Рішення № 72026843, 05.02.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2018
Номер справи
818/2225/17
Номер документу
72026843
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 лютого 2018 р. Справа № 818/2225/17

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Глазька С.М., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області до Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, звернувся до суду, з позовною заявою до Сумської міської ради, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Сумської міської ради від 29 листопада 2017 року № 2861-МР в частині відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області (34743411) для будівництва багатоквартирних житлових будинків площею 0,8553 га., за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку №77б площею 0,8553 га. (кадастровий номер 5910136600:05:002:0052);

- зобов’язати Сумську міську раду розглянути на пленарному засіданні питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області (34743411) та прийняти рішення відповідно до вимог земельного законодавства України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що приймаючи оскаржуване рішення, відповідач прийняв його з порушенням норм чинного законодавства, оскільки сам проект відповідає нормам чинного законодавства, а також позивачем були вчинені всі дії для затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області для будівництва багатоквартирних житлових будинків за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку №77б.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 02 січня 2018 року відкрито провадження в дані справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно з ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу встановлено 15-денний строк для подання відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

До канцелярії суду, 24 січня 2018 року представник відповідача подав відзив, у якому відповідач заперечуючи проти позову, свою позицію обґрунтовує тим що, на підставі того, що наданий позивачем проект землеустрою містив суттєвий недолік, а саме у проекті землеустрою відсутнє погодження меж з суміжним власником земельної ділянки, вважає, що проект землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки для будівництва багатоквартирних житлових будинків за рахунок земель житлової та громадської забудови площею 0,8553 га., за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку № 77б (кадастровий номер 5910136600:05:002:0052) не відповідає вимогам законодавства, а рішення є обґрунтованим та законним.

31 січня 2018 року до канцелярії суду надійшла відповідь на відзив проти позову, в якій позивач не погодився з вищевказаними доводами та зазначив, що ні під час опрацювання поданого позивачем проекту землеустрою, ні під час його попереднього розгляду на засіданні профільної постійної комісії відповідача, а також під час прийняття відповідачем рішення про відмову у його погодженні, не було зазначено жодного недоліку у його оформленні.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до пункту 2 Рішення Сумської міської ради "Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" від 25.03.2015 за № 4193-МР Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування загальною площею 1,0667 га. (а.с. 9).

У подальшому, ПП «Мегаполіс», на вимогу позивача, розробило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області для будівництва багатоквартирних житлових будинків за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку №77б (а.с. 10).

Вказаний проект був погоджений в Управлінні Держземагенства у Сумській області (висновок від 30.06.2015 №1468/01-30-85) та Департаменті містобудування та земельних відносин Сумської міської ради (висновок від 17.06.2015 №194/08.01-17), що підтверджувало його відповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Також на підставі розробленого проекту здійснена реєстрація земельної ділянки за кадастровим номером 5910136600:05:002:0052 (а.с. 32-34).

Рішенням Сумської міської ради від 05.10.2016 № 1204-МР, позивачу було відмовлено у затвердженні даного проекту, вважаючи рішення Сумської міської ради від 05.10.2016 № 1204-МР таким, що не відповідає вимогам земельного законодавства, позивач звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з позовною заявою до Сумської міської ради про визнання рішення незаконним та спонукання до вчинення дій. Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 18.05.2017 по справі № 591/2039/17, позовні вимоги Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області до Сумської міської ради було задоволено, а саме:

- визнано протиправним та скасовано рішення Сумської міської ради від 05.10.2016 № 1204-МР в частині відмови Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, загальною площею 0,8553 (кадастровий номер 5910136600:05600260052) га., за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку № 77б для будівництва багатоквартирних житлових будинків;

- зобов’язано Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради вжити заходів щодо внесення на розгляд на найближчому пленарному засіданні чергової сесії Сумської міської ради проекту рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області земельної ділянки загальною площею 0,8553 (кадастровий номер 5910136600:05600260052) га., за адресою м. Суми, вул. Ковпака, біля будинку № 77б для будівництва багатоквартирних житлових будинків, а Сумську міську раду - та прийняти рішення у відповідності до вимог земельного законодавства України;

- стягнуто з місцевого бюджету за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Сумської міської ради на користь Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області судові витрати в сумі 1,600 гривень 00 коп. (а.с. 36-37).

Відповідач, не погодившись із вказаною постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу та просив суд апеляційної інстанції постанову Зарічного районного суду м. Суми від 18.05.2017 по справі № 591/2039/17 скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.07.2017 по справі № 591/2039/17 апеляційну скаргу Сумської міської ради залишено без задоволення, а постанову Зарічного районного суду м. Суми від 18.05.2017 залишено без змін (а.с. 38-40).

На виконання вищевказаного рішення суду, відповідачем було прийняте оскаржуване рішення від 29 листопада 2017 року № 2861- МР, яким було відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та наданні в постійне користування земельної ділянки Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області (а.с. 42).

Суд, відмовляючи у задоволенні позову, свою позицію обґрунтовує наступним.

Відповідно до частини 13 статті 123 Земельного кодексу України підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Статтею 50 Закону України «Про землеустрій» визначений перелік документів, які повинні були в проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а саме:

- завдання на розроблення проекту землеустрою;

- пояснювальну записку;

- копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності);

- рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом);

- письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду;

- довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;

- матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки);

- відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

- копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна для об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці;

- розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом);

- розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом);

- акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки);

- акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки);

- перелік обмежень у використанні земельних ділянок;

- викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

- кадастровий план земельної ділянки;

- матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки);

- матеріали погодження проекту землеустрою.

Відповідно до статті 198 Земельного кодексу України кадастровий план є складовою частиною кадастрової зйомки, яка проводиться для визначення та відновлення меж земельних ділянок. Таким чином, винос меж земельної ділянки проводиться вже після кадастрової зйомки.

Відповідно до статті 198 Земельного кодексу України кадастрова зйомка включає також погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.

У наданому до матеріалів справи проекті землеустрою, є акт прийому-передачі межових знаків на зберігання від 13.05.2015, в якому зазначено, що власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок претензій до існуючих меж не заявлено.

На звороті зазначеного акту є опис меж земельної ділянки, де зазначено, що від точки А до точки Б - земельна ділянка ДП «Паркінг» КОРП «Дрібнооптовий» Сумської міської ради, від точки Б до точки А - землі житлової та громадської забудови Сумської міської ради.

У акті прийому-передачі межових знаків на зберігання є підпис лише одного з суміжників - ДП «Паркінг» КОРП «Дрібнооптовий» Сумської міської ради. Підпис уповноваженої особи від Сумської міської ради відсутній.

Позивач, з приводу зазначених доводів відповідача, а саме щодо відсутності погодження меж Сумської міської ради, у відповіді на відзив від 31.01.2018, не навів обґрунтованих заперечень щодо можливості затвердження проекту землеустрою без погодження вказаних меж з відповідачем.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Також, суд зазначає, що позивач не обмежений в праві повторно подати на затвердження проект землеустрою, після усунення вищевказаних недоліків.

Відповідно ст.139 КАС України судові витрати в тому числі і судовий збір підлягають відшкодуванню в разі задоволення позову, або пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи те, що позивачу відмовлено у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, питання щодо повернення йому судових витрат у вигляді сплаченого судового збору судом не вирішується.

Керуючись ст. ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовної заяви Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Сумській області (вул. Г.Кондратьєва, 32/1, м.Суми, Сумська область, 40000) до Сумської міської ради (пл. Незалежності, 2, м.Суми, Сумська область, 40000) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії – відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня отримання копії повного тексту рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М. Глазько