Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про заміну сторони виконавчого провадження
07 лютого 2018 р. справа №2а- 2107/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду заяву Північно-східного офісу Держаудитслужби №20-25-26/518 від 19.01.2018 року про заміну сторони виконавчого провадження по справі №2а-2107/12/2070 за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Державного проектно-вишукувального та науково-дослідного інституту "Укренергомережпроект" про зобов’язання виконати вимогу, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.09.2012 року по справі №2а-2107/12/2070, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.05.2013 року, адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Державного проектно-вишукувального та науково-дослідного інституту "Укренергомережпроект" про зобов’язання виконати вимогу від 11.10.2011 року №06-21/11098 задоволено частково. Зобов’язано Державний проектно-вишукувальний та науково-дослідний інститут "Укренергомережпроект" виконати вимогу від 11.10.2011 року №06-21/11098, а саме: - забезпечити надходження на розрахунковий рахунок Інституту недоотриманих фінансових ресурсів, які виникли внаслідок заниження вартості виконаних проектно-вишукувальних робіт в загальній сумі 2372413,35 грн., в тому числі від виконання робіт: Головним інститутом ДПВНДІ "Укренергомережпроект" на суму 5117,00 грн., Київським Філіалом ДПВНДІ .,Укренергомережпроект" на суму 2266789,15 грн., Дніпропетровським Філіалом ДПВНДІ „Укренергомережпроект" на суму 100507,20 гривень; - забезпечити перерахування до Державного бюджету України частки прибутку в загальній сумі 317290,40 грн., яку розраховано виходячи із загальної суми виявлених ревізією порушень. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 року задоволено заяву Червонозаводськоого відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про встановлення способу і порядку виконання судового рішення - постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.12.2012 р. в адміністративній справі №2а-2107/12/2070, а саме: забезпечити перерахування до Державного бюджету України частки прибутку в загальній сумі 317290,40 грн., яку розраховано виходячи із загальної суми виявлених ревізією порушень наступним чином: про стягнення з Державного проектно-вишукувального та науково-дослідного інституту "Укренергомережпроект" на користь Державного бюджету України частки прибутку в загальній сумі 31 290,40 грн., яку розраховано виходячи із загальної суми виявлених ревізією порушень
До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду від Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшла заява №20-25-26/518 від 19.01.2018 року про заміну сторони виконавчого провадження по справі №2а-2107/12/2070 відповідно до якої просить суд замінити стягувача - Державну фінансову інспекцію в Харківській області її правонаступником Північно-східним офісом Держаудитслужби за виконавчим провадженням щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-2107/12/2070 Харківського окружного адміністративного суду від 21.04.2015 року.
Вказана заява мотивована тим, що Переліком територіальних органів Держфінінспекції, які реорганізуються, який є Додатком № 2 до Постанови Кабінету Міністрів України №266 від 06.04.2016, визначено, що Державна фінансова інспекція в Харківській області реорганізується в Північно-східний офіс Держаудитслужби. З огляду на вищевикладене, правонаступником Держфінінспекції в Харківській області, у правовідносинах, що склалися, є Північно-східний офіс Держаудитслужби.
Представники заявника та зацікавлених осіб в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з положеннями ч.9 ст.205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Частиною 4 статті 229 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на наведене, суд вважає за можливе розглянути заяву про заміну сторони виконавчого провадження без участі представників зацікавлених осіб у письмовому провадженні на основі наявних у суду матеріалів, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, дослідивши матеріали справи, надані докази у їх сукупності, встановив наступне.
В провадженні Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ’янському та Слобідському районах міста Харків Головного територіального Управління юстиції у Харківській області перебуває виконавче провадження ВП №47620693 щодо примусового виконання судових рішень в адміністративній справі №2а-2107/12/2070.
Судом встановлено, що Державна фінансова інспекція в Харківській області була ліквідована 14.12.2017 року, на що вказують відповідні записи Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Порядок утворення, реорганізації та ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади врегульовано статтею 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» №3166-VI від 17.03.2011 року (далі - Закон №3166). Частиною 3 стаття 5 цього закону встановлено, що утворення, реорганізація та ліквідація міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади здійснюються з урахуванням завдань Кабінету Міністрів України, а також з урахуванням необхідності забезпечення здійснення повноважень органів виконавчої влади і недопущення дублювання повноважень.
Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу влади, або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох центральних органів виконавчої влади (ч. 4 ст. 5 Закону №3166).
Частиною 5 статті 5 Закону №3166 передбачено, що міністерство, інший центральний орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно ч. 7 ст. 5 Закону №3166, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону №3166 актом Кабінету Міністрів України про ліквідацію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади визначається орган виконавчої влади, якому передаються повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що ліквідується.
Порядок здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України (ч. 9 ст. 5 Закону № 3166).
Постановою Кабінету Міністру України 20.10.2011 року № 1074, затверджено Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок №1074). Вказаний Порядок визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів.
Пунктом 4 Порядку № 1074 передбачено, що орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади.
Згідно пункту 5 Порядку № 1074, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015р. № 868 «Про утворення Державної аудиторської служби України» утворено Державну аудиторську службу України, як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Кабінет Міністрів України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року №519-р «Питання Державної аудиторської служби» функції і повноваження Державної фінансової інспекції України, що припиняється, покладено на Державну аудиторську службу України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43 затверджено Положення про Державну аудиторську службу України.
06.04.2016 року постановою КМУ № 226 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби» утворено, зокрема, юридичну особу публічного права - міжрегіональний територіальний орган Державної аудиторської служби України, а саме: Північно-східний офіс Держаудитслужби (шляхом реорганізації Державних фінансових інспекцій в Харківській, Луганській, Полтавській та Сумській областях).
06.06.2016 року наказом № 23 Держаудитслужба України затвердила положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, та примірне положення про управління Північно-східного офісу в областях.
В свою чергу, реорганізація територіальних органів Державної фінансової інспекції України здійснюється шляхом їх приєднання до відповідних міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби за переліком згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України № 266 від 06.04.2016р. «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби», з якого, зокрема, вбачається, що Державна фінансова інспекції в Харківській області підлягає приєднанню до утвореного Північно-Східного офісу Держаудитслужби.
Постановою Кабінету Міністрів від 06.04.2016 №266 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби» постановлено:
- утворити як юридичні особи публічного права міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком 1;
- реорганізувати територіальні органи Державної фінансової інспекції шляхом їх приєднання до відповідних міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком 2;
- установити, що міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби є правонаступниками територіальних органів Державної фінансової інспекції, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови.
На виконання постанови КМУ № 226 „Про утворення міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби” утворено, зокрема, юридичну особу публічного права - міжрегіональний територіальний орган Державної аудиторської служби України - Північно-східний офіс Держаудитслужби. Наказом № 23 від 06.06.2016 року Держаудитслужба України затвердила положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, та примірне положення про управління Північно-східного офісу в областях.
Переліком територіальних органів Держфінінспекції, які реорганізуються, який є Додатком № 2 до Постанови Кабінету Міністрів України №266 від 06.04.2016, визначено, що Державна фінансова інспекція в Харківській області реорганізується в Північно-східний офіс Держаудитслужби.
Таким чином, суд приходить до висновку, що правонаступником Держфінінспекції в Харківській області, у правовідносинах, що склалися, є Північно-східний офіс Держаудитслужби.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Вказана норма кореспондується з положеннями ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року №1404-VIII, відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, суд вбачає підстави для задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження, оскільки заявником надані обґрунтовані підстави для зміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись положеннями ст.ст. 4, 205, 229, 248, 256, 293, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,
У Х В А Л И В:
Заяву Північно-східного офісу Держаудитслужби №20-25-26/518 від 19.01.2018 року про заміну сторони виконавчого провадження по справі №2а-2107/12/2070 за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Державного проектно-вишукувального та науково-дослідного інституту "Укренергомережпроект" про зобов’язання виконати вимогу - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2а-2107/12/2070 Харківського окружного адміністративного суду від 21.04.2015 року, а саме стягувача - Державну фінансову інспекцію в Харківській області заміни на його правонаступника - Північно-східний офіс Держаудитслужби (Держпром, 4 під., 11 пов., майдан Свободи, 5, м.Харків, 61022, код ЄДРПОУ 40478572).
Копію ухвалу направити сторонам.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Біленський О.О.