Постанова № 72028161, 29.01.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
553/790/17
Номер документу
72028161
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 р. м. ХарківСправа № 553/790/17Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Старостіна В.В.

суддів: Бегунца А.О. , Рєзнікової С.С.

за участю секретаря судового засідання Машура Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області на постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 14.11.2017, суддя Науменко Н.Д., по справі № 553/790/17

за позовом ОСОБА_1

до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання протиправною діяльність голови ліквідаційної комісії УМВС України в полтавській області та зобов'язання видати уточнену довідку про перерахування пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Козельщинського районного суду Полтавської області з адміністративним позовом до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив: зобов'язати відповідача підготувати довідку про відповідний розмірі його грошового забезпечення за формою визначеною Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 з урахуванням всіх видів грошового забезпечення ( посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення), у розмірах встановлених законодавством для поліцейських, а саме: - посадовий оклад старшого уперуповановаженого БППГ - 2 500,00 грн; - оклад за спеціальне звання майор поліції (міліції) - 2 000,00 грн; - надбавка за вислугу років - 27(57 %) - 2 000,00 грн; - надбавка за виконання особливо важливих завдань: (100 % від посадового окладу, окладу за с спеціальне звання та вислугу років) - 7 065,00 грн; надбавка за оперативну роботу (50 % посадового окладу, окладу за спец. звання та вислугу років) - 3 532,50 грн; премія 17,5 % - 765,00 грн. Просив направити зазначену довідку третій особі для проведення повного перерахунку розміру пенсії з урахуванням виплачених йому сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у 2008 році йому була призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій». Нарахування мали наступну структуру: основний розмір пенсії обраховано відповідно до п. «а» ст.13 Закону за 27 років вислуги в розмірі 1 543,90 грн (61 % від 2 174,51 грн) підтверджується копією пенсійного посвідчення № 215 виданого 23.07.1991 року). Після цього було додатково нараховано: - 540,37 грн - 35 % підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 «Про збільшення розміру призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; - 406,37 грн доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації. Загальний розмір пенсії складав 2 490,64 грн без нарахування надбавки за оперативно-розшукову діяльність, яка повинна нараховуватись у розмірі 50 %.

Даний перерахунок проводився на підставі довідки № 4/6416, яка надійшла до ПФУ в Полтавській області 07.06.2012 року.

З 2008 року йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

З 29.12.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015 року.

Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме, ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».

Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.

06.09.2016 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області та Голови ліквідаційної комісії з вимогою провести перерахунок призначеної пенсії, проте отримав відмову.

Постановою Козельщинського районного суду від 21.02.2017 року вимогу позивача задоволено та зобов'язано провести перерахунок його пенсії на підстав довідки, виданої головою ліквідаційної комісії ГУ УМВС України в Полтавській області.

Після проведення перерахунку пенсії позивач виявив, що відповідач видав неповну довідку про розмір оновлених посадових окладів працівникам поліції і йому перерахунок зроблено невірно. Причиною не донарахування пенсії стала довідка № 4/6416 від 12.05.2017 року.

Крім того, у вищевказаній довідці не зазначено надбавку за оперативну-розшукову діяльність в розмірі 50 % з розрахунку посадового окладу та окладу за спеціальне звання та вислугу років.

В зв'язку з відмовою провести перерахунок пенсії після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій спеціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року позивач звернувся до Козельщинського районного суду, постановою якого від 21.02.2017 року зобов'язано третю особу провести перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки, виданої відповідачем.

Після проведення перерахунку пенсії позивач виявив, що в довідці відповідач не нарахував виплату за 5 років вислуги, що становить 225,00 грн, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100 % від посадового окладу та окладу за спеціальне звання - 4 500,00 грн, надбавку за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50 % - 2 250,00 грн та зменшив розмір премії з 17,5 % до 0,94 % на 787,5грн. Звернення до відповідача з проханням про видачу уточненої довідки з урахуванням усіх доплат залишено без задоволення, що примусило позивача звернутись до суду з вимогою про визнання протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Полтавській області щодо не видачі довідки для перерахунку йому пенсії з урахуванням всіх видів грошового забезпечення (посадови оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії).

15.06.2017 року позивач звернувся до Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Полтавській області з вимогою видати уточнюючу довідку із зазначенням усіх передбачених законом надбавок.

Відповідач листом від 29.06.2017 року відмовив позивачу у видачі уточнюючої довідки, що примусило його звернутись за захистом порушених прав.

Постановою Козельщинського районного суду Полтавської області від 14.11.2017 року по справі № 553/790/17 позов задоволено.

Відповідач та третя особа, не погодившись із судовим рішенням, подали апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 14.11.2017 року по справі № 553/790/17 та винести нову, якою відмовити в задоволенні позову.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, апелянти посилаються на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Вказують, що при винесенні оскаржуваної постанови судом не було всебічно, повно й об'єктивно з'ясовано обставини справи, які б свідчили про законність дій відповідача при винесенні оскаржуваної постанови.

Позивач правом надання письмового відгуку на апеляційну скаргу не скористався.

В судове засідання сторони не з'явились, були повідомленні належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 313 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Згідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази в їх сукупності, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що позивач перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, що підтверджується копією пенсійного посвідчення № 215, виданого 23.07.1991 року, наявного в матеріалах справи (а.с. 7).

Станом на 01.01.2008 року позивачу призначена пенсія відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294 в сумі 2 174,51 грн, що підтверджується розрахунком Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, зазначеним у листі № 674/М-03 від 30.11.2016 року. У даному розрахунку позивачу нарахована пенсія, виходячи із посадового окладу 800,00 грн, окладу за спеціальне звання - 125,00 грн, 35 % надбавки за вислугу років в сумі - 323,50 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань 48,2 % в сумі 601,90 грн та 17,50 премії - 323,86 грн.

З 07.06.2012 року пенсія перерахована третьою особою з підвищенням відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 року № 355 до 2 307,48 грн з 01.01.2013 року.

У всіх зазначених розрахунках для визначення розміру пенсії мають місце надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія у розмірі 17,5 %.

06.09.2016 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області та голови ліквідаційної комісії з вимогою провести перерахунок призначеної пенсії, однак отримав відмову.

Постановою Козельщинського районного суду від 21.02.2017 року вимогу позивача задоволено та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок його пенсії на підставі довідки, виданої головою ліквідаційної комісії Головного управління УМВС України в Полтавській області.

Після проведення перерахунку пенсії позивач виявив, що відповідач видав неповну довідку про розмір оновлених посадових окладів працівникам поліції і перерахунок пенсії йому зроблено невірно. Причиною не донарахування пенсії стала довідка № 4/6416 від 12.05.2017 року, в якій зазначено оновлений оклад старшого уповноваженого 2 500,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2 000,00 грн, надбавка за вислугу років 45 % - 2 025,00 грн, премія 0,94 % або 61,34 грн, а всього 6 586,34 грн.

В довідці не зазначено підвищення до посадового окладу, надбавки за особливі умови проходження служби у розмірі 100 % від посадового окладу та окладу за звання та вислугу років, надбавка за вислугу років зазначена у розмірі 45 % , а не 57 %.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393».

Так, відповідно до ч. 2 даного Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, ДПтС, СНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в ВРК, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно з додатком 1 до Порядку та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають головним управління Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби.

Позивачем в позові вказувалось про те, що 15.062017 року він звернувся до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Полтавській області з вимогою видати уточнюючу довідку із зазначенням усіх передбачених законом надбавок.

Відповідач листом від 29.06.2017 року відмовив позивачу у видачі уточнюючої довідки.

Позивач не погодився із зазначеним рішенням та звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки позивачем беззаперечно доведено, що порушено його право на належний рівень його пенсійного забезпечення, отже його позовні вимоги обґрунтовані, законні, а доводи відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства і його дії вчинені не у відповідності до наданих йому повноважень, таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.

Колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції на підставі наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як передбачено ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» № 580-VIII від 02.07.2015 року № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У відповідності до ч. 16 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 pоку № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII, в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VIII), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII статтю 63 Закон № 2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

На підставі ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (надалі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Проаналізувавши вищезазначені правові норми, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Щодо доводів апелянта про незастосування судом першої інстанції п. 3 Порядку № 45, колегія суддів зазначає наступне.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).

Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Зокрема, Порядком № 45 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

Разом з цим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до п. 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за особливо важливі завдання, премія мають бути включені до довідки про складові грошового забезпечення.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач протиправно відмовив позивачу у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

З урахуванням зазначеного, наявності права позивача на перерахунок пенсії, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач повинен видати відповідну довідку для перерахунку. Зазначене буде належним та дієвим захистом його права.

Колегія суддів зазначає, що аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постанові від 16.03.2016 року (справа № 554/19053/14-а), який залишив без змін рішення судів, якими в аналогічній ситуації було зобов'язано уповноважений орган видати довідку.

Відповідно до ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених п. п. 1 і 2 ч. 1 ст. 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Проте, колегія суддів не погоджується з рішенням суду першої інстанції та позовом в частині зобов'язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 7 065,00 грн; надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50 % посадового окладу, окладу за спеціальне звання та за вислугу років 3 532,50 грн; премії 17,5 % - 765,00 грн.

Відповідно до Додатку 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

- посадовий оклад - 3 100,00 грн;

- оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2 200,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років (35 %) - 1 855,00 грн.

Як підтверджено наданою довідкою, додаткові види грошового забезпечення такі як: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 7 065,00 грн; надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50 % посадового окладу, окладу за спеціальне звання та за вислугу років 3 532,50 грн; премії 17,5 % - 765,00 грн не виплачуються. Вказані надбавки були встановлені наказом МВС України від 31.12.2007 № 499 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ і відсутні у поліцейських, тобто не передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2011 року № 988, якою визначено структуру грошового забезпечення поліцейських.

Додаткові пояснення позивача по справі, наведеного вище не спростовують, будь яка інформація про виплату чи зміну видів грошового забезпечення відсутня.

Отже, колегія суддів відмічає , що суд першої інстанції під час винесення рішення в частині зобов'язання виготовити та направити до відповідача нову довідку про розмір грошового забезпечення із додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції (надбавка за особливо важливі завдання) 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 7 065,00 грн; надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50 % посадового окладу, окладу за спеціальне звання та за вислугу років 3 532,50 грн; премії 17,5 % - 765,00 грн, з огляду на втручання в дискреційні повноваження відповідача, вийшов за межі завдань адміністративного судочинства.

При цьому, колегія суддів зазначає, що не визначає конкретну грошову суму, як просить позивач вказавши: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 7 065,00 грн; надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50 % посадового окладу, окладу за спеціальне звання та за вислугу років 3 532,50 грн; премії 17,5 % - 765,00 грн, оскільки конкретну грошову суму повинно бути встановлено в ході оформлення довідки про розмір грошового забезпечення, за конкретною посадою працюючого працівника у закладі де працював позивач, за даними цього закладу.

Рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом (ч. ч. 1-4 ст. 242 КАС України).

Згідно ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана постанова суду підлягає скасуванню із прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 310, 315, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області задовольнити частково.

Постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 14.11.2017 по справі № 553/790/17 скасувати в частині включення в нову довідку: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції ( надбавка за особливо важливі завдання) 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 7 065,00 грн; надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальне звання та за вислугу років 3 532,50 грн; премії 17,5% - 765,00 грн.

В цій частині прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити.

В іншій частині постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 14.11.2017 року по справі № 553/790/17 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у випадках, встановлених ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя (підпис)В.В. СтаростінСудді(підпис) (підпис) А.О. Бегунц С.С. Резнікова Повний текст постанови складено 05.02.2018 року