача - 820019, код класифікації доходів бюджету- 22030106.
Строк пред’явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.
У разі оскарження постанови постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Новопсковський районний суд Луганської області.
Суддя: В.В. Пронька