
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
02 лютого 2018 рокусправа № 804/8807/17
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Юрко І.В.
суддів: Чабаненко С.В. Чумака С.Ю.
розглянувши матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року про залишення позовної заяви без руху у справі №804/8807/17 за позовом ОСОБА_1 до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Кабінету Міністрів України, Міністра екології та природних ресурсів України Семерака Остапа Михайловича, Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Резніченка Валентина Михайловича про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу про залишення позовної заяви без руху, а також скасувати ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року про повернення заяви про забезпечення позову.
Суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження за зазначеною апеляційною скаргою слід відмовити з наступних підстав.
Частиною першою статті 294 КАС України встановлено, що окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо:
1) забезпечення доказів, відмови в забезпеченні доказів, скасування ухвали про забезпечення доказів;
2) забезпечення позову, заміни заходу забезпечення позову, скасування забезпечення позову, відмови у забезпеченні позову, відмови у заміні заходу забезпечення позову або скасуванні забезпечення позову;
3) повернення заяви позивачеві (заявникові);
4) відмови у відкритті провадження у справі;
5) відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності;
6) передачі справи на розгляд іншого суду;
7) відмови поновити або продовжити пропущений процесуальний строк;
8) затвердження умов примирення сторін;
9) призначення експертизи;
10) визначення розміру судових витрат;
11) зупинення провадження у справі;
12) залишення позову (заяви) без розгляду;
13) закриття провадження у справі;
14) внесення або відмови у внесенні виправлень у рішення;
15) відмови ухвалити додаткове рішення;
16) роз'яснення або відмови у роз'ясненні судового рішення;
17) відмови у відкритті провадження про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами;
18) відмови у поновленні пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання;
19) відстрочення і розстрочення, зміни або встановлення способу і порядку виконання судового рішення;
20) заміни сторони у справі (процесуальне правонаступництво) або сторони виконавчого провадження;
21) повороту виконання рішення суду або відмови у повороті виконання рішення;
22) внесення чи відмови у внесенні виправлень до виконавчого документа, визнання чи відмови у визнанні виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню;
23) окрема ухвала;
24) стягнення штрафу в порядку процесуального примусу;
25) накладення штрафу та інших питань судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, постановлених судом відповідно до статті 382 цього Кодексу;
26) відмови у відкритті провадження за заявою про відновлення втраченого судового провадження;
27) відновлення або відмови у відновленні повністю або частково втраченого судового провадження.
Зазначена норма Кодексу адміністративного судочинства України не передбачає можливість оскарження ухвалу суду про залишення позовної заяви без руху окремо від рішення суду.
Суд першої інстанції в резолютивній частині оскаржуваної ухвали зазначив, що ухвала оскарженню не підлягає.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо апеляційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає апеляційному оскарженню.
За таких обставин, суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою щодо скасування ухвали про залишення позовної заяви без руху, слід відмовити.
Керуючись статями 294, 299 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року про залишення позовної заяви без руху у справі №804/8807/17 за позовом ОСОБА_1 до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Кабінету Міністрів України, Міністра екології та природних ресурсів України Семерака Остапа Михайловича, Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Резніченка Валентина Михайловича про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя: І.В. Юрко
Суддя: С.В. Чабаненко
Суддя: С.Ю. Чумак