Постанова № 72042320, 31.01.2018, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
31.01.2018
Номер справи
909/797/17
Номер документу
72042320
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" січня 2018 р. Справа № 909/797/17

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Матущака О.І.

суддів Бонк Т.Б.

ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання: Совинської С.І.

за участю представників сторін від:

позивача: ОСОБА_2 - згідно ордеру серія ІФ №038737 від 22.01.2018 р.;

відповідача: ОСОБА_3 - згідно договору №29-01/18 від 29.01.2018 р.

розглянувши апеляційну скаргу комунального підприємства "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" м. Івано-Франківськ б/н від 13.11.2017 р.

на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 03.11.2017 р.

у справі № 909/797/17

за позовом комунального підприємства "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" м. Івано-Франківськ

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" м. Івано-Франківськ

про визнання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій № 946 укладеним в редакції, запропонованій позивачем

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 03.11.2017 р. (суддя Б.В. Деделюк) у справі № 909/797/17 у позові відмовлено.

Рішення суду мотивоване тим, що ТОВ «Сантехцентр» здійснює господарську діяльність у власному нежитловому приміщенні, яке оснащено автономним опаленням. Крім цього, товариство використовує воду, газ та електрику згідно укладених договорів, а також підприємством укладено договір про надання послуг з вивезення побутових відходів (копії договорів долучено до матеріалів справи). Прибирання прибудинкової території, засадження квітів у клумби біля приміщення відповідача здійснюється найманим працівником.

Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить рішення місцевого господарського суду скасувати, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається загалом на те, що відповідно до ч.3 ст.6 , ч.1 ст.630 ЦК України, ст.ст.19-21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. №529 «Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», укладення договору на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є обов’язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем договір відповідає типовому договору. Скаржник зазначає, що запропонований договір повністю відповідає умовам типового договору. Більше того, зазначає, що твердження відповідача про те, що відповідач самостійно здійснює прибирання території не можуть братися до уваги, оскільки це не позбавляє відповідача обов’язку щодо укладення спірного договору. Крім цього, апелянт зазначає, що рішенням господарського суду першої інстанції у аналогічних правовідносинах позов КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» у справі №909/798/17 задоволено у повному обсязі.

Апелянтом подано додаткові пояснення по суті апеляційної скарги, в яких зазначає, що договори про постачання води, газу, електропостачання та вивозу твердих та побутових відходів не належать до групи послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, а отже, відповідач зобов’язаний укласти спірний договір, який відповідає типовому договору у повному обсязі.

В судовому засіданні представник скаржника виклав доводи по суті апеляційної скарги. Представник відповідача в судовому засіданні просив залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення суду без змін. При цьому, ним зазначено, що відподач не заперечує щодо укладення договору, проте не щодо усіх перерахованих у ньому послуг, з огляду на те, що послуга по забезпеченню експлуатації будинкових трубопровідних мереж та прибирання прибудинкової території товариство здійснює самостійно, оскільки має окремі від загальнобудинкових мереж електро-, водопостачання, водовідведення та прибирання прибудинкової території на підставі окремих цивільно-правових договорів.

Розглянувши наявні у справі матеріали, давши належну оцінку доводам апеляційної скарги та відзиву на неї, заслухавши пояснення сторін у судовому засіданні, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення скасуванню, з огляду на таке.

Як встановлено судом першої інстанції та перевірено судом апеляційної інстанції, ТОВ «Сантехцентр» є власником нежитлових приміщень у житловому будинку на першому поверсі за адресою: вул. Коновальця, 207 у м. Івано-Франківську, загальною площею 499,8 кв.м.

КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» є виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, включаючи житловий будинок по вул. Коновальця, 207 в м. Івано-Франківську, та діє на підставі рішення Івано-Франківської міської ради.

Листами від 10.02.2017 р. та від 13.07.2017 р. позивач звертався до відповідача з пропозицією укласти договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, додавши два примірника договору, та просив належним чином оформити вказаний договір, один примірник якого повернути на адресу позивача.

Однак, відповідач на вказану пропозицію не відповів, спірний договір не підписав, що і стало підставою звернення до суду.

При прийнятті постанови суд апеляційної інстанції виходив з такого.

Приписи Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначають основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Аналіз цього Закону дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акта спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до визначення, закріпленого статтею 1 Закону, ТОВ «Сантехцентр», яке власником нежитлових приміщень у житловому будинку на першому поверсі за адресою: вул. Коновальця, 207 у м. Івано-Франківську, загальною площею 499,8 кв.м., є споживачем житлово-комунальних послуг.

Згідно ст.ст. 7, 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг, крім цього Закону, базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг поряд з іншими належить: встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону, визначення виконавця житлово-комунальних послуг.

Матеріалами справи встановлено, що рішенням Івано-Франківської міської ради №212-10 від 02.06.2011 р. КП «Єдиний розрахунковий центр» (КП «Муніципальна інвестиційна компанія» згідно рішення Івано-Франківської міської ради №66-2 від 25.12.2015 р.) визначено виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у житловому фонді, що є комунальною власністю територіальної громади м. Івано-Франківськ, а відтак, позивач є належним виконавцем житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ч. 1 ст. 626, ч.1 ст.208, ст.638 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Правочин між фізичною і юридичною особами належить вчиняти у письмовій формі, за виключенням випадків, передбачених ч. 1 ст.206 цього Кодексу.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Необхідно також зазначити, що розкриваючи зміст засади свободи договору у статтях 6 та 627 Цивільний кодекс України визначає, що свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.

Закріпивши принцип свободи договору, Цивільний кодекс України одночасно визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абз. 2 ч. 3 ст.ст. 6 та статті 627цього Кодексу, при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Зазначені положення узгоджуються з нормами частини 1 статті 203, частини 1 статті 215 Цивільного кодексу України, відповідно до яких підставою недійсності правочинів є суперечність їх актам цивільного законодавства.

Водночас відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Статті 20, 21 зазначеного Закону визначають обов'язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.20 вказаного Закону, передбачений обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов'язок відповідає зустрічному обов'язку виконавця, визначеному п. 3 ч. 2 ст.21 цього ж Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Форма та зміст (умови) типового договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 529 «Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Таким чином, укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам частини 3 статті 6, статей 627, 630 Цивільного кодексу України та статей 19, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 10.10.2012 у справі №6-110цс12.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є одним з видів житлово-комунальних послуг.

Така послуга за своїм змістом є комплексною, тобто передбачається надання споживачу в якості єдиного цілісного результату певної сукупності дій (послуг), перелік яких визначено в додатку до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Пунктом 2 вищевказаного Порядку встановлено, що тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є сукупною (загальною вартістю надання таких послуг, розрахованою на основі економічно обґрунтованих планових (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість або єдиного податку. Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку.

У даному випадку виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради рішенням № 211 від 17.03.2016 р. «Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» встановлено для відповідача тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також їх структуру та періодичність надання згідно з додатком №2 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №903 від 30.12.2016 р.(а.с. 34-37).

Надаючи правову оцінку проекту договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, запропонованого позивачем, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що такий договір не суперечить умовам типового договору, форма і зміст якого затверджені постановою №529, а структура тарифу та перелік послуг, а також періодичність та строки надання викладені у додатку №2, визначені комплексно.

При цьому, щомісячне нарахування за надані послуги позивачем проводиться виключно по фактичним витратам в межах затвердженого тарифу, а встановлена калькуляційна одиниця - 1 кв.м. загальної площі, яка перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи, узгоджується із п.5 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради рішенням № 211 від 17.03.2016 р. «Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», а також рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №903 від 30.12.2016 р. «Про коригування тарифів на послуги із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» є чинними.

Відповідно до частини 3, 4 статті 179 Господарського кодексу України, укладення господарського договору є обов’язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов’язком для суб’єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов’язковості укладення договору для певних категорій суб’єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Враховуючи все вищезазначене, суд апеляційної інстанції вважає помилковим рішення місцевого господарського суду про відмову у задоволенні позовних вимог.

Окрім цього, судом апеляційної інстанції не приймаються до уваги заперечення відповідача з огляду на вищевикладене, а також те, що приміщення відповідача є невід’ємною складовою частиною усієї будівлі загалом, яку виокремити без її пошкодження, в тому числі існуючих загальнобудинкових мереж, електропостачання, водопостачання, водовідведення є неможливим, що зобов’язує усіх власників приймати участь у його належному та безпечному утриманні та експлуатації, навіть враховуючи те, що у відповідача існують відокремлені такі мережі.

Відповідно до ч. 3 ст. 13, ч.ч. 1, 2 ст. 76, ч.ч. 1, 2 ст. 77 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Відповідно до ч. 1-3 статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про задоволення апеляційної скарги, скасування рішення місцевого господарського суду та прийняття нового рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ст.129 ГПК України якщо суд апеляційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, ухвалює нове рішення, то відповідно змінює розподіл судових витрат.

За таких обставин, судовий збір за розгляд справи в суді першої та апеляційної інстанції покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 269, 270, 277, 281, 282, 283, 284 ГПК України,

Львівський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу комунального підприємства "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія", м. Івано-Франківськ б/н від 13.11.2017 р. задовольнити.

Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 03.11.2017 р. у справі № 909/797/17 скасувати, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги та визнати укладеним договір між КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» та ТОВ «Сантехцентр» у редакції позивача:

Договір №946

про надання послуг з утримання будинків і споруд

та прибудинкових територій

м. Івано-Франківськ

Комунальне підприємство «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія», в особі директора ОСОБА_4, яка діє на підставі Статуту, надалі – Виконавець, та директора ТОВ «Сантехцентр», в особі директора____, який діє на підставі ____, далі Споживач), що є власником (орендарем) нежитлового приміщення загальною площею 499,8 кв. м. у житловому будинку №207 по вул. Коновальця у м.Івано-Франківську, з іншої сторони, уклали цей договір про таке:

1. Предмет договору

1.1 Предметом цього договору є забезпечення виконавцем надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - послуги) у житловому будинку (гуртожитку) №207 по вул. Коновальця у м. Івано-Франківську, а споживачем – забезпечення своєчасної оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені цим

договором.

1.2 Виконавець надає послуги відповідно до встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, копія якого додається до цього договору.

На послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій щодо житлового будинку №207 за адресою вул. Коновальця встановлено наступні тарифи:

1.Прибирання прибудинкової території 0,92 грн./м.кв.

2.Забезпечення експлуатації будинкових трубопровідних мереж 0,6633 грн./м.кв.

3. Забезпечення експлуатації будинкових електричних мереж 0,2611 грн./м.кв.

4.Утримання і ремонт об’єкта благоустрою 1,00 грн./м.кв.

1.3 Розмір щомісячної плати за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на дату укладення цього договору становить, як мінімум 2,8444 грн. на м.кв. площі нежитлового приміщення. без урахування вартості додаткових послуг. нарахування за які здійснюються по факту їх надання.

Остаточний розмір щомісячної оплати за надані послуги складає 1421,63 грн./міс. встановлюється у рахунку-фактурі нарахованої суми, виходячи із тарифу, затвердженого рішенням органу місцевого самоврядування. У разі зміни органом місцевого самоврядування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій сума договору змінюється виходячи із нових тарифів. У разі виконання виконавцем ремонтних робіт відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради «Про затвердження положення про дольову участь співвласників у поточних та-капітальних ремонтах житлових будинків м. Івано-Франківська» №67-2 від 25.12.2015

року вартість робіт включається в помісячний розрахунок тарифу за будинком.

1.4 Наявність пільг з оплати послуг - немає.

1.5 Розрахунковим періодом є календарний місяць.

У разі застосування щомісячної системи оплати послуг платежі вносяться не пізніше ніж до 15 числа місяця, що настає за розрахунковим.

1.6 Послуги оплачуються в безготівковій формі.

1.7 Плата вноситься на розрахунковий рахунок Внконавця.

1.8 За несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня в установленому законом України розмірі.

1.9 У разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних виконавець проводить перерахунок розміру плати.

2. Права та обов'язки сторін

2.1 Споживач має право на:

1) своєчасне отримання послуг належної якості згідно із законодавством;

2) усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг у встановлені законодавством строки;

3) зменшення розміру плати за надані послуги у разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості у визначеному законодавством порядку;

4) відшкодування збитків, заподіяних його майну та (або) приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров’ю внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості;

5) своєчасне отримання від виконавця інформації про перелік послуг, структуру тарифу і загальну суму місячного платежу, норми споживання. режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;

6) проведення перевірки кількісних та якісних показників надання послуг в установленому Кабінетом Міністрів України порядку:

7) зменшення розміру плати за перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт та отримання компенсації за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством;

8) внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги.

2.2 Споживач зобов'язаний:

1) оплачувати послуги в установлений цим договором строк;

2) своєчасно інформувати виконавця про виявлення несправностей в інженерних мережах, конструктивних елементах належного йому приміщення;

3) дотримуватися санітарно-гігієнічних і протипожежних правил;

4) забезпечувати безперешкодний доступ представників виконавця за наявності у них відповідного посвідчення до мережі, арматури та розподільних систем з метою:

ліквідації аварій - цілодобово;

встановлення і заміни санітарна-технічного та інженерного обладнання, проведення профілактичного

огляду - згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

5) у разі несвоєчасного внесення платежів сплачувати пеню у розмірі, встановленому законом/договором;

6) проводити за рахунок власних коштів ремонт квартири (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку);

7) своєчасно вживати заходів до усунення пов'язаних з отриманням послуг неполадок, що виникли з власної вини;

8) дотримуватися вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення ремонту, реконструкції та переобладнання приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;

9) своєчасно проводити підготовку квартири (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку) та технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період:

10) поінформувати у десятиденний строк виконавця про втрату права на пільги.

2.3 Виконавець має право:

1) вимагати від споживача дотримання вимог правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, експлуатації житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках), санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2) доступу, зокрема несанкціонованого, у квартиру (житлове приміщення гуртожитку), нежитлове приміщення у житловому будинку (гуртожитку) споживача для ліквідації аварії відповідно до встановленого законом порядку, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного і профілактичного огляду;

3) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законом/договором;

4) вимагати від споживача своєчасного проведення робіт з усунення пов'язаних з отриманням послуг неполадок, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості зазначених робіт;

5) вносити за погодженням із споживачем у договір зміни, що впливають на розмір плати за послуги.

2.4 Виконавець зобов'язаний:

1) забезпечувати своєчасне надання послуг належної якості згідно із законодавством;

2) полазити споживачеві в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;

3)утримувати внутрішньобудинкові мережі в належному технічному стані, здійснювати їх технічні обслуговування та ремонт, вживати своєчасних заходів до запобігання аварійним ситуаціям та ліквідації, усунення порушень щодо надання послуг в установлені законодавством строки;

4) розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги споживача і проводити відповідний перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників;

5) сплачувати споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведенні аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства;

6) своєчасно ознайомлювати споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;

7) своєчасно проводити за рахунок власних-коштів роботи з усунення пов'язаних з наданням послуг неполадок, що виникли з його вини;

8) відшкодовувати споживачеві збитки, завдані його майну та (або) приміщенню, шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю споживача внаслідок ненадання послуг або надання послуги неналежної якості;

9) здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання житлових будинків (гуртожитків), квартир, приміщень;

10) своєчасно проводити підготовку житлового будинку (гуртожитку) та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

3. Відповідальність сторін

3.1 Споживач несе відповідальність згідно із законом за:

1) недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2) несвоєчасне внесення платежів за послуги шляхом сплати пені,

3) порушення визначених цим договором зобовязань.

3.2 Виконавець несе відповідальність згідно із законом за:

1) неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та (або) приміщенню споживача, шкоди його життю чи здоров'ю, шляхом відшкодування збитків;

2) зниження кількісних і якісних показників послуг або перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт шляхом зменшення плати. Якість надання послуг визначається відповідно до затвердженої органом місцевого самоврядування структури тарифу, періодичності та строків надання послуг;

3) перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт шляхом виплати споживачем компенсації в установленому законодавством розмірі, 0,001 відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання

4) порушення зобов'язань, визначених цим договором.

4. Порядок розв'язання спорів

4.1 У разі порушення виконавцем умов цього договору споживачем та представником виконавця складається акт-претензія із зазначенням у ньому строків, виду порушення, кількісних і якісних показників послуг тощо.

Представник виконавця повинен зявитися за викликом споживача для підписання акта-претензії не пізніше ніж протягом двох робочих днів.

У разі неприбуття представника виконавця у визначений цим договором строк або необґрунтованої відмови від підписання акт-претензія вважається дійсною, якщо його підписали не менш як два інших споживачі.

4.2 Акт-претензія подається виконавцем, який вирішує протягом трьох робочих днів питання щодо проведення перерахунку платежів або надає споживачем обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

4.3 Спори між сторонами розв'язуються шляхом проведення переговорів або судовому порядку.

5. Форс-мажорні обставини

5.1 Сторони звільняються від відповідальності за цим договором у разі настання непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, природною або екологічного характеру), що унеможливлює

надання та опишу послуг відповідно до умов цього договору.

6. Строк дії договору

6.1 Цей договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до обрання іншого виконавця, управителя, балансоутримувача будинку відповідно до порядку встановленого чинним законодавством Украіни.

6.2 Цей договір може бути розірваний достроково у разі:

переходу права власності (користування) на квартиру (житлове приміщення у гуртожитку), нежитлове приміщення у житловому будинку (гуртожитку) до іншої особи;

ліквідації однієї із сторін договору;

6.3 Цей договір складено у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий – у виконавця.

7. Інші умови

7.1 Цей договір укладається у формі та спосіб встановлений чинним законодавством України.

Споживач Виконавець

ТОВ «Сантехцентр» КП «Муніципальна інвестиційна

76018 м. Івано-Франківськ управляюча компанія»

вул. Коновальця, 207 76002 м. Івано-Франківськ

код ЄДРПОУ 30610024 вул. Незалежності, 161

код ЄДРПОУ 35277442

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальність «Сантехцентр» (76018 м. Івано-Франківськ вул. Коновальця, 207 код ЄДРПОУ 30610024) на користь комунального підприємства «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» (76002 м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, 161 код ЄДРПОУ 35277442 ) судовий збір у розмірі 1 600грн. за розгляд справи в суді першої інстанції та 1 760, 00 грн. за розгляд справи в суді апеляційної інстанції.

Господарському суду Івано-Франківської області видати наказ на виконання постанови.

3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції в порядку та строки, визначені ст.ст. 288, 289, 291 ГПК України.

Справу повернути до місцевого господарського суду.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 05.02.2018 р.

Головуючий суддя: О.І. Матущак

судді: Т.Б. Бонк

ОСОБА_1