
Справа №592/10223/17
Провадження №2-а/592/17/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 року м.Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми у складі:
головуючого – судді Труханової Л.М.,
за участю секретаря – Сахненко О.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Сумської області, третя особа: Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про визнання протиправною бездіяльність про відмову у перерахунку пенсії та зобов’язання провести перерахунок розміру призначеної пенсії,
в с т а н о в и в:
18.09.2017 р. позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, який у подальшому уточнив, та свої вимоги мотивує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 1994 р., пенсія йому призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановами Кабінету Міністрів України від 11.12.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»,та №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої власди , органів прокуратури, судів та інших органів" , якими встановлені високі розміри грошового забезпечення працівників поліції за посадові оклади і спеціальні звання і які значно перевищують посадові оклади та оплату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Віцдповідно до абзаці 2 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про національну поліцію" за колишніми працівниками міліції , у тому числі пенсіонерами, а також членами їх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим законом для колишніх поліційських, членів їх сімей, інших осіб. Відповідач зобов"язаний був здійснити перерахунок раніше нарахованої йому пенсії. Однак за надуманими мотивами в добровільному порядку він відмовився здійснити перерахнок пенсії з 01.01.2016 згідно Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ №45 від 13.02.2008. Згідно довідкивід 10.05.2017 №11/130-284 (457) , виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області , розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії становить: посадовий оклад-3250 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням-2200 грн.; надбавка за стаж служби 45 %-2452,50 грн.; премія 2,65%-209,42 грн.. На даний час нарахування та виплати йому пенсії проводиться згідно розмірів грошового забезпечення , передбаченого довідкою 1/653-289(436) від 11.06.2012. При цьому не враховуються надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення в розмірі 43%, надбавка за виконання особливо важливих завдань (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років), що становить 50% та премія в розмірі 109,40% , що зазначені в довідці від 11.06.2012, що суперечить вимогам ч.1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Частиною 3 чт.8 Конституції України передбачено, що норми Конституції України є нормами прямої дії , а тому нормативно-правові акти , прийняті пізніше , не мають зворотної дії , крім випадків , коли вони пом"якшують або скасовують відпровідальність особи. До того ж нормами чинного законодавства України визначено, що погіршення положення пенсіонерів не допускається. Це ж підтверджено і рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1-рп/99 , відповідно до якого загально визначеним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
На підставі чого позивач просить визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови провести перерахунок з 01.01.2016р. раніше нарахованої йому пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., протиправною та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату раніше нарахованої позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., починаючи з 01.01.2016р. з урахуванням нових додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та раніше встановлених розмірів грошового забезпечення, зокрема посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції, надбавку за вислугу років в розмірі 45%, надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення в розмірі 43% та премії в розмірі 109,4%, згідно постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» без обмеження граничного розміру, також просить встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області в десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили подати звіт про виконання рішення суду.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_3 у судовому засіданні у задоволенні позову просить відмовити та пояснила , що перерахунок пенсії військовослужбовцям може бути проведени й лише на підставі відповідної довідки щодо зміни розмірів грошового забезпечення , яка видана уповноваженим органом. Довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії надійшла від ліквідаційної комісії МВСУ в сумській області у травні 2017 року. Оскільки відповідно до ст. 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб" виплата пенсій звільнених зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то перерахунок та виплату перерахованої пенсії відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 №988 буде забезпечено після виділення додаткових коштів з державного бюджету України.
Положеннями ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", встановлено , що максимальний розмір пенсії ( з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів , установлених для осіб , які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат , встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.. Отже, підстави для здійснення перерахунку та виплати перерахованої пенсії позивача без обмеження граничного розміру, відсутні.
Позивач не наводить обгрунтованих доводів необхідності застосування судом положень ч.1 ст. 267 КАС України. Так, позивачем не надано належних та допустимих доказів , які б свідчили про можливість ухилення головного управління від виконання судового рішення, тому відсутні підстави для задоволення вимоги позивача про встановлення судового контролю та звернення судового рішення до негайного виконання.
Представник третьої особи -ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в судовому засіданні пояснила, що довідка від 10.05.2017 за №11/130-284 (457) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу містить ті складові, як були нараховані заступнику начальнику відділу поліції за листопад 2015 р.., а саме: посадовий оклад-3250 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням-2200 грн.; надбавка за стаж служби 45%-2452,50 грн.; прем ія 2,65%-209,42 грн.. Інші складові, а саме надбавка за виконання особливо важливих завдань вирозмірі 50%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 43% та премія в розмірі 109,40% особі , на вказаній посаді, не нараховувались і не виплачувались, а тому відсутні підстави їх зазначати в довідці для перерахунку пенсії позивачу від 10.05.2017.
З 15.12.2017 р. Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) діє у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 р., підпунктом 10 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення, передбачено, що справи у судах першої інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Заслухавши сторони, дослідивши надані докази, суд дійшов наступного висновку.
З 01.01.2007 ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області і отримує пенсію призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також старості та в інших випадках, передбачених законом.
З приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
29.12.2015 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015 р. (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесені зміни до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частиною 16 статті 43 Закону № 2262-XII передбачено, що у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.
Згідно абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18.11.2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268» встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, суд дійшов висновку, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських з 01.01.2016 р.
Судом встановлені наступні обставини.
10.05.2017 р. за підписом заступника голови Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Довідку про розмір грошового забезпечення на ім’я ОСОБА_1 № 11/130-284 (457), згідно якої відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988, Наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 р. за посадою заст. начальника УВС м. Суми нач. Відділу по роботі з особовим складом/Заступник начальника відділу поліції становить: посадовий оклад – 3250,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник(кап.2 р. ст. бат. коміс. інт/в. врач/іеж./юрист 1р.)) – 2200,00 грн., надбавки за стаж служби 45% – 2452,00 грн.; премія 2,65 % - 209,42 грн., всього 8111,92 грн. (а.с. 16).
Крім складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії вказаних у довідці № 11/130-284 (457) від 10.05.2017 р. у матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 знаходиться Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, яка направлялася для здійснення перерахунку пенсії 11.06.2012 р. № 11/653-289 (436) та з урахуванням розміру грошового забезпечення перераховувалася та виплачується пенсія позивача, яка містить надбавку за вислугу років – 35%, надбавку за виконання особливо важливих завдань (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років) - 50 %, надбавку за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення (від посадового окладу) – 43 %, премію – 109,40% (а.с. 15).
На звернення позивача, Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області листом від 04.09.2017 р. № 177/33/01 відмовила ОСОБА_1 у включенні інших надбавок, та зазначили, що на підставі чинного законодавства на 01.01.2016 за посадою заступника начальника УВС м. Суми – начальника відділу по роботі з особовим складом розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії становить: посадовий оклад – 3250,00 грн.; оклад за звання (підполковник міліції) – 2200,00 грн., надбавки за стаж служби 45% – 2452,00 грн.; премія 3,11 % - 245,77 грн., всього 8148,27 грн. з посиланням на те, що середній розмір премії заступника начальника відділу управління, відділів (відділень) поліції, що фактично виплачені у грудні 2015 року складає 3,11 %, інші надбавки, доплати і підвищення у грудні 2015 р. поліцейським не виплачувались, інформації щодо включення цих доплат і підвищень до розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2016 р. від МВС України не надходило. (а.с. 42-43).
Суд вважає посилання Ліквідаційної комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на те, що вказані надбавки не можуть включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ безпідставними, з огляду на те, що постанова КМУ № 1294 так само як і постанова КМУ № 988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, рядового і начальницького складу» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Суд вважає, що у силу прямої дії норми ч. 1 ст. 58 Конституції України (закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи) зміна розміру хоча б одного чи кількох видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та інших осіб, згідно змісту Закону України № 2262 не повинна мати наслідком скасування вже отриманих пенсіонером інших видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, які встановлені йому на момент виходу на пенсії та які він отримує на даний момент.
Крім того, постановою КМУ № 988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови КМУ № 1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.
Таким чином, у довідку для перерахунку пенсії позивача необхідно включити додаткові види грошового забезпечення надбавки та премії, які отримував позивач, та зміст яких не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства або виходячи із середніх показників, в той час як встановлення таких премій або надбавок, доплат тощо, та відповідно виплата пенсії, відбувалась безпосередньо з призначених позивачу, а саме: надбавки за вислугу років – 45 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань – 50 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення – 43 %, премії – 109,4%.
Зважаючи на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню – слід визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови провести перерахунок з 01.01.2016р. раніше нарахованої позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., протиправною та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату раніше нарахованої позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., починаючи з 01.01.2016р. з урахуванням нових додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та раніше встановлених розмірів грошового забезпечення, зокрема посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції, надбавку за вислугу років в розмірі 45%, надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення в розмірі 43% та премії в розмірі 109,4%, згідно постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Суди не вправі втручатися в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування при здійсненні ними функцій та повноважень, визначених законодавством, не вправі переймати на себе функції суб'єктів владних повноважень, оскільки чинним законодавством України суди не наділені правом створювати норми права, а наділені лише компетенцією перевіряти уже створені норми права на їх відповідність вищестоящим в ієрархії нормативно-правовим актам.
Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
Таким чином, суди не вправі підміняти собою державні органи, компетенція яких чітко регламентована чинним законодавством. Так, повноваженнями щодо визначення конкретного розміру грошового забезпечення наділений виключно відповідач, а тому зазначення судом конкретних розмірів грошового забезпечення, які повинні бути включені в довідку, є виходом за межі повноважень суду, наданих чинним законодавством при постановленні судових рішень.
При цьому суд не зазначає конкретні суми зазначених надбавок та премії, оскільки суд не може перебирати на себе функцію здійснення визначення конкретних сум розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії замість органу, якому надані такі повноваження.
Підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду судне вбачає.
Також, щодо позовних вимог в частині покладення обов'язку на відповідача провести перерахунок і виплату пенсії без обмеження граничного розміру, судом зазначано наступне.
Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Отже, захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Враховуючи, що вказана позовна вимога заявлена на майбутнє та на момент прийняття рішення судом першої інстанції немає підстав вважати, що права позивача на визначення розміру пенсії в подальшому будуть порушені Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні вказаної частини позову.
Таким чином суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
На підставі ч. 1 ст. 139 КАС України суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань суб’єктів владних повноважень відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 2, 5 - 9, 72 - 77, 90, 139, 243 - 246, 250, підпунктом 10 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
в и р і ш и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови провести перерахунок з 01.01.2016р. раніше нарахованої ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., протиправною.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату раніше нарахованої ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та №947 від 18.11.2015р., починаючи з 01.01.2016р. з урахуванням нових додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та раніше встановлених розмірів грошового забезпечення, зокрема посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції, надбавку за вислугу років в розмірі 45%, надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення в розмірі 43% та премії в розмірі 109,4%, згідно постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
В іншій частині вимог – відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (місцезнаходження: місто Суми, вулиця Пушкіна,1, Код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1), реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд міста Суми протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 29.01.2018 року.
Суддя Л.М. Труханова