
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2018 року справа № 813/4980/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського дошкільного навчального закладу ясла-садок № 17 Львівської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі – позивач, ГУ ДСНС у Львівській області) до Львівського дошкільного навчального закладу ясла-садок № 17 Львівської міської ради (далі – відповідач, ДНЗ №17), в якому просить зупинити експлуатацію правої частини будівлі (де розміщені групи «Квіточка», «Зернятко» та «Калинка», в яких знаходяться діти) Львівського дошкільного навчального закладу ясла-садок №17 Львівської міської ради за адресою: м. Львів, вул. Зубрівська, 9 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, та здачі його в експлуатацію шляхом опечатування (опломбування) правої частини дитячого навчального закладу та відімкнення її від джерел живлення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проведення позапланової перевірки територій, будівель та приміщень відповідача на предмет дотримання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки виявлено ряд порушень, які викладені в акті перевірки № 115. Позивач зазначив, що виявленні порушення створюють загрозу виникнення пожежі та в подальшому перешкоджатимуть її гасінню і евакуації людей з правого крила ДНЗ № 17. Продовження експлуатації правої частини будівлі ДНЗ № 17 без усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки становить загрозу для життя і здоров'я працівників та дітей, що можуть там перебувати.
Відповідач скерував на електронну адресу суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що ДНЗ № 17 є юридичною особою без права здійснення самостійної фінансово-господарської діяльності та почав функціонувати як дошкільний заклад з 01.02.2017. Зокрема, відповідач зазначив, що у жовтні 2014 року було укладено договір, відповідно до якого проводяться роботи з капітального ремонту приміщень з метою відновлення ДНЗ, а замовником виступає відділ освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, підрядником - Колективне підприємство «Центр Комплекс» ЛОАІ ВОІ СОІУ. На переконання відповідача недоліки в частині дотримання вимог законодавства України з пожежної безпеки мають виконуватись в межах виконання робіт з реконструкції приміщення на підставі договору підряду, укладеного між Замовником та Підрядником. З огляду на викладені обставини відповідач вважає, що адміністрація закладу не веде технічного нагляду за проведенням робіт з реконструкції у приміщенні ДНЗ № 17 та не є Замовником, розпорядником коштів, тому не може вплинути на Підрядника.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2017 року позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
09 січня 2018 року позивачем було подано до суду оригінал квитанції про сплату судового збору, чим усунуто недолік позовної заяви, у зв’язку з чим 12 січня 2018 року ухвалою Львівського окружного адміністративного суду було відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі, без повідомлення сторін.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, підтвердженням чого є наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
02 лютого 2018 року Львівський дошкільний навчальний заклад ясла-садок № 17 Львівської міської ради надіслав на електронну адресу суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд розглядати справу в судовому засіданні з викликом сторін.
06 лютого 2018 року ухвалою Львівського окружного адміністративного суду відмовлено Львівському дошкільному навчальному закладу ясла-садок № 17 Львівської міської ради у клопотанні про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Враховуючи наведене, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті встановив наступне.
Суд встановив, що ГУ ДСНС у Львівській області 24 травня 2017 видало завідувачу ДНЗ № 17 м. Львова п. Назаркевичу С.Я. припис № 33 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
У період з 1 грудня 2017 року по 11 грудня 2017 року на підставі наказу ГУ ДСНС України у Львівській області від 06.10.2017 №234 та посвідчення на проведення перевірки від 01.12.2017 № НОМЕР_1 ДСНС України у Львівській області в особі заступника начальника Сихівського РВ міста Львова ГУ ДСНС України у Львівській області майора служби цивільного захисту ОСОБА_1, провідного інспектора Сихівського РВ міста Львова ГУ ДСНС України у Львівській області майора старшого лейтенанта служби ЦЗ ОСОБА_2, у присутності завідувача ДНЗ №17 ОСОБА_3, було проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки території, будівель та приміщень ДНЗ №17 на території Сихівського району м. Львова.
Під час проведення позапланової перевірки було виявлено ряд порушень відповідачем ОСОБА_4 пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014, Кодексу цивільного захисту України, ОСОБА_4 техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях та низки інших нормативних актів, а саме:
- в порушення пункту 2 статті 57 Кодексу цивільного захисту України не представлено документи дозвільного характеру;
- в порушення НАПБ А. 01.001-2015 п. 1.2 Розділу V не представлено акт прийняття в експлуатацію змонтованої пожежної сигналізації, сигнал від контрольно-приймального приладу автоматичної пожежної сигналізації не виведений на пульт централізованого пожежного спостереження, не заключено угоду на технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації;
- в порушення НАПБ А. 01.001-2015 п.2.2 Розділу V не проведено технічне обслуговування внутрішнього протипожежного водогону, пожежні крани не перевірені на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у відповідному журналі (акті випробування пожежних кранів);
- в порушення НАПБ А. 01.001-2015 п.2.1 Розділу V для контролю працездатності мережі систем зовнішнього протипожежного водопроводу не проведено випробування пожежного гідранту на тиск та витрату води з оформленням акта, місце розташування пожежного гідранта не забезпечено вказівником згідно вимог;
- в порушення НАПБ А. 01.001-2015 п. 16 Розділу II посадові особи, відповідальні за протипожежний стан приміщень не пройшли перевірку знань з протипожежного мінімуму;
- в порушення НАПБ А. 01.001-2015 п. 4 Розділу II для приміщення групи «Квіточка», «Зернятко», «Калинка» не розроблені та не затверджені керівником об'єкта інструкції про заходи пожежної безпеки. Ці інструкції не вивчаються під час проведення протипожежних інструктажів, проходження навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, а також в системі виробничого навчання і не вивішені на видимих місцях;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 3.10 Розділу V переносний вогнегасник на першому поверсі (поряд з кабінетом діловода) не розміщений шляхом: навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення; установлювання в пожежні шафи поруч з пожежними кранами, у спеціальні тумби, підставки або на пожежні щити (стенди);
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 3.11 Розділу V не до укомплектований пожежний щит, який розташований на першому поверсі (поряд з приміщенням кухні) пожежним інвентарем згідно норм належності;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 2.27 Розділ III за наявності людей в приміщенні ДНЗ двері евакуаційних виходів зачиняються на ключ, а не на внутрішні запори;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 3 Розділу II не встановлено порядок, систему оповіщення людей про пожежу, з якими необхідно ознайомити всіх працівників під розпис;
- в порушення НАПБ А. 01- 001-2015 п. 3.10 Розділ V для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння на першому поверсі в правому крилі садочка не встановлені вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір", ГОСТ 12.4.026-76 "ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности". Знаки повинні бути розміщені на видимих місцях на висоті 2 - 2,5 м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщеннями (за потреби);
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 1.24 Розділу IV приміщення електрощитової не відділено протипожежними перешкодами відповідно до вимог;
- в порушення п. 5.6 ДБН В. 1.1- 7:2016 не представлено сертифікатів груп горючості Г1 на матеріали, якими оздоблені (утеплені) зовнішні стіни дитячого садочка;
- в порушення НАПБ А. 01-001- 2015 п. 2.16 Розділу III грати на вікнах групи «Квіточка», та інших приміщень не виконано розкривними, розсувними, або такими, що знімаються;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 1.1 Розділу IV приміщення електрощитової, яка розташована поряд з центральним входом в садочок не забезпечене діелектричними засобами захисту, а саме: рукавицями, калошами (ботами) і килимками;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 3.6 Розділу V приміщення електрощитової, яка розташована порад з центральним входом в садочок не забезпечено первинними засобами пожежогасіння (вогнегасником), згідно вимог;
- порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 8 Розділу II частково приміщення та коридори другого поверху, комп’ютерний клас, клас образотворчого мистецтва, ліве крило навчального закладу не до забезпечені в повній мірі відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 "ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности";
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 1. 18 Розділу IV не заборонено користування пожежною розеткою в приміщенні образотворчого мистецтва;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 2.2 Розділу V пожежні кран комплекти в лівому крилі садочка на першому та другому поверхах не дозабезпечені протипожежним інвентарем згідно вимог;
- в порушення НАПБ А. 01-001-2015 п. 1. 18 Розділу IV не заборонено експлуатацію світильників із знятими ковпаками роозсіювачами, підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи (поряд з входом в приміщенні кухні).
За результатами проведеної позапланової перевірки відповідача ГУ ДСНС України у Львівській області складено акт № 115.
Під час проведення перевірки 6 грудня 2017 року на завідувача ДНЗ №17 ОСОБА_3 складено протокол ЛВ № 004704 про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у невиконанні вимог пункту № 5-10, № 13-17 припису № 33 від 24.05.17.
Позивач вважає, що вказані порушення створюють загрозу для життя і здоров’я працівників, дітей та інших людей, що можуть перебувати у правому крилі ДНЗ № 17, тому звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
З 01.07.2013 набрав чинності Кодекс цивільного захисту України, який регулює відносини, пов’язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов’язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до підпункту 57 пункту 4 Указу Президента України №20/2013 від 16.01.2013 “Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій” Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.
Згідно з підпунктом 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 , Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з підпунктом 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема, звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов’язані застосовувати санкції, визначені законом.
Згідно з ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;
6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;
8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;
9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;
10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;
11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Таким чином, судом встановлено, що недотримання відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки і цивільного захисту та високий ступінь небезпечності зазначених в акті перевірки порушень, свідчать, що наявність зазначених порушень є реальним ризиком виникнення надзвичайних ситуацій та створює загрозу життю та здоров’ю людей.
Враховуючи викладене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей та ненаданням достатніх доказів щодо усунення виявлених порушень, зазначених в акті перевірки № 115, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог ГУ ДСНС України у Львівській області щодо зупинення експлуатації правої частини будівлі (де розміщені групи «Квіточка», «Зернятко» та «Калинка», в яких знаходяться діти) Львівського дошкільного навчального закладу ясла-садок №17 Львівської міської ради за адресою: м. Львів, вул. Зубрівська, 9 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, та здачі його в експлуатацію шляхом опечатування (опломбування) правої частини дитячого навчального закладу та відімкнення її від джерел живлення.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Законом України “Про охорону праці” від 14.10.1992 року № 2694-ХІІ визначено основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про охорону праці”, державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій та продукції, а також сприяння підприємствам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці.
З огляду на викладене, суд зазначає, що не приймає до уваги заперечення відповідача, що адміністрація закладу не веде технічного нагляду за проведенням робіт з реконструкції у приміщенні ДНЗ № 17, оскільки саме ДНЗ № 17, як роботодавець повинен створити належні, безпечні і здорові умови праці, а також підвищувати рівень промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій та продукції, та сприяти підприємствам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці.
Окрім того, суд звертає увагу, що припис Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області від 24.05.2017 № 33 на час розгляду справи у суді не оскаржувався та не був визнаний протиправним та скасованим, докази зворотного в матеріалах справи відсутні.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представників сторін стосовно заявлених вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Зупинити експлуатацію правої частини будівлі (де розміщені групи «Квіточка», «Зернятко» та «Калинка», в яких знаходяться діти) Львівського дошкільного навчального закладу ясла-садок №17 Львівської міської ради, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Зубрівська, 9 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, та здачі його в експлуатацію шляхом опечатування (опломбування) правої частини дитячого навчального закладу та відімкнення її від джерел живлення.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Р.М. Брильовський