Рішення № 72026457, 06.02.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2018
Номер справи
816/2469/17
Номер документу
72026457
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2469/17

Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В:

29 грудня 2017 року позивач ОСОБА_1 Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" про:

- застосування до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" (код ЄДРПОУ 01111598) заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки,

- встановлення Комунальному медичному підприємству "Лікарня Придніпровська" (код ЄДРПОУ 01111598) порядок і спосіб виконання судового рішення - шляхом заборони на користування за призначенням будівлею котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 та відключення вказаної будівлі від електропостачання,

- покладення на Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (39627, Полтавська область, м. Кременчук, вул. О. Древаля, 35) обов'язок контролю за дотриманням Комунальним медичним підприємством "Лікарня Придніпровська" (код ЄДРПОУ 01111598) заборони на користування за призначенням будівлею котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 та відключення її від електропостачання до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначив, що за результатами перевірки додержання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту – зафіксовані порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, тому подальша експлуатація будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 створює загрозу життю та здоров’ю людей.

Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідач надав до суду клопотання, у якому просив суд розглянути справу без участі його представника та зазначив, що при винесенні рішення покладається на розсуд суду.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що Комунальне медичне підприємство "Лікарня Придніпровська" (ідентифікаційний код 01111598) зареєстроване в якості юридичної особи /а.с. 36/.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власників на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 108169823 від 19.12.2017 підтверджено, що будівля котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, знаходиться на праві оперативного управління у Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" /а.с. 28-29/.

30.11.2017 Кременчуцьким міськрайонним управлінням ГУДСНСУ у Полтавській області видано наказ №15 "Про проведення позапланових перевірок стану пожежної і техногенної безпеки та виконання приписів у грудні 2017 року", яким доручено посадовим особам відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького МРУ ГУДСНСУ у Полтавській області провести позапланові перевірки об'єктів, що належать до сфери управління державних органів та органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій згідно додатку до наказу /а.с. 11/.

Так, згідно Додатку до вищевказаного наказу позаплановій перевірці стану пожежної і техногенної безпеки та виконання приписів об'єктів, що належать до сфери управління державних органів та органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, зокрема, підлягає Комунальне медичне підприємство "Лікарня Придніпровська" (пров. Павлівський, 1/4, вул. Леонова, 12, м. Кременчук, Полтавська область, 39600) /а.с. 12-13/.

11.12.2017 за підписом начальника Кременчуцького МРУ ГУДСНСУ у Полтавській області ОСОБА_2 на ім’я головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького МРУ ГУДСНСУ у Полтавській області ОСОБА_3 видано посвідчення на проведення перевірки №366 /а.с. 14/.

На підставі наказу від 30.11.2017 №15 "Про проведення позапланових перевірок стану пожежної і техногенної безпеки та виконання приписів у грудні 2017 року", посвідчення на проведення перевірки від 11.12.2017 №366, у період із 13.12.2017 по 15.12.2017 головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького МРУ ГУДСНСУ у Полтавській області ОСОБА_3 проведено позапланову перевірку Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" на предмет додержання останнім вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

За результатами перевірки складено акт від 15.12.2017 №361 /а.с. 15-22/, яким зафіксовано порушення вимог нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які мали місце на території будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, що знаходиться на праві оперативного управління у Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська".

Перевіркою встановлено та зафіксовано у акті перевірки від 15.12.2017 № 361, серед іншого, порушення нормативно-правових актів, що мали місце у котельні-пральні, а саме:

- не обладнано системою пожежної сигналізації приміщення будівлі котельні-пральні (розділ V п.1.2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 року №1417 та зареєстрованих у Мінюсті України 05.03.15 року за №252/26697 - далі ППБУ; додаток А таблиця А.2 п. 1.6.1 ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту»);

- не піддано вогнезахисному оброблянню дерев’яні конструкції даху будівлі (розділ III п. 2.5 ППБУ);

- з’єднання та відгалуження жил електричних проводів системи освітлення будівлі здійснюється за допомогою "скрутки" (розділ IV п.1.6 ППБУ);

- світильники в будівлі підвішені безпосередньо на струмопровідних проводах та експлуатуються зі знятими ковпаками (розділ IV п. 1.18 ППБУ);

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання (розділ IV п. 1.20 ППБУ);

- будівля не в повній мірі укомплектована вогнегасниками із такого розрахунку: ВП-96 - 1 шт., ВП-5 - 4 шт., ВВК-3,5 - 3 шт. (розділ V пп. 3.8, 3.15 ППБУ);

- приміщення електрощитової не відділене від суміжного приміщення протипожежними дверима 2-го типу (розділ IV п. 1.24 ППБУ; пп. 6.31, 6.2, 6.4, таблиця 3 ДБН В. 1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»).

Встановлення зазначених вище порушень стало підставою для звернення позивача до адміністративного суду з даним позовом.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначають Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V) та Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, затверджений наказом МВС України від 02.11.2015 №1337 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.11.2015 за №1467/27912.

Відповідно до статті 1 Закону №877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (стаття 1 Закону №877-V).

Згідно зі статтею 6 Закону № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів, зокрема, є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю). Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових заходів, передбачених частиною четвертою статті 2 цього Закону. Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (статті 1 Кодексу цивільного захисту України).

Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: 1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; 2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; 3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Згідно зі статтею 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Також статтею 70 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду (частина друга статті 70 Кодексу цивільного захисту України).

Так, враховуючи вищезазначені положення нормативно-правових актів, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходів (перевірок), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.

Перевіркою встановлено, що у будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, що перебуває на праві оперативного управління КМП "Лікарня Придніпровська", останнім порушено Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС України від 30.12.2014 року №1417 - далі ППБУ.

Згідно пунктів 1,2 Правил пожежної безпеки ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд та є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Серед порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки мають місце недотримання вимог пункту 2.5 Розділу ІІІ, пунктів 1.6, 1.18, 1.20, 1.24 Розділу ІV, пунктів 1.2, 3.8, 3.15 Розділу V Правил пожежної безпеки, додатку А таблиця А.2 п. 1.6.1 ДБН В.2.5-56-2014 "Системи протипожежного захисту", пунктів 6.31, 6.2, 6.4, таблиці 3 ДБН В. 1.1-7-2016 "Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги".

Пунктом 2.5 розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні передбачено, що у будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують I групу вогнезахисної ефективності.

Необхідність обробляння засобами вогнезахисту дерев'яних елементів інших конструкцій будинків визначається відповідними нормативними документами за видами будинків.

Відповідно до пунктів 1.6, 1.18, 1.20, 1.24 Розділу ІV Правил пожежної безпеки з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів мають здійснюватися за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів. Місця з'єднання жил проводів і кабелів, а також з'єднувальні та відгалужувальні затискачі повинні мати мінімальний перехідний опір, щоб уникнути їх перегрівання і пошкодження ізоляції стиків. Втрати опору ізоляції на стиках повинні бути не більше втрат опору ізоляції на цілих жилах цих проводів і кабелів.

Улаштування та експлуатація тимчасових електромереж забороняються. Винятком можуть бути тимчасові електромережі, які живлять ілюмінаційні установки, а також електропроводки в місцях проведення будівельних, тимчасових ремонтно-монтажних та аварійних робіт.

Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ.

Забороняється влаштовувати незаповнені отвори в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові.

Згідно пункту 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні будинки, приміщення та споруди повинні обладнуватися системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту".

Відповідно до пунктів 3.6, 3.8, 3.15 Розділу V Правил пожежної безпеки територія підприємств, будинки, споруди, приміщення, технологічні установки повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку.

Ця вимога стосується також будівель, споруд та приміщень, обладнаних будь-якими типами систем пожежогасіння, пожежної сигналізації або внутрішніми пожежними кран-комплектами.

До початку експлуатації об'єкти (будинки, споруди, приміщення, технологічні установки) повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно з Типовими нормами належності вогнегасників, затвердженими наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02 квітня 2004 року N 151, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2004 року за N 554/9153.

Необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння повинна визначатися відповідальним за пожежну безпеку на об'єкті окремо для кожного поверху та приміщення, а також для етажерок відкритих установок.

Якщо в одному приміщенні знаходяться декілька різних за пожежною небезпекою виробництв, не відділених одне від одного протипожежними стінами, то всі ці приміщення повинні забезпечуватись вогнегасниками, пожежним інвентарем та іншими видами засобів пожежогасіння за нормами найбільш небезпечного виробництва.

Пунктом 3.15 Розділу V Правил пожежної безпеки встановлено, що вогнегасники слід встановлювати у легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі. При цьому необхідно забезпечити їх захист від потрапляння прямих сонячних променів та дії опалювальних та нагрівальних приладів.

Відстань між місцями розташування вогнегасників не повинна перевищувати: 15 м - для приміщень категорій А, Б, В (горючі гази та рідини); 20 м - для приміщень категорій В, Г, а також для громадських будівель та споруд. Пожежні щити (стенди), інвентар, інструмент, вогнегасники в місцях установлення не повинні створювати перешкоди під час евакуації.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не дотримав вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, у зв'язку з чим подальша експлуатація будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, створює загрозу життю та здоров'ю людей.

Встановлені перевіркою та зафіксовані у акті перевірки № 361 від 15.12.2017 порушення, як окремо, так і в сукупності, можуть призвести до виникнення пожежі, яка створить загрозу життю та здоров'ю людей своїми небезпечними чинниками, такими як: токсичні продукти горіння, вогонь, висока температура навколишнього середовища, дим, знижена концентрація кисню, вибухи, руйнування будівельних конструкцій.

Встановлення електровимикачів та розеток на горючі основи призведе до виникнення пожежі. Не проведені заміри опору ізоляції та перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання може призвести до аварійних режимів роботи електромережі, та як наслідок, до виникнення пожежі.

Експлуатація світильників з лампами розжарювання без захисного скла (ковпака) може призвести до виникнення пожежі. Експлуатація проводів із з'єднанням жил за допомогою скручування призведе до виникнення пожежі внаслідок великих перехідних опорів. Відсутність системи пожежної сигналізації призведе до несвоєчасного виявлення пожежі та відповідно до несвоєчасного вжиття невідкладних заходів по її гасінню та евакуації людей.

Не забезпеченість первинними засобами пожежогасіння зумовлює відсутність можливості гасіння пожежі на початковій стадії її виникнення. Відсутність інструкцій про заходи пожежної безпеки для кожного приміщення об'єкта може призвести до виникнення пожежі. Відсутність вогнезахисного обробляння дерев'яних конструкцій дахового приміщення зумовлює підвищення її протипожежного навантаження та швидке розповсюдження пожежі по всій площі будівлі.

З огляду на викладені обставини, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги виникнення загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, не надання відповідачем доказів на підтвердження усунення порушень, встановлених в ході проведення позапланової перевірки, суд приходить до висновку про необхідність застосування до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" (ідентифікаційний код 01111598) заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Також суд дійшов висновку щодо наявності підстав для встановлення Комунальному медичному підприємству "Лікарня Придніпровська" (ідентифікаційний код 01111598) наступного порядку і способу виконання судового рішення – шляхом відключення від електропостачання будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 та заборони Комунальному медичному підприємству "Лікарня Придніпровська" (ідентифікаційний код 01111598) здійснювати користування за призначенням будівлею котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Щодо клопотання позивача про покладення на Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (39627, Полтавська область, м. Кременчук, вул. О. Древаля, 35) обов'язок контролю за дотриманням Комунальним медичним підприємством "Лікарня Придніпровська" (код ЄДРПОУ 01111598) заборони на користування за призначенням будівлею котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 та відключення її від електропостачання до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки суд зауважує, що позивач не потребує покладення на нього обов'язку з контролю виконання судового рішення, оскільки ОСОБА_1 управління та його структурні підрозділи наділені відповідними повноваженнями вживати у порядку та спосіб, визначений чинним законодавством, заходів реагування по відношенню до підконтрольних суб'єктів, а тому у задоволенні вказаного клопотання слід відмовити.

Отже, адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Отже, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області (вул. М. Бірюзова, 26/1, м. Полтава, Полтавська область, 36007, код ЄДРПОУ 38610079) до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" (пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 01111598) про застосування заходів реагування задовольнити.

Застосувати до Комунального медичного підприємства "Лікарня Придніпровська" (пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 01111598) заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Встановити порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом відключення від електропостачання будівлі котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 та заборони Комунальному медичному підприємству "Лікарня Придніпровська" (код ЄДРПОУ 01111598) здійснювати користування за призначенням будівлею котельні-пральні за адресою: пров. Павлівський, 1/4, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03 жовтня 2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя ОСОБА_4