Рішення № 72026431, 05.02.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2018
Номер справи
814/11/18
Номер документу
72026431
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 лютого 2018 р. справа № 814/11/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О. розглянув в порядку спощеного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54034

до відповідача:Миколаївської обласної державної адміністрації, вул. Адміральська, 22, м.Миколаїв, 54001

про:визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1) звернувся з позовом до Миколаївської обласної державної адміністрації (надалі - відповідач) з вимогами про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не направлення позивачу відповіді на його звернення до Урядової гарячої лінії від 26.11.2017 р., зареєстрованого за номером ІЛ-7561805 у термін встановлений ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» (надалі - Закон) та зобов'язати відповідача повідомити про результати розгляду цього звернення.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що звертався до Миколаївської обласної державної адміністрації із зверненням на Урядову гарячу лінію, однак відповіді на це звернення не отримано у термін встановлений Законом. Також, 01.02.2018 р. від позивача надійшло пояснення на відзив, згідно якого позивач зазначив, що звернення по суті ніким не розглянуте, а відповідь надана Департаментом праці та соціального захисту Миколаївської міської ради не стосується цього звернення.

Відповідач позов не визнав, у своєму відзові в задоволенні позову просив відмовити. Свою позицію обґрунтував тим, що звернення позивача на Урядову гарячу лінію стосується питання тематики комунального господарства та соціального захисту населення, у зв'язку з чим звернення направлено за належністю до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яким в свою чергу звернення позивача розглянуте у терміни встановлені Законом.

Ухвалою суду від 05.01.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу надати до суду відзив на позовну заяву.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Заяв і клопотань учасники справи суду не подавали.

Процесуальних дій у справі судом не вчинялось.

Вирішуючи спір, суд враховує наступне.

26.11.2017 р. позивач звернувся на Урядову гарячу лінію із заявою, яка зареєстрована за №ІЛ-7561805 та прийнята контакт центром Миколаївської області.

27.11.2017 р. контактним центром Миколаївської області звернення позивача направлено за належністю на розгляд до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, оскільки суть порушеного у зверненні позивача питання стосується тематики комунального господарства та соціального захисту населення, що є компетенцією останнього органу.

04.12.017 р. за вих. номером 09.4595/2 Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради надано позивачу відповідь на звернення №ІЛ-7561805 від 26.11.2017 р., яку також направлено до контактного центру Миколаївської області.

Позивач вважає, що відповідачем порушено норми Закону, оскільки його звернення не розглянуте у терміни встановлені ст. 20 Закону, а в поясненнях на відзив зазначив, що відповідь на його звернення не стосується питання порушеного в цьому зверненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до ст. 14 Закону, органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи зобов'язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.

Відповідно до ст. 20 Закону, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Пунктом 3 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" зазначено, що у разі якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, зверненні не входять до їх повноважень, воно, в термін не більше 5 днів пересилається ним за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

Відповідно до Типового положення про контактний центр Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва і Севастополя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 № 21 (надалі-Положення №21), Контактний центр Миколаївської області забезпечує за допомогою програмно-технічного комплексу Національної системи попереднє опрацювання звернень, що надходять на урядову «гарячу лінію» за єдиним цілодобовим багатоканальним телефонним номером « 15-45» та через Інтернет і надсилає їх за належністю, відповідно до ст.ст.5, 7 Закону України «Про звернення громадян», постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898 «Про взаємодію органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи "Урядовий контактний центр", на розгляд органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям і установам, розташованим на території Миколаївської області, що уповноважені вирішувати порушені у зверненнях питання та забезпечує дотримання строкового контролю.

Згідно з п. 1.1, 2.1 Положення про департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 23 лютого 2017 р. №16/32, Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі - департамент) є виконавчим органом Миколаївської міської ради. Основні завдання департаменту полягають в реалізації повноважень виконавчих органів Миколаївської міської ради в галузі соціального захисту населення, надання соціальних послуг, реалізації державної політики в галузі соціально-трудових відносин, охорони праці та зайнятості з метою комплексної підтримки й створення передумов для зростання якості життя населення міста.

Таким чином, в ході розгляду справи судом встановлено, що позивачем у зверненні було порушення питання, що стосувалось сфери соціального захисту населення, а тому відповідач правомірно направив для розгляду по суті це звернення до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради в свою чергу, надав позивачу відповідь на його звернення у термін 8 днів та надав звіт до Контактного центру Миколаївської області.

Посилання позивача у відповіді на відзив, на те що відповідь Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради не відповідає його зверненню, суд не приймає до уваги, оскільки відповідачем у справі є Миколаївська обласна державна адміністрація, дії якої оскаржив позивач та діям якої дав оцінку суд, а не відповідність чи не згода позивача з відповіддю Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради виходить за межі предмету доказування в даній справі.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем повністю доведено відповідність оскаржуваних позивачем дій нормам чинного законодавства України.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Судові витрати у справі відсутні.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволення позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54034, НОМЕР_1) до Миколаївської обласної державної адміністрації (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 00022579) , відмовити.

2. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення, в порядку, визначеному ст. ст. 295-297, з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суддя А. О. Мороз