
Справа №521/18170/17
Номер провадження 3/521/103/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.01.2018 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого Жуковський С.О.
при секретарі Бершадської А.Ю.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
адвоката ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 1651/500200000/17, що надійшла 01.11.2017 року з Одеської митниці ДФС, відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, –
ВСТАНОВИВ:
19.10.2017 року о 9 годин 30 хвилин у оглядовому залі ?Відліт? Міжнародного аеропорту ?Одеса? в зоні діяльності митного поста ?Міжнародний аеропорт?Одеса? Одеської митниці ДФС, проходив митний контроль громадянин України ОСОБА_3, який прибув з України до Туреччини літаком ?Б-737? б/н TC-JHO авіакомпанії ?Турецькі авіалінії?, рейсом №466 сполученням ?Одеса-Стамбул?.
Формою проходження митного контролю гр.. ОСОБА_3 обрав проходження через зону (коридор) спрощеного митного контролю (?зелений коридор?) що належним чином інформаційно обладнана, тим самим шляхом вчинення дій заявив про відсутність у нього товарів, які під час переміщення через митний кордон України громадянами підлягають обов?язковому письмовому декларуванню, а також на переміщення яких через митний кордон встановлено заборони або обмеження.
Після перетину гр.. ОСОБА_3 білої лінії, що позначає закінчення ?зеленого коридору?, на вимогу інспектора митниці пред?явити наявність у нього валютні цінності, гр.. ОСОБА_3 надав наявну при ньому готівку, іноземну валюту. Після перерахунку валюти було встановлено, що загальна сума складає 11000 євро.
Згідно ?Інструкції про перемщення готівки і банківських металів через митний кордон України», затвердженої постанови НБУ від 27.05.2008 №148 (зі змінами) фізична особа має право ввозити в Україну готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро без письмового декларування митному органу. Згідно Постанови Правління НБУ від 25.07.2012 №312 фізична особа нерезидент має право ввозити в Україну готівку, в сумі що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
На підставі вказаних обставин посадовою особою митниці відносно ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил №1651/500200000/17 від 19.10.2017 року за ознаками ст. 471 МК України.
Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_3 був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста ОСОБА_1 22.11.2017 року о 10 годині 00 хвилин, про що власноручно розписався у протоколі, однак до суду у призначений час останній не з’явився, про причини неявки суду не повідомив.
Представник ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечила проти задроволення подвння Одеської митниці ДФС.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина ОСОБА_3 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши представника Одеської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_4 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежене законодавством України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через" митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень.
Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином „зеленого" коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту - перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Відповідно до ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання „зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не піддягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державним, органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 МК України обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.
Відповідно до п. 2 розділу 2 «Інструкції про переміщення готівки через митний кордон України», затвердженої постановою Національного Банку України від 27 травня 2008 року № 148, «фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі». Даний пункт, вказує на те, що переміщення через митний кордон України готівки що більш 10000 євро є забороненим та обмеженим без декларування, що у свою чергу включає кваліфікуючу ознаку, як «... переміщення товарів через митний кордон України які заборонено або обмежено законодавством».
Окрім викладеного, вина ОСОБА_3 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 1651/500200000/17 від 19.10.2017 року, доповідною запискою, письмовими поясненнями ОСОБА_3 та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_3, його ставлення до вчиненого проступку, обставини які пом’якшують відповідальність, а саме те, що ОСОБА_3 вперше притягується до адміністративної відповідальності, та з урахуванням обставин, які свідчать про відсутність будь-яких достовірних даних які б могли підтвердити законне джерело походження виявленої у ОСОБА_3 готівки, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацію на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 1651/500200000/17 від 19.10.20172018 року валюти.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 1651/500200000/17 від 19.10.2017 року валюти.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 352 гривень 24 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.О. Жуковський