
Справа № 487/5500/17
Провадження № 2-а/487/43/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.2018 року м. Миколаїв
Заводський районний суд м. Миколаєва в складі головуючого судді Сухаревич З.М., за участю секретаря Попович А.Г., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області про визнання неправомірними дій щодо нездійснення перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
18.10.2017 року до Заводського районного суду м. Миколаєва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ України в Миколаївській області про визнання неправомірними дій щодо нездійснення перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 06.03.2017 року Миколаївський окружний адміністративний виніс постанову у справі за його позовом до МВС України, третя особа Головне управління ПФУ в Миколаївській області про визнання неправомірними дій щодо нездійснення перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. Зазначена постанова 12.07.2017 року була скасована постановою Одеського апеляційного адміністративного суду та винесено нову постанову. Зокрема, визнано протиправною бездіяльність МВС України щодо не надіслання до ПФУ України у встановлений пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року №45, строк повідомлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року. Проте, у позові, з яким звертався до Миколаївського окружного адміністративного суду, не ставив вимогу до ГУ ПФУ України в Миколаївській області щодо здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року. Відповідач з 01.01.2016 року після направлення від 03.02.2017 року листа-повідомлення МВС України за №1460/05/22-2017 про підстави перерахунку призначеної йому пенсії не здійснив її перерахунок, у зв'язку з чим був змушений звернувся до суду з цим позовом.
Представник відповідача надав до суду заперечення, відповідно до яких просив залишити позовні вимоги за період з 01.01.2016 року по 06.06.2017 року - без розгляду в зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності, у задоволенні іншої частини позову просив відмовити, посилаючись на безпідставність позовних вимог, оскільки в Державному бюджеті на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України виходячи із грошового забезпечення поліцейських не були передбачені у зв'язку з відсутністю підстав.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.03.2017 року Миколаївський окружний адміністративний суд виніс постанову у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа Головне управління ПФУ в Миколаївській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити пені дії, відповідно до якої позов задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справи України щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року; зобов'язано Міністерство внутрішніх справи України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2017 року вказану постанову суду скасовано та поставлено нову постанову, визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справи України щодо не надіслання до Пенсійного фонду України у встановлений пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року №45, строк повідомлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.
Так, відповідно до висновків, до яких дійшов Миколаївський окружний адміністративний суд, які викладені у постанові від 02.03.2017 року, з якими погодився суд апеляційної інстанції, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїм складовим є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, на підстави постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Проте, на сьогоднішній день, навіть після направлення 03.02.2017 року листа-повідомлення Міністерством внутрішніх справ України за №1460/05/22-25017 про підстави перерахунку пенсії, відповідач не здійснив перерахунок пенсії позивачу ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.
Суд вважає безпідставними твердження представника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо неможливості здійснення перерахунку пенсії до виділення коштів з Державного бюджету України пенсії, оскільки право позивача на пенсійне забезпечення не може ставитися в залежність від відсутності бюджетних асигнувань. Окрім цього, відповідно до практики Європейського суду з прав людини (справа «Сук проти України», справа «Кечко проти України») суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджету, оскільки державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.
Суд також не приймає до уваги посилання відповідача в частині застосування строку позовної давності та залишення без розгляду позовних вимог за період з 01.01.2016 по 17.04.2017 року, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України (в редакції що діяла на момент звернення до суду) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги про визнання неправомірними дій щодо нездійснення перерахунку пенсії та зобов'язання Головне управління ПФУ в Миколаївській області здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 року є обґрунтованими, а за такого позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 6,17, 139, 246, 262-263 КАС суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області (місцезнаходження: м. Миколаїв вул. Морехідна, 1, код ЄДРПОУ 1384159) про визнання неправомірними дій щодо нездійснення перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 призначеної пенсії від 29 грудня 2006 року з 01 січня 2016 року згідно листа-повідомлення Міністерства внутрішніх справ України за №1460/05/22/2017 про підстави перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року згідно листа-повідомлення Міністерства внутрішніх справ України за №1460/05/22/2017 про підстави перерахунку пенсії від 29 грудня 2016 року.
Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.
Суддя З.М.Сухаревич