
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Свинченко Г.Д.
Суддя-доповідач:Шевчук С.М.
ПОСТАНОВА
іменем України
"05" лютого 2018 р. Справа № 281/865/17
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Шевчук С.М.
суддів: Мацького Є.М.
Шидловського В.Б.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "08" листопада 2017 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконним рішення державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження , -
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира в жовтні 2017 року звернулось до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, в якому просило зупинити примусове виконання постанови Лугинського районного суду Житомирської області від 27.01.2015, що здійснюється на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження від 12.10.2017 у виконавчому провадженні № 54886374; визнати незаконними дії державного виконавця Черняхівського районного відділу ДВС ГТУЮ в Житомирській області; скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 12.10.2017 № 54886374 .
Позов обґрунтовано тим, що за відсутності відповідного бюджетного фінансування виконання даного рішення суду шляхом нарахування відповідних сум є належним виконанням такого рішення.
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 08.11.2017 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернулось з апеляційною скаргою. Апеляційна скарга обгрунтована тим, що неможливість виконання судового рішення в частині виплати грошових коштів при відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності таких коштів у боржника, не може вважатись невиконанням судового рішення, оскільки боржник не мав фінансової можливості виконати судове рішення в частині виплати нарахованих сум.
Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені у апеляційній скарзі, правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права і правової оцінки обставин у справі у межах, визначених статтею 308 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), колегія суддів встановила таке.
З матеріалів справи вбачається, що Лугинським районним судом Житомирської області у справі № 281/3533/14-а за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира, Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату коштів, 27.01.2015 ухвалено постанову, якою, окрім іншого, зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира виплатити ОСОБА_3 доплату до заробітної плати, передбаченої ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, відповідно до відпрацьованого часу, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» за період з 01 червня 2014 року по 31 липня 2014 року з урахуванням фактично виплачених коштів та відповідно до розрахунку, поданого Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Житомирській області.
В подальшому, за цією постановою щодо вказаного зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира 07.08.2015 року було видано виконавчий лист № 281/3533/14-а.
На час розгляду справи, як зазначено самим позивачем у позові, виплати за постановою від 07.08.2015 у справі № 281/3533/14-а не здійснено.
Встановлено, що 12.10.2017 державним виконавцем Черняхівського районного відділу ДВС ГТУЮ в Житомирській області Білошицьким В.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 54886374 за наведеним вище виконавчим листом.
Не погоджуючись із прийняття вказаної постанови Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернулося до суду з позовом про її скасування.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості позовних вимог, оскільки постанова про відкриття виконавчого провадження від 12.10.2017 року винесена правомірно, в межах повноважень та на підставі чинного законодавства, а тому скасуванню не підлягає.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Статтею 1 Закону України від 02.06.2016 №1404-19 "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404-19) визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) це - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення (п.1 ч.1 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження").
Згідно з ч.1 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Звертаючись до суду з позовом, позивач наголошував на тому, що вказане рішення суду вже виконано раніше, про що повідомлено державного виконавця. На підтвердження вказаного, додає лист від 24.09.2015 року № 4544/09, з якого вбачається, що Управління праці та соціального захисту населення Богунської райради м.Житомира повідомило Відділ примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Житомирській області, що розрахунок на відшкодування виплати підвищеної оплати праці за роботу на територіях радіоактивного забруднення, отримано Управлінням та взято до відома. Фінансові зобов'язання будуть зареєстровані, взяті на облік та виплачені кошти лише при умові, що будуть виділені відповідні асигнування (а.с.4).
Вказані обставини колегія суддів не бере до уваги, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, позивача зобов'язано нарахувати та виплатити ОСОБА_3 щомісячну доплату до заробітної плати за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Однак, позивачем не надано доказів нарахування та доказів виплати ОСОБА_3 вказаних коштів.
Тому, колегія суддів приходить до висновку, що державний виконавець Черняхівського районного відділу ДВС ГТУЮ в Житомирській області під час винесення постанови від 12.10.2017 про відкриття виконавчого провадження № 54886374 діяв в межах чинного законодавства.
Таким чином, постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, оскільки Управлінням праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира судове рішення по справі 281/3533/14-а не виконано.
Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира залишити без задоволення, постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "08" листопада 2017 р. без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя С.М. Шевчук
судді: Є.М. Мацький
В.Б. Шидловський
Повне судове рішення складено "06" лютого 2018 р.