
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
06 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/990/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі : судді-доповідача Іщук Л.П., суддів - Обрізка І.М., Онишкевича Т.В., перевіривши апеляційну скаргу і розглянувши клопотання Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про поновлення строку на апеляційне оскарження та про звільнення від сплати судового збору,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 листопада 2017 року задоволено частково адміністративний позов ОСОБА_2 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій неправомірними.
Не погодившись із судовим рішенням, Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області подало апеляційну скаргу, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження обгрунтоване тим, що копію оскаржуваного судового рішення від 22.11.2017 року апелянтом отримано 27.12.2017 року.
Як встановлено апеляційним судом з матеріалів справи, апеляційну скаргу подано до суду першої інстанції 02.01.2018 року. Доказів про отримання апелянтом копії судового рішення у інший строк в матеріалах справи немає.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що строк на апеляційне оскарження апелянтом не пропущений.
Клопотання про звільнення від сплати судового збору мотивоване тим, що кошти на сплату судового збору відсутні, оскільки до 15 грудня 2017 року органи Пенсійного фонду України були звільнені від сплати судового збору, у зв'язку з чим бюджетом Пенсійного фонду України на 2017 рік не передбачені витрати на зазначені цілі.
Доказів майнового стану апелянтом не надано.
Відповідно до частини першої ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За правилами частини другої ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини другої ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з частиною першою ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Тобто, Законом України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги) не встановлено пільг щодо сплати судового збору для апелянта.
Оскільки обставин щодо його майнового стану апелянтом не наведено і відповідних доказів не надано, апеляційний суд вважає, що умови, передбачені частиною першою ст. 8 Закону України «Про судовий збір» для звільнення апелянта від сплати судового збору, відсутні і у задоволенні клопотання слід відмовити.
Таким чином , апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 640 грн 00 коп. (1600 х 0,4 = 640).
Розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 960 грн 00 коп. (640 х 150 % = 960).
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 960 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371».
Апеляційний суд роз'яснює апелянту, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вона буде повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ :
В задоволенні клопотання Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 листопада 2017 року у справі № 161/16051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій неправомірними залишити без руху.
Встановити апелянту десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Л. П. Іщук
Судді : І. М. Обрізко
Т. В. Онишкевич