
справа № 415/33/18
провадження № 3/415/112/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.01.18 м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, неодруженого, не працюючого, інвалідом не являється, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за вчинення адміністративних правопорушень, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А :
04.11.2017 у період часу з 09 години до 13 години, правопорушник ОСОБА_1, який згідно ухвали Первомайського міськрайонного суду Харківської області № 415/190/16-к від 26.04.2017, перебуває під адміністративним наглядом, не з’явився на реєстрацію до Лисичанського ВП ГУНП, чим порушив п.1 встановлених обмежень, передбачених адміністративним наглядом.
11.11.2017 у період часу з 09 години до 13 години, правопорушник ОСОБА_1, який згідно ухвали Первомайського міськрайонного суду Харківської області № 415/190/16-к від 26.04.2017, перебуває під адміністративним наглядом, не з’явився на реєстрацію до Лисичанського ВП ГУНП, чим порушив п.1 встановлених обмежень, передбачених адміністративним наглядом.
18.11.2017 у період часу з 09 години до 13 години, правопорушник ОСОБА_1, який згідно ухвали Первомайського міськрайонного суду Харківської області № 415/190/16-к від 26.04.2017, перебуває під адміністративним наглядом, не з’явився на реєстрацію до Лисичанського ВП ГУНП, чим порушив п.1 встановлених обмежень, передбачених адміністративним наглядом.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, визнав та пояснив, що ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області, у відношенні нього встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік. Одним з обмежень є реєстрація в органах поліції. Через те що правопорушник забув про явку, у період зазначений у протоколах про адміністративні правопорушення, він до органів поліції не з’явився. З цього приводу у відношенні нього, поліцейськими Лисичанського ВП, складено протоколи про адміністративні правопорушення. Свою провину правопорушник ОСОБА_1 повністю усвідомив, щиро розкаявся, зобов’язався подібного більше не допускати. Просив суд призначити не суворе покарання.
Суд, вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 та дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, крім визнання своєї провини правопорушником у судовому засіданні, доведена протоколами про адміністративне правопорушення (а.с. 1, 10, 22), рапортами заступника начальника сектору превенції Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_2 (а.с. 8, 17, 29), реєстраційним листом на гр. ОСОБА_1 (а.с. 4).
З ухвали Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року вбачається, що у відношенні правопорушника ОСОБА_1 строком на 1 рік встановлено адміністративний нагляд, обмеження та зобов’язання, а саме:
1. зобов’язано явкою на реєстрацію до відділку поліції за місцем проживання – три рази на місць, у дні, визначені ВВС;
2. заборонено вихід за місцем проживання, обраного згідно заяви, у період часу з 22 години до 05 години наступного дня;
3. заборонено відвідування питних закладів, вокзалів та аеропортів без дозволу ВВС.
Крім того, відповідно до ухвали Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року, у відношенні правопорушника ОСОБА_1, строком на 1 рік встановлено зобов’язання виконувати наступні правила адміністративного нагляду:
1. зобов’язано з`являтися за викликом ОВС у зазначений термін, надавати усні й письмові пояснення по питаннях, пов’язаних з виконанням адміністративного нагляду;
2. зобов’язано повідомляти працівників поліції, що здійснюють нагляд, про зміну місця роботи та проживання, а також, про виїзд за межі району по службових справах;
3. при виїзді у особистих справах, з дозволу ОВС, до іншого населеного пункту, та перебування там більш, ніж добу, - реєструватися в місцевих ОВС;
4. дотримуватися встановлених відносно нього обмежень.
Із досліджених у судовому засіданні письмових рапортів майора поліції ОСОБА_2 вбачається, що 04.11.2017, 11.11.2017 та 18.11.2017, правопорушник ОСОБА_1, відносно якого ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 26 квітня 2017 року, встановлено адміністративний нагляд, не з’явився на реєстрацію до Лисичанського ВП ГУНП, чим порушив п.1 встановлених обмежень.
Відповідно до постанови Лисичанського міського суду від 11.08.2017, правопорушника ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП та піддано стягненню у вигляді штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, суд вважає, що дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані, за ознаками ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушив його правила, а саме - не явився за викликом органу Національної поліції у вказаний термін.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив три правопорушення, суд вважає необхідним застосувати правила ст.36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, і оскільки останній скоїв три правопорушення, передбачених ст. 187 ч. 2 КУпАП, адміністративне стягнення йому необхідно призначити у межах санкції ч.2 ст. 187 КУпАП.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 не працює, інвалідом не являється, раніше піддавався адміністративним стягненням у виді штрафу, згідно постанов Лисичанського міського суду від 11.08.2017 та 27.09.2017, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП та 04.12.2017, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, у судовому засіданні своєї провини не спростовував, щиро розкаявся.
У якості обставини, що пом’якшує відповідальність правопорушника, згідно зі ст. 34 КУпАП, суд приймає до уваги щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Суд не визнає у якості обставини, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжує відповідальність правопорушника - повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, оскільки дана обставина є кваліфікуючою ознакою складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
Приймаючи до уваги вищевказане, а також те, що раніше накладеними, постановами Лисичанського міського суду, стягненнями у вигляді штрафу та арешту, не досягнуто мети виховання ОСОБА_1, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, судом встановлено, що застосування цих заходів є недостатнім, тому, виходячи з обставин справи, з урахуванням особи порушника, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 стягнення у вигляді адміністративного арешту, в межах санкції, передбаченої ч.2 ст.187 КУпАП.
На підставі вимог ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника у розмірі 352 (трьохста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок.
Керуючись ст.33, ст.36, ст.187 ч.2, ст.221, ст.284, ст.285, ст.289, ст.294 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И Л А :
Піддати ОСОБА_1, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, адміністративному стягненню у вигляді адміністративного арешту строком на 3 (три) доби.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у розмірі 352 (трьохста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: О.В. Шевченко