
Справа № 822/25/18
УХВАЛА
05 лютого 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи ( у письмовому провадженні) клопотання відповідача про закриття провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову на стороні відповідача Війтовецької селищної ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову на стороні відповідача Війтовецької селищної ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 04 січня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На адресу суду 02.02.2018 року від представника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надійшло клопотання про закриття провадження в адміністративній справі №822/25/18, оскільки він вважає, що даний спір вплине на права та інтереси територіальної громади в особі Війтовецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області, таму що в даному випадку присутній спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства.
А тому згідно п.1 ч.1 ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України, просить закрити провадження у вищезазначеній справі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та подане представником відповідача клопотання про закриття провадження у справі суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Згідно п.1 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
При цьому, суд вважає, що в даній справі відсутній спір про право, про що стверджує відповідач.
Виходячи з вищевикладеного, оскільки позивач звернувся до суду з вимогами про визнання протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту села Мочулинці на території Війтівецької селищної ради Волочиського району Хмельницької області та зобов'язання надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вищевказаної земельної ділянки сільськогосподарського призначення, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, тому провадження за позовною заявою ОСОБА_1 не підлягає закриттю.
Керуючись статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про закриття провадження в адміністративній ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову на стороні відповідача Війтовецької селищної ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя О.П. Шевчук