
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12057/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Попка Я.С.
суддів Іщук Л.П., Онишкевича Т.В.
за участю секретаря судового засідання Сердюк О.Ю.
представника позивача Шпирка Р.О.
представників відповідача Чмоли Ю.В., Антоніва Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Львівського національного аграрного університету на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2017 року, ухвалену суддею Кухар Н.А., в порядку скороченого провадження, м. Львів, дата складання повного тексту рішення 7 листопада 2017 року, у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського національного аграрного університету про зупинення експлуатації будівель,-
В С Т А Н О В И В:
09.10.2017 року позивач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області звернулося до суду з позовом до Львівського національного аграрного університету, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме: зупинити експлуатацію гуртожитку №1 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м.Дубляни, вул. Шевченка, 12 та гутожитку №4 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м. Дубляни, вул. Шевченка, 10 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2017 року позов задоволено повністю. Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Львівського національного аграрного університету, а сааме: зупинено експлуатацію гуртожитку №1 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м.Дубляни, вул. Шевченка, 12 та гутожитку №4 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м. Дубляни, вул. Шевченка, 10 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування(опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що внаслідок проведеної позивачем планової перевірки Львівського національного аграрного університету щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки встановлено наявність порушень в його діяльності. Недотримання відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки і цивільного захисту та високий ступінь небезпечності зазначених в акті перевірки порушень, свідчать, що наявність зазначених порушень є реальним ризиком виникнення надзвичайних ситуацій та створює загрозу життю та здоров'ю людей.
Суд першої інстанції звертає увагу на те, що станом на дату розгляду справи відповідачем не усунуті порушення, зазначені в акті планової перевірки від 22 вересня 2017 року.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, вважаючи її незаконною, винесеною із порушенням норм матеріального та процесуального права, непрвним зясуванням обставин справи Львівський національний аграрний університет оскаржив її, подавши апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2017 року та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги апелянт зазначає, що позивачем у даному випадку, може бути центральний орган виконавчої влади, який наділений правами щодо перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки та наділений повноваженнями у разі встановлення порушення вимог вказаного законодавства звертатися до адміністративного суду з позовами щодо застосування заходів реагування у відповідності до вищенаведених вимог чинного законодавства України. Тобто, ГУ ДСНС у Львівській області є неналежним позивачем у даній справі, що залишено поза своєю увагою судом першої інстанції.
Крім того вказує на те, що звернення до суду з даним адміністративним позовом щодо застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель та споруд можливе у разі, якщо відповідачем не будуть виконані у встановлений органом державного нагляду строк законні вимоги позивача, які відображені у відповідному рішенні суб'єкта владних повноважень (приписі, розпорядженні чи постанові), яке є обов'язковим для виконання відповідачем згідно до вимог ст.68, 69 Кодексу цивільного захисту України та ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Враховуючи, що ГУ ДСНС у Львівській області не надано будь-яких доказів щодо прийняття ГУ ДСНС у Львівській області відносно ЛНАУ відповідного рішення (припису) про усунення ЛНАУ порушень, виявлених актом перевірки від 22.09.2017 у відповідності до вимог ст. 68, 69 Кодексу цивільного захисту України, а також ч.8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», звернення до адміністративного суду з позовом щодо застосування заходів реагування у відповідності до вимог ст.ст. 68,70 Кодексу цивільного захисту України є передчасним, оскільки сам акт перевірки від 22.09.2017 не містить вимог ГУ ДСНС у Львівській області та встановлених строків, які підлягають обов'язковому виконанню суб'єктом господарювання, не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а лише містить факти виявлених порушень, а тому такий акт перевірки від ГУ ДСНС у Львівській області не може бути належним доказом невиконання ЛНАУ ВИМОГ ГУ ДСНС у Львівській області.
Також, апелянт звертає увагу на те, що ГУ ДСНС у Львівській області обмежується лише зазначенням недоліків у забезпеченні пожежної безпеки ЛНАУ, однак не вказує жодним чином яким чином ці недоліки створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Апелянт стверджує, що з моменту перевірки і по даний час ЛНАУ було усунуто значну кількість порушень, виявлених за результатами зазначеної перевірки, що свідчить про добросовісність його намірів.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розглядаючи спір, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Встановлено, підтверджено матеріалами справи, що у період з 11 по 22 вересня 2017 року Жовківським районним відділом Головного управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області в особі головного інспектора Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області майора служби цивільного захисту Рачинського А.Ю., провідного інспектора Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області капітана служби ЦЗ Гапоненка Р.Р., провідного інспектора Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області старшого лейтенанта служби ЦЗ Рака Р.П., у присутності інженера з охорони праці Львівського національного аграрного університету Ціцького В.М. та завідуючою гуртожитком №1 Яремко Л.П. та завідуючою гуртожитком №4 Тушницька О.П., було проведено планову перевірку Львівського національного аграрного університету, а саме: будівель та приміщень гуртожитків №1 та №4 Львівського національного аграрного університету за адресами: м. Дубляни, вул. Шевченка, 12 та м. Дубляни, вул. Шевченка, 10, щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки
За результатами проведеної перевірки складено акт №24 від 22.09.2017р. зі змісту якого видно, що під час проведення планової перевірки приміщень гуртожитків №1 та №4 Львівського національного аграрного університету було виявлено ряд порушень Правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за № 252/26697 (далі - Правила пожежної безпеки в Україні та/або ППБУ), Кодексу цивільного захисту України (далі Кодекс ЦЗ та/або КЦЗУ), Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях (далі - ПТБ) та низки інших нормативних актів.
Зокрема, плановою перевіркою були виявлені наступні порушення:
Гуртожиток №1: м. Дубляни вул. Шевченка,12
- Пожежні крани в гуртожитку №1 не укомплектовані пожежними рукавами однакового з ним діаметра та стволами, важелем для полегшення відкривання вентиля п.2.2 (3) розділу V НАПБ 01.001-2015);
- Приміщення гуртожитку № 1 не до забезпечені первинними засобами пожежогасіння вогнегасниками згідно норм належності (п.3 (3.1) НАПБ 01.001-2015);
- Приміщення гуртожитку № 1 не обладнано автоматичною установкою пожежної сигналізації (п. 1.2НАПБ 01.001 -2015);
- Приміщення гуртожитку №1 не обладнано системою оповіщення людей про пожежу (П.1.2НАПБ 01.001-2015);
- На дверцятах пожежних шафок гуртожитку №1 із зовнішнього боку не вказано після літерного індексу "ПК" порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежної охорони. Зовнішнє оформлення дверцят пожежних шафок не відповідає вимогам чинних стандартів згідно ГОСТ 121.4.026-76 (п.2.2 (7) НАПБ 01.001-2015);
- Пожежні крани в гуртожитку №1 не перевірено на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п.2.2 (10) НАПБ 01.001-2015);
- Не проведено капітальний ремонт системи внутрішнього протипожежного водопроводу в гуртожитку № 1 (п.2.2 (1)НАПБ 01.001-2015);
- Не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників в гуртожитку №1 (п.3 (3.10) НАПБ 01.001-2015);
- В житлових кімнатах гуртожитку № 1 електричні розетки та вмикачі не встановлені на негорючій основі (п. 1 (1.17) НАПБ 01.001-2015);
- Відкриті електричні відгалужувальні коробки в гуртожитку №1 на поверхах та житлових кімнатах не закриті кришками з негорючого матеріалу (п. 1 (1.7)НАПБ 01.001-2015);
- Над дверима основного та запасних евакуаційних виходів в гуртожитку №1 не встановлені світлові покажчики «ВИХІД» білого кольору на зеленому фоні, та не підключено до джерела евакуаційного (аварійного) освітлення, або таким, що переключається на нього автоматично у разі зникнення живлення на їх основних джерелах живлення (п.2 (2.31) НАПБ 01.001-2015);
- Дерев'яні дахові конструкції гуртожитку № 1 не оброблені вогнезахисним розчином (п.2.5 НАПБ 01.001-2015);
- Грати встановленні на вікнах приміщень гуртожитку №1 не влаштовані відкривними чи розсувними (2 (2.16) НАПБ 01.001-2015);
- Не обладнано двері сходових кліток, коридорів, холів, тамбурів гуртожитку №1 пристроєм для самозачинення (п.2 (2.23)НАПБ 01.001-2015);
Гуртожиток №4: м. Дубляни вул. Шевченка,10
- Пожежні крани в гуртожитку № 4не укомплектовані пожежними рукавами однакового з ним діаметра та стволами, важелем для полегшення відкривання вентиля п.2.2 (3) розділу V НАПБ 01.001-2015);
- Приміщення гуртожитку № 4 не до забезпечені первинними засобами пожежогасіння вогнегасниками згідно норм належності (п.3 (3.1) НАПБ 01.001-2015);
- Приміщення гуртожитку № 4 не обладнано автоматичною установкою пожежної сигналізації (п.1.2НАПБ 01.001-2015);
- Приміщення гуртожитку № 4 не обладнано системою оповіщення людей про пожежу (п. 1.2 НАПБ 01.001-2015);
- На дверцятах пожежних шафок гуртожитку № 4 із зовнішнього боку не вказано після літерного індексу "ПК" порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежної охорони. Зовнішнє оформлення дверцят пожежних шафок не відповідає вимогам чинних стандартів згідно ГОСТ 121.4.026-76 (п.2.2 (7) НАПБ 01.001-2015);
- Пожежні крани в гуртожитку №4 не перевірено на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п.2.2 (10) НАПБ 01.001-2015);
- Не проведено капітальний ремонт системи внутрішцього протипожежного водопроводу в гуртожитку № 4 (п.2.2 (1) НАПБ 01.001-2015);
- Не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників в гуртожитку №4 (п.3 (3.10)НАПБ 01.001-2015);
- В житлових кімнатах гуртожитку № 4електричні розетки та вмикачі не встановлені на негорючій основі (п.1 (1.17)НАПБ 01.001-2015);
- Відкриті електричні відгалужувальні коробки в гуртожитку №4 на поверхах та житлових кімнатах не закриті кришками з негорючого матеріалу (п.1 (1.7) НАПБ 01.001-2015);
- Над дверима основного та запасних евакуаційних виходів в гуртожитку № 4 не встановлені світлові покажчики «ВИХІД» білого кольору на 1 зеленому фоні, та не підключено до'джерела евакуаційного (аварійного) освітлення, або таким, що переключається на нього автоматично у разі зникнення живлення на їх основних джерелах живлення (п.2 (2.31)НАГІБ 01.001-2015);
- Дерев'яні дахові конструкції гуртожитку № 4 не оброблені вогнезахисним розчином (п.2.5 НАПБ 01.001-2015);
- Грати встановленні на вікнах приміщень гуртожитку №4 не влаштовані відкривними чи розсувними (2 (2.16)НАПБ 01.001 -2015);
- Не обладнано двері сходових кліток, коридорів, холів, тамбурів гуртожитку №4 пристроєм для самозачинення (п.2 (2.23)НАПБ 01.001-2015);.
Вказані порушення законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки були виявлені у всіх навчальних корпусах та гуртожитках Львівського національного аграрного університету, які перевірялися Жовківським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, але вищезазначені порушення безумовно створюють загрозу виникнення пожежі та в подальшому перешкоджатимуть її гасінню і евакуації людей у гуртожитку № 1 та №4. Продовження експлуатації електроосвітлювальної мережі гуртожитків № 1 та №4 Львівського національного аграрного університету та експлуатації будівель гуртожитків № 1 та №4 без усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки становить загрозу для життя і здоров'я працівників, студентів та інших людей що можуть там перебувати.
Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 67, частини 2 статті 68, частин 1 та 2 статті 70 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.
Відповідно до підпункту 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами, без громадянства.
Положенням ст. 67 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту уповноважено звертатися до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом. У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; 3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; 7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами; 8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; 9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; 10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання; 11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Частиною 2 статті 70 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Враховуючи встановленні під час проведення перевірки порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей та норми чинного законодавства, суд апеляційної інстанції наголошує на очевидній необхідності та підставності задоволення позовних вимог у спосіб застосуваення заходів реагування у сфері державного нагляду до Львівського національного аграрного університету у вигляді зупинення експлуатації гуртожитку №1 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м.Дубляни, вул. Шевченка, 12 та гутожитку №4 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м. Дубляни, вул. Шевченка, 10 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
Доводи ж апелянта з приводу того, що заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації гуртожитку №1 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м.Дубляни, вул. Шевченка, 12 та гутожитку №4 Львівського національного аграрного університету за адресою: Львівська область, м. Дубляни, вул. Шевченка, 10 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення є передчасними, оскільки вказані заходи можливі у разі якщо відповідачем не будуть виконані у встановлений органом державного нагляду строк законні вимоги, які відображені у відповідному рішенні суб'єкта владних повноважень (приписі, розпорядженні, постанові) суд апеляційної інстанції до уваги не приймає зважаючи на зазначену вище ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України, яка передбачає, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Суд апеляційної інстанції вважає, що факт підтвердження відсутності порушень на час розгляду справи має бути доведений не тільки наданими поясненнями, а письмовими доказами наявності необхідних документів та проведених заходів, а також акту перевірки стану усунення виявлених порушень органу нагляду.
Відтак, правильним є висновок суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для застосування до відповідача заходів реагування.
Апелянтом не було надано доказів на підтвердження вимог апеляційної скарги.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, а доводи апелянта на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.
Згідно ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ч.3 ст.243, ст.ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Львівського національного аграрного університету залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2017 року у справі №813/3528/17 за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського національного аграрного університету про зупинення експлуатації будівель - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Я. С. Попко судді Л. П. Іщук Т. В. Онишкевич Повне судове рішення складено 07.02.2018 року.