Постанова № 72028601, 05.02.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2018
Номер справи
275/731/17
Номер документу
72028601
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Руденко В.О.

Суддя-доповідач:Шевчук С.М.

ПОСТАНОВА

іменем України

"05" лютого 2018 р. Справа № 275/731/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шевчук С.М.

суддів: Мацького Є.М.

Шидловського В.Б.,

за участю секретаря судового засідання Витрикузи В.П.,

сторін та їх представників: позивача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги ОСОБА_3, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Брусилівського районного суду Житомирської області від "07" листопада 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії , -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей " від 23.12.2015 р. № 900 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355-577,49 гривень.

В обгрунтування позову позивач посилався на те , що він є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорії громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст.ст. 12, 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".Звернувшись до Міністерства внутрішніх справ України із заявою про направлення до органів Пенсійного фонду України інформації про зміну грошового забезпечення, зумовлену постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року він отримав відмову, яку оскаржив до суду як протиправну. Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2017 року визнано протиправним бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо ненадання інформації до Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку його пенсії, зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку його пенсії відповідно до Постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року.Тому, 07.07 2017 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахування пенсії, проте, відповідач 21.07. 2017 року повідомив його про відмовиву у перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що на даний час у Пенсійному Фонді України не встановлено бюджетних призначень для забезпечення здійснення виплат в зв'язку проведенням вищевказаного перерахунку пенсії, а тому перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Постановою Брусилівського районного суду Житомирської області від 07.11.2017 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_3, з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 - 577,49 гривень.

Зобов'язано відповідача виплатити ОСОБА_3 різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року.

В частині позовних вимог про врахування при перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 50% відмовлено.

Стягнуто на користь ОСОБА_3 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Встановлено судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Не погоджуючись з постановою в частині задоволення позову, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову та прийняти нову, якою відмовити у задоволені позову в повному обсязі. Відповідач посилається на те, що довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу із врахуванням посадових окладів поліцейських датована 27.06.2017 року. До цієї дати, жодних довідок із зміненим розміром грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачем надано не було. Таким чином, є помилковими висновки суду першої інстанції, що порушене право підлягає захисту з 01.01.2016 року до 26.06.2017 року, тобто до надходження вищевказаної довідки .Крім того відповідач посилається на те, що для перерахунку пенсії враховуються, зокрема додаткові види грошового забезпечення, встановлені за посадою особи на час виникнення права на перерахунок пенсії, а не додаткові види грошового забезпечення, які встановленні персонально для неї на час звільнення зі служби, як це визначає позивач. Відповідач звертає увагу на те, що за змістом ч.4 ст.63 Закону № 2262, право на пенсію позивача виникло з 01.01.2016 року - з часу набрання законної сили постанови КМУ "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою передбачено збільшення грошового забезпечення даної категорії громадян. Тому для перерахунку пенсії позивачу використовується грошове забезпечення за його посадою перед звільненням, на час виникнення права на перерахунок пенсії. Отже, для перерахунку пенсії враховуються види грошового забезпечення, які існували на час виникнення права на перерахунок пенсії, що визначені в довідці від 27.06.2017 року №85/598, а не з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні двадцять чотири місяці перед звільненням на пенсію.

У відзиві на апеляційну скаргу позивача, відповідач звертає увагу на те, що суд першої інстанції правомірно визначив безпідставність включення до грошового забезпечення для обчислення пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань, оскільки її включення суперечить вимогам чинного законодавства. Крім того, звертає увагу на те, що перерахунок пенсії повинно бути проведено на підставі довідки ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України від 27.06.2017 року.

Позивач також подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволені позову. Позивач посилається на те, що надбавка за виконання особливих завдань станом на 01.01.2016 року не була скасована, оскільки була встановлена п.2.5.1 наказу МВС України від 31.12.2007 року № 499, зазначає, що з вказаної надбавки ним сплачувалися страхові внески, а тому вона повинна бути врахована при перерахунку пенсії.

У відзиві на апеляційну скаргу відповідача, позивач посилається на те, що право на перерахунок пенсії у нього виникло саме з 01.01.2016 року, як зазначено у судовому рішенні. Крім того, посилається на те, що не допускається зменшення надбавок, доплат, підвищень та премій встановлених особі під час виходу на пенсію, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені у апеляційній скарзі, правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права і правової оцінки обставин у справі у межах, визначених статтею 308 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), колегія суддів встановила таке.

Судом встановлено, що згідно наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 31.07.2009 року №314 о/с ОСОБА_3 звільнено з органів внутрішніх справ у відставку за пунктом 65 "а" (за віком). Вислуга в календарному обчисленні становить 20 років 10 місяців 25 днів, у пільговому 21 рік 01 місяць 26 днів. Згідно пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 від 09.09.2009 року, виданого Пенсійним фондом України, ОСОБА_3 є пенсіонером МВС України.

07.07.2017 року ОСОБА_3 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії

Листом відповідача №1358/н-11 від 21.07.2017 року позивачу повідомлено, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Не погоджуючись з рішенням відповідача, позивач звернувся дор суду з позовом у даній справі.

Вирішуючи спір та частково задовольняючи позов, суд першої інстанції дійшов висновків щодо протиправності дій відповідача.

Надаючи правову оцінку висновкам суду першої інстанції, колегія суддів виходить з такого.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII, обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Згідно ч.2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини третьої статті 63 цього Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 5 цього Порядку визначено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно з Законом України від 23.12.2015 № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, передбачено, що при виникненні підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Згідно довідки виданої головою ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області №85/598 від 27.06.2017 року про розмір грошового забезпечення поліцейського за посадою та званням, що відповідають тим, які мав ОСОБА_3 до виходу на пенсію, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 становить 7635,60 гривень. Згідно цієї довідки, до складу видів грошового забезпечення входять, зокрема, посадовий оклад - 3400 гривень., оклад за військовим (спеціальним) званням майора поліції - 2000 гривень, надбавка за стаж служби (40%) - 2160 гривень, премія (1 відсоток) - 75 гривень.

Отже, враховуючи наведені норми права, встановлені судом обставини, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що з 01.01.2016 року у позивача виникло право на перерахунок розміру пенсії, оскільки збільшилися відповідні розміри складових заробітної плати поліцейських .

Як вбачається з вищенаведених нормативно-правових актів, з моменту виникнення цього права, перерахунок пенсії мав відбутись без його ініціювання позивачем, а внаслідок службової, інформаційної взаємодії органів Пенсійного фонду України та МВС України.

При цьому, протиправність бездіяльності МВС України в цьому питанні щодо позивача встановлено рішенням суду, яке набуло чинності .

Оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 21.07.2017 року №1358/Н-11 відмовилось вчиняти дії щодо перерахунку пенсії, при цьому пославшись на відсутність бюджетного фінансування, то дії відповідача є протиправними, а порушене право позивача підлягає захисту в судовому порядку.

Суд першої інстанції дійшов обґрунтованих висновків, що оскільки такі складові пенсії, як підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень та підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355-577,49 гривень мають автономний характер, так як запроваджені окремими нормативно-правовими актами і, отже, підлягають залишенню після перерахунку.

Разом з тим, зобов'язуючи Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, суд першої інстанції не звернув уваги на вимоги наведених норм права та не врахував зміст наданої довідки щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Так, згідно довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України від 27.06.2017 року № 85/598 розмір грошового забезпечення за посадою позивача станом на 01.01.2016 року (на час виникнення права на перерахунок пенсії) становив :

-посадовий оклад-3100 грн.;

- оклад за спеціальним званням-майор поліції-2000 грн.;

-надбавка за стаж служби 40 %;

- премія (1%) 75,60 грн.;

а всього 7635, 60 грн.

Зі змістом вказаної довідки погодився позивач, оскільки не оспорював її.

Колегія суддів звертає увагу на те, що враховуючи вимоги норм права, які регулюють спірні правовідносини, при перерахунку пенсії позивачу повинні бути враховані види грошового забезпечення, які існували на час виникнення права на перерахунок пенсії, тобто ті, що зазначені в довідці від 27.06.2017 року № 85/598, а не види грошового забезпечення, які отримані за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, як просив врахувати позивач.

Отже, позовні вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці звільнення на пенсію суперечать чинному порядку здійснення перерахунку пенсії.

Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що згідно ч.7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"№ 2262 максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень. Вказана норма втратила чинність згідно рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року, тобто з 20.12.2016 року. Водночас, Законом № 1774-VIII, який набрав чинності 01.01.2017 року, тимчасово, у період по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Таким чином, враховуючи наведені норми та виключну компетенції відповідача щодо проведення перерахунку пенсії та визначення її розміру, колегія суддів приходить до висновку, що вимоги в частині зобов'язання відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії без обмеження її розміру не підлягали до задоволення.

З огляду на наведене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції, зобов'язуючи відповідача провести перерахунок пенсії позивачу з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням та без обмеження її розміром, неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення питання та є підставою для скасування судового рішення в цій частині .

Водночас, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що до складових пенсії при її перерахунку, відповідно до вищенаведеного абзацу 7 пункту 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (пункт 23 мотивувальної частини), не включаються додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Тому, суд першої інстанції правильно відмовив позивачу у задоволені позову в цій частині.

Згідно ч1. ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:

1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;

3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;

4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

2. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

З огляду на наведене, апеляційна скарга позивача не підлягає до задоволення.

Апеляційну скаргу відповідача необхідно задовольнити частково та скасувати постанову в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 - 577,49 грн.

Прийнти в цій частині нову постанову про часткове задоволення позову, зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, на підставі довідки голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 27 червня 2017 року № 85/598. В решті постанову залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 308, 310, 315 317, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити частково, постанову Брусилівського районного суду Житомирської області від "07" листопада 2017 р. скасувати в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 - 577,49 грн. та прийняти в цій частині нову постанову.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, на підставі довідки голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 27 червня 2017 року № 85/598.

В решті постанову залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя С.М. Шевчук

судді: Є.М. Мацький

В.Б. Шидловський

Повне судове рішення складено "06" лютого 2018 р.