
Справа № 636/3198/17
Провадження № 2-а/636/41/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2018 року суддя Чугуївського міського суду Харківської області Слурденко О.І. розглянувши адміністративну позовну заяву керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області до Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області,-
ВСТАНОВИВ:
22.09.2017 року до суду від Керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області надійшла адміністративна позовна заява про визнання незаконним та скасування рішення ІХ сесії Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області від 11.05.2016 року в частині затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною її цільового призначення ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за рахунок земель сільськогосподарського призначення (пасовища) по вулиці Маєвського,14Г та передачі у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,15 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд у селищі Новопокровка по вулиці Маєвського,14Г, яка подана ним до Новопокровської селищної ради Чугуївського району.
Ухвалою судді Чугуївського міського суду Харківської області від 27.09.2017 року вказану позовну заяву залишено без розгляду.
Ухвалою колегії суддів Харківського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2017 року скасовано зазначену ухвалу Чугуївського міського суду Харківської області, а справу вирішено повернути до суду першої інстанції на подальший розгляд.
Дана адміністративна справа повернулась до Чугуївського міського суду Харківської області 24.01.2018 року.
Однак, 15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 № 2147 - VІІІ, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.
Відповідно до Розділу VII п.12 та 15 Перехідних положень КАС України (діючої редакції), заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набраннячинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином та враховуючи вказані положення, дана позовна заява повинна розглядатися за правилами КАС України, які викладені в новій редакції, оскільки позовна заява була подана до суду до набрання чинності вказаної редакції КАС України.
Вимогами, які передбачені ст. 20 КАС України, чітко розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів, та визначено те, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, а місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Позовні вимоги в даному випадку стосуються щодо визнання рішення суб’єкта владних повноважень незаконним та його скасування, які не відносяться до переліку адміністративних справ, який визначений частиною 1 ст. 20 КАС України.
Тому, враховуючи вимоги діючої редакції КАС України, дана адміністративна позовна заява підсудна лише окружним адміністративним судам.
За таких підстав Чугуївському міському суду Харківської області не вбачається за можливе відкрити провадження по справі та розглянути її по суті заявлених вимог у зв’язку з тим, що вона належить до територіальної юрисдикції іншого суду, а саме Харківського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, вважаю за необхідне повернути позивачу позовну заяву у зв’язку з її непідсудністю Чугуївському міському суду Харківської області щодо звернення з нею до Харківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 248 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративну позовну заяву керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області до Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області, - повернути керівнику Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області у зв’язку з її непідсудністю Чугуївському міському суду Харківської області щодо звернення з нею до Харківського окружного адміністративного суду.
Роз'яснити позивачу його право на звернення з зазначеною заявою до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 15-денний строк з дня винесення ухвали апеляції.
Суддя