Постанова № 72062990, 06.02.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2018
Номер справи
820/6712/17
Номер документу
72062990
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2018 р. м. Харків № 820/6712/17

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій (бездіяльності), зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Харківського обласного військового комісаріату, в якому просить суд:

- визнати за ОСОБА_1 право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включені: грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова винагорода, винагорода за безпосередню участь у антитерористичній операції;

- визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо не включення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 наступних складових грошового забезпечення: грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди та винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

- зобов`язати Харківський обласний військовий комісаріат Харківської області на підставі довідок Луганського зонального відділу військової служби правопорядку від 08.08.2017 р. № 143, від 08.08.2017 р. № 144 та від 18.09.2017 р. № 181 скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка має містити дані щодо розміру сум про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції;

- зобов`язати Харківський обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка має містити дані щодо розміру сум про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції;

- визнати протиправною бездіяльність (дії) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не включення до грошового забезпечення, з якого обчислений розмір пенсії ОСОБА_1 наступних складових грошового забезпечення: грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплачувати пенсію з 11.08.2017 року в розмірі, який обчислений із грошового забезпечення, яке ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції, в розмірах зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату, починаючи з 11.08.2017 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_1 суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 11.08.2017 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом п`ятнадцяти днів з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст.267 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Харківській області, отримує пенсію за вислугу років, згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ. Під час проходження військової служби у Збройних силах України отримував у складі грошового забезпечення грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, щомісячну додаткову грошову винагороду, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції, які не були включені до грошового забезпечення, з якого розраховувалась пенсія. Позивач звернувся до Харківського обласного військового комісаріату з заявою про включення вказаних складових до довідки про грошове забезпечення, однак отримав відмову. У листопаді 2017 року познач звернувся до ГУ ПФУ в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції, однак листом ГУ ПФУ в Харківській області від 06.12.2017 року дізнався, що в перерахунку відмовлено.

Від представника відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надійшов відзив, в якому представник просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі, вважає позовні вимоги необґрунтованими, посилаючись на те, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області на підставі документів наданих Луганським зональним відділом військової служби правопорядку позивачу призначено пенсію, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям здійснюється на підставі документів, які надаються уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств і відомств на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних документів і не має права вносити будь-які зміни в довідку про додаткові види грошового забезпечення. Вимоги позивача щодо включення до довідки додаткових видів грошового забезпечення є безпідставним, перелік додаткових видів грошового забезпечення є вичерпним. Крім того, додаткові види грошового забезпечення на які посилається позивач, та які, на його думку, мають бути включені до грошового забезпечення з якого призначається (перераховується) пенсія є одноразовими, виплачуються не постійно, а їх розмір та можливість виплати залежить від певних обставин.

Від представника відповідача - Харківського обласного військового комісаріату надійшов відзив, в якому посилався на безпідставність та незаконність вимог позивача, зазначаючи, що Харківський обласний військовий комісаріат не уповноважений складати довідку про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням ОСОБА_1, оскільки позивач не проходив військову службу у Харківському облвійськкоматі, через що саме довідка Луганського відділу ВСП і була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. Крім того, зазначив, що немає законних підстав зазначати в довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Судом встановлено, та не заперечується відповідачами, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

10.08.2017 року позивач наказом Міністра оборони України від 24 червня 2017 року №428 був звільнений з військової служби у Збройних Силах України, яку проходив у Луганському зональному відділі військової служби правопорядку.

Документи для призначення пенсії позивачу до Пенсійного фонду України в Харківській області направлялися Харківським обласним військовим комісаріатом.

При оформленні документів для призначення пенсії Луганський зональний відділ військової служби правопорядку не зазначив в довідці про додаткові види грошового забезпечення від 10.08.2017 р. №145 відомості про складові грошового забезпечення які позивач отримував під час проходження військової служби, а саме: грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, щомісячну додаткову грошову винагороду, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції. Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі ГУ ПФУ) призначило позивачу пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі оформлених документів Харківським обласним військкоматом з 11.08.2017 року.

ГУ ПФУ розрахував розмір пенсії позивачу на підставі довідки Луганського зонального відділ від 10.08.2017 р. №145 .

Позивач звернувся у серпні 2017 року до Луганського зонального відділу військової служби правопорядку із заявою про надання довідок про отримані додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував за останні 24 місяці перед звільненням з військової служби, із зазначенням відомостей про складові додаткових видів грошового забезпечення , а саме: грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, щомісячну додаткову грошову винагороду, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції.

Луганський зональний відділ військової служби правопорядку надав позивачу нові довідки про додаткові види грошового забезпечення від 08.08.2017 р. №143, від 08.08.2017 р. №144 та від 18.09.2017 року №181, в яких зазначені відомості про складові грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження військової служби, а саме: грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, щомісячну додаткову грошову винагороду, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції.

Позивач звернувся до Харківського ОВК та ГУ ПФУ із заявами від 23.11.2017 р. про перерахунок та виплату пенсії з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції, розмір яких зазначений у довідках Луганського зонального відділу військової служби правопорядку про щомісячні додаткові та одноразові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 08.08.2017 р. №143, від 08.08.2017 р. №144 та від 18.09.2017 року №181. До зазначених заяв були додані довідки.

Листом від 29.11.2017 р. Харківського обласного військового комісаріату позивача повідомлено, що фінансові органи військових підрозділів, де військовослужбовець проходив військову службу та знаходився на фінансовому забезпеченні, несе відповідальність за повноту та правильність нарахування та виплати військовослужбовцю грошового забезпечення, а також за заповнення фінансових документів. Надані фінансові документи було передано до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Листом від 06.12.2017 №2904/С-14 Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу відмовлено в проведенні перерахунку призначеної пенсії з посиланням на те, що зазначені позивачем види грошового забезпечення не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії. Крім того, зазначено, що обрахунок пенсії здійснений на підставі наданої до відповідача довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії в якій відсутні допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 "Про порядок обчислення вислуги років, призначенні і виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови №1294), до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Частина 1 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" гарантує право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" (далі-постанова № 1294) та Інструкцією. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань встановлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Отже, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Зазначена правова позиція висловлена в рішення Верховного Суду України від 10.03.2015 року №21-70а15.

Щодо врахування при обчисленні пенсії щомісячної додаткової грошової, винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" та винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у антитерористичній операції, суд зазначає наступне.

Порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у антитерористичній операції визначається Інструцією про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженою Наказом Міністерства оборони України №67 від 10.02.2016.

Відповідно до розділу ІІ п.1 вищезазначеної Інструкції, розмір винагороди за безпосередню участь у АТО у граничних розмірах на місяць визначається в додатку 1 Інструкції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" (з наступними змінами) встановлено щомісячну додаткову грошову винагороду (далі - винагорода) для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Згідно зі ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Зі змісту вищенаведених норм вбачається, що єдиною умовою для включення відповідних виплат до складу грошового забезпечення військовослужбовця, з розміру якого обчислюється пенсія, є сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги, надбавки або компенсації відповідно до законодавства.

Положеннями пункту 1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, яка затверджена наказом Міноборони від 11.06.2008 року № 260, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 року № 638/15329, встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача про те, що вказана винагорода мала несистематичний характер, і не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення.

Отже, суд приходить до висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Вищезазначене узгоджується з висновком Верховного Суду України, викладеним у постанові від 20.10.2015 року у справі №21-2942а15.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України від 9.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( Закон № 1058-IV), військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV визначено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.

Отже суд приходить до висновку, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова винагорода, винагорода за безпосередню участь у антитерористичній операції, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Харківського обласного військового комісаріату скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка має містить дані щодо розміру сум про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь у антитерористичній операції, суд зазначає наступне.

Згідно абз. 2, 4, 5 п. 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України яка затверджена наказом Міноборони від31.12.2014 № 937 та зареєстрована в Мінюсті 22.01.2015 р. за № 73/26518 (далі Інструкція № 397) на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року№393"Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року № 45"Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (зі змінами) (далі - Порядок подання документів для призначення пенсій). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою; складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій.

Таким чином, оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій позивачу є обов'язком Харківського обласного військового комісаріату.

Отже, суд проходить до висновку, що відповідачі неправомірно відмовили позивачу в здійсненні дій спрямованих на перерахунок пенсії.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що належним та достатнім способом судового захисту права позивача на отримання пенсії у належному розмірі є зобов'язання Харківського обласного військового комісаріату скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку для перерахунку пенсії про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1, з урахуванням довідок Луганського зонального відділу військової служби правопорядку від 08.08.2017 р. № 143, від 08.08.2017 р. № 144, від 10.08.2017р.№ 145 та від 18.09.2017 р. № 181 в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, яке ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції. Та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1, здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 з 11.08.2017р., в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, яке ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до положень даної статті, суд має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, проте це не є його обов'язком. Підстав для встановлення судового контролю за виконанням відповідачів рішення Харківського окружного адміністративного суду та зобов'язання їх в порядку ч.1 ст. 382 КАС України, надати до суду звіт про виконання судового рішення судом не встановлено.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особі зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, ще передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій (бездіяльності), зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку для перерахунку пенсії про додаткові виду грошового забезпечення ОСОБА_1, з урахуванням довідок Луганського зонального відділу військової служби правопорядку від 08.08.2017 р. № 143, від 08.08.2017 р. № 144, від 10.08.2017р.№ 145 та від 18.09.2017 р. № 181 в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, яке ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові виду грошового забезпечення ОСОБА_1, здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 з 11.08.2017р., в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, яке ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у антитерористичній операції.

В іншій частині позовні вимоги - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Рубан В.В.