
Справа №: 343/68/18
Провадження №: 3/0343/24/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2018 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді- Андрусіва І.М.,
за участю: секретаря судового засідання- Оленяк С.І.,
прокурора - Сабара Л.В.,
розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працює майстром лісу Свічівського лісництва ДП "Вигодське ЛГ", ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, в минулому до адміністративної відповідальності не притягувався, ІПН:НОМЕР_1,
за ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,–
ВСТ АНОВИВ:
ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Правопорушення вчинене при наступних обставинах.
Відповідно до наказу директора ДП "Вигодське ЛГ" №7-к від 01.02.2012 року ОСОБА_1 переведено на посаду майстра лісу Свічівського лісництва ДП "Вигодське ЛГ" з повною матеріальною відповідальністю та постадовим окладоми відповідно до штатного розпису.
На піставі вимог п.4 ч.1 ст.93 Лісового кодексу України на майстра лісу ОСОБА_1 як працівника лісової охорони покладаються обов"язки щодо запобігання порушенням законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, своєчасного виявлення таких прушень і вжиття відповідних засобів щодо їх усунення.
Згідно посадової інструкції майстра лісу Свічівського лісництва ДП "Вигодське ЛГ", з якою ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис, останній є відповідальним за санітарний стан лісів і районів знаходження обходу, охороною і захистом лісів від пожеж, самовільних рубок та інших порушень та відповідно до підпунктів "а" п.2 ч.1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції "є суб"єктом, на якого поширюється дія цього Закону, так як являється посадовою особою юридичної особи публічного права.
ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.05.2017р., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а фактично подав дану декларацію 09.11.2017 року о 08.52 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 09.11.2017 року. Місцем вчинення даного правопорушення є юридична адреса ДП "Вигодське лісове господарство": Івано-Франківська область, Долинський район, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40. Моментолм виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка вправі складати адмінпротокол, оцінюючи зібрані докази, дійшла до висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення, у даному випадку-це дата складання протоколу 11.01.2018 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, та суду пояснив, що заповнив декларацію у паперовому варіанті та подав спеціалісту відділу кадрів для відправки в електронному вигляді. Не вжив заходів для перевірки чи була декларація подана до 01.05.2017 року. Просив суворо його не карати.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1. адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності, та накласти стягнення у вигляді 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" доведена зібраними матеріалами справи, а саме:
- протоколом № 7 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 11.01.2018 р., в якому викладена суть правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП. В графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 зазначив, що вини в своїх діях не визнає (а.с.2-7);
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій (а.с.9);
- копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2016р. (а.с.10-13);
- копією наказу від 31.03.2017 року №89 "Про затвердження Антикорупційної програми та призначення відповідальної особи за реалізацію антикорупційної програми" та переліком працівників Свічівського лісництва, які з нею ознайомились, в тому числі ОСОБА_1
Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. "а"п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, -посадова особа юридичної особи публічного права.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
П.6 Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23.03.2017 року продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він правопорушення вчинив вперше.
До обставин, які пом"якшують відповідальність ОСОБА_1, суд відносить те, що у скоєному він розкаявся.
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч.1ст.172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.
На підставі ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст.401, 283,284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції» -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352,40 грн.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.
Суддя: